Как да не ми потъмяват бананите при украса на торта

  • 6 563
  • 14
 Моля ви каже как да не ми потъмняват баните при украса на торта?Пробвах да ги намажа с лимон пак потъмняха,мазала съм ги и с захарен сироп и пак така.Ако можете да ми кажете друг начин да си останат свежи?
Виж целия пост
# 1
Аз желирам плодовете с тая смес:

100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин
1 ванилия

Желатина се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира.  Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помоща на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху плодовете.
Виж целия пост
# 2
Аз топя директно парченцата плодове в разтворен желатин и след това ги редя върху тортата. Peace
Виж целия пост
# 3
Аз топя директно парченцата плодове в разтворен желатин и след това ги редя върху тортата. Peace
и аз така  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз топя директно парченцата плодове в разтворен желатин и след това ги редя върху тортата. Peace
и аз така  Peace

Да, и аз така правя.
Виж целия пост
# 5
Топваш ги в минерална вода.
Виж целия пост
# 6
на мен ми потъмняват и с желатин-специално бананите имам предвид
Виж целия пост
# 7
Аз желирам плодовете с тая смес:

100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин
1 ванилия

Желатина се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира.  Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помоща на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху плодовете.

Много интересно, това ще го опитам. А каква е ролята на водката. Аз съм си правила само с вода, желатин и захар. Променя ли се вкуса на самото желе от нея?
Виж целия пост
# 8
Топваш ги в минерална вода.
Това е нещо ново, ще пробвам!
Виж целия пост
# 9
И на мен са ми казвали номера с минералната вода, но ефекта беше краткотраен. С желатина гарантирано ще ти се получи bowuu
Виж целия пост
# 10
Аз желирам плодовете с тая смес:

100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин
1 ванилия

Желатина се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира.  Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помоща на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху плодовете.

Много интересно, това ще го опитам. А каква е ролята на водката. Аз съм си правила само с вода, желатин и захар. Променя ли се вкуса на самото желе от нея?

Просто е вкусно като хапнеш плодовете. А иначе и желатинът върши същата работа, но не е вкусен, особено когато е повече върху плодовете, има един вкус, поне на мен не ми харесва. Съжалявам, че не съм си записала откъде съм взела състава на това покритие, или е от руски форум или от български. Опитай го, мисля, че ще ти хареса.
Виж целия пост
# 11
Прави се смес от вода, захар и нишесте. Стопля се докато се разтопи захарта и се слага върху плодовете.
Виж целия пост
# 12
Топя бананите в разтворен желатин във вода  .
Виж целия пост
# 13
Прави се смес от вода, захар и нишесте. Стопля се докато се разтопи захарта и се слага върху плодовете.
а съотношението какво е newsm78
Виж целия пост
# 14
Ами не съм много сигурна, ще питам майка ми и ще го напиша.  Embarassed Тя прави невероятна торта парфе и горе я украсява с плодове като на Неделя плодовата пита. Аз съм лекинко само по яденето.  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия