Разочарована съм от количката JANE NOMAD след 6-месечно ползване!

  • 17 731
  • 90
Така, започвам:

На 10.09.2007 г. купихме въпросният Номад от магазин Бебе Планет.
Малко след покупката количката се разскърца леко, но съпругът ми отсъстваше за 4 месеца и не можех по никакъв начин да я занеса на ремонт и съответно да остана без количка.
Детето ми тогава беше на 10 месеца и тежеше около 10 кг., в смисъл това скърцане не е от претоварване или нещо подобно, защото количката я дават до 15 кг.


С течение на времето скърцането се увеличаваше, стана просто по - зле от най - евтините китайски колички, а и самата количка стана изключително неманеврена и трудна за бутане.

Обадих се в магазина, дадоха ми телефона на сервиза и така на 5 март т.г. занесохме количката в офиса на вносителя Адрия. Значи количката беше купена точно преди 5 месеца и 25 дни, не сме излизали в снега и съответно е ползвана не повече от 4 месеца.
Момчетата, които я приеха веднага заявиха, че това си е сериозен фабричен дефект и направо ще ми сменят цялото шаси с ново. Уговорихме се да се чуем след 30 минути за да ни кажат дали са сменили шаситата и съответно да си я вземем.
Бяха много любезни и ни предложиха оборотна количка, която ние отказахме.

След като се чухме в уговорения час ни казаха, че няма да стане същият ден, защото шефа им държал лично да види количката.

На другият ден се чухме и ми казаха, че фирмата производител не им е приела рекламацията за фабричен дефект /тук лекинко се усъмнихме/, но въпреки това ще ми сменят шасито. Тъй като нямат резервни шасита, всичко идва комплект с текстилна част, ни предложиха да закупим и текстилната част на новото шаси срещу 329 лв / преди това ги бях попитала само за информация имат ли такава опция - закупуване само на текстилна част - нямаха/. Съпругът ми отказа и се уговорихме директно да си вземем количката на следващия ден със сменено шаси.

На другият ден отидохме до офиса да си вземем количката и се оказа, че шасито не е сменено, а ремонтирано. Момчето от офиса ни обясни, че дефекта наистина си е бил фабричен, просто нитовете на количката не са били добре стегнати и тя буквално се е "разчекнала". Та ремонта се е състоял в пренитоване. Дотук всичко е ОК, количката в момента не скърца.

Каква беше изненадата ми днес, когато свалям сенника да го пера и установявам, че е избелял!!! Имам база за сравнение - парчето плат, което обгръща дъгата на сенника и се закопчава с цип, т.е. слънцето не го грее, е доста по - наситен цвят. Другата ми база за сравнение са два уплътнителя, които се слагат на коланите пред гърдите на детето и които не ползваме - и те са със запазен ярък цвят. #Crazy
 И това избеляване се е получило през сравнително неслънчевите месеци от септември до март!!! Вече си представям на какво ще прилича количката след като я ползваме поне едно лято. #Crazy

Та това е моето мнение - безкрайно съм разочарована от количката и не бих я препоръчала с чиста съвест на никой вече!
Виж целия пост
# 1
Ники,жалко наистина,че качеството не се покрива с цената.Дано повече майчета,които са се ориентирали към количката да видят тази тема.
Виж целия пост
# 2
Ами дано.  Peace
Аз преди това имах две китайски колички, от най - евтините, и такова чудо не видях.  Даже и не съм си помисляла, че може да ми се случи.
Купихме тази количка с переспективата да отгледам с нея и второ дете /опцията да си купуваш разни кошчета допълнително и т.н. много ми допадна/.
Сега просто се надявам да изгледам с нея поне това дете преди да се разпадне и обезцвети окончателно.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам, че е станало така. Дано нямате повече разочарования с количката.  Hug Ние преди да купим нашата се бяхме спряли точно на Номад-а, но след сериозно прочуване на пазара и чюжбинските сайтове, взехме Конкорд Фюжън, която прилича на Номад-а, но според мен е по-добра. Дано наистина да излезе така.
http://www.concord.de/en/moving/buggys/concordfusion/travelsystem/argon.html
Виж целия пост
# 4
Конкорда май се внася отскоро, защото когато избирахме нашата не съм я виждала никъде.
Да ти кажа още на пръв поглед се виждат подобренията в сравнение с Номада.
Първо - достъпът до багажника при Фюжъна е по - лесен, има мрежа на найлоновата част на сенника и предните гуми са единични, има сгъваем кош за новородено - дотук по тези показатели превъзхожда Номада, предполагам, че в процеса на ползване ще излезнат и други подобрения.
Виж целия пост
# 5
При Фюжън-а багажникът се разширява и става по-голям, от ограничителя излиза леко покривало, което може да се ползва при вятър, например, дъждобранът е уникален - има 2 отвора за проветрение, които са както открити, така и закрити /ама, че обяснение/, отпред има прозорче, което може да се вдига, зимното чувалче е много удобно. Засега се сещам това. А наистина върви сама количката, даже понякога имам чувството, че ще "литне". Ние в началото бяхме с една количка само със зимен кош на Пег Перего и сега Фюжън-ът ми се струва направо "летящ". Ако някой се интересува мога да снимам всички екстри, защото на сайта им, общо взето, е само в профил дадена количката.
Виж целия пост
# 6
Бисера а откъде купи конкорда и за колко е?
Виж целия пост
# 7
Наистина много гадно.
Аз съм с Jane Carrera Pro, но съм супер доволна (пу-пу-пу!). Взех я от Премама и нямам никакви забележки към тяхната поддръжка.
Наистина съжалявам, че така си се разочаровала от марката.
Виж целия пост
# 8
Наистина жалко за Номада  Tired
А Конкорда е мното добра количка  Peace Не се внася от скоро. Просто се предлага само в магазините на Бебе Маркет, които са два в София.
http://www.bebemarket-bg.com/main.html
Виж целия пост
# 9
Наистина жалко за Номада  Tired
А Конкорда е мното добра количка  Peace Не се внася от скоро. Просто се предлага само в магазините на Бебе Маркет, които са два в София.
http://www.bebemarket-bg.com/main.html
Не, не е така и в магазина на Неделчев в Павлово я има(може и в някой друг).
Виж целия пост
# 10
Наистина жалко за Номада  Tired
А Конкорда е мното добра количка  Peace Не се внася от скоро. Просто се предлага само в магазините на Бебе Маркет, които са два в София.
http://www.bebemarket-bg.com/main.html
Не, не е така и в магазина на Неделчев в Павлово я има(може и в някой друг).

Може, не знаех, че ги има и там. Но така или иначе те са вносителите  Peace
Виж целия пост
# 11
А защо мислите, че единични предни гуми и по-добре от двойни newsm78
Виж целия пост
# 12
По - добре са единичните предни, въртящи се гуми. Количката е по - маневрена, по - малко запъва по дупките и в сняг и кал се бута по- лесно. Евентуално ще е и по - лека, защото при по - големи дечица всяко килце повече е от значение.
Ако сега купувам количка бих избрала такъв вариант. Peace
Виж целия пост
# 13
При Фюжън-а багажникът се разширява и става по-голям, от ограничителя излиза леко покривало, което може да се ползва при вятър, например, дъждобранът е уникален - има 2 отвора за проветрение, които са както открити, така и закрити /ама, че обяснение/, отпред има прозорче, което може да се вдига, зимното чувалче е много удобно. Засега се сещам това. А наистина върви сама количката, даже понякога имам чувството, че ще "литне". Ние в началото бяхме с една количка само със зимен кош на Пег Перего и сега Фюжън-ът ми се струва направо "летящ". Ако някой се интересува мога да снимам всички екстри, защото на сайта им, общо взето, е само в профил дадена количката.
Аз също съм се ориентирала към Конкорда и наистина ще те помоля да качиш малко снимки(ако не те затруднява разбира се), защото в нета има доста оскъдна информация, а за снимки да не говорим.
Виж целия пост
# 14
И аз да дам един глас за Конкорд!Супер Е!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия