СПЕШНО! СВАЛЯНЕ НА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА

  • 857
  • 7
 Става въпрос за мен- не за беба, която е на 7 мес. Преди малко си мерих температурата и е 39 градуса. Естествено ДжиПито не си днига тел.  Sad
Значи преди това ме боля гърло и ме тресеше но нямах температура. Взех си гореща направо баня -40 мин и се стоплих, обаче сега пък ми е горещо и имам температура. Сега незнам дали не съм се претоплила или пък си е от вируса. Съветват ме да слагам краката в гореща вода и да се завивам до изпотяване, ама ако е от претопляне имам чувството , че ще си навредя повече. МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТИ!! МОГА ЛИ ДА КЪРМЯ БЕБА С ТАКАВА ТЕМПЕРАТУРА. И какво да правя- глътнах едно парацетамолче засега Crying or Very sad
моля помагайте
ИЗВИНЯВАМ СЕ, ЧЕ ПЕСКАМ ТЕМАТА И ТУК
Виж целия пост
# 1
можеш да кърмиш без проблем,аз съм кърмила с 39 а бебка беше на 2 мес.пии спокойно парацетамол ,може и през 2 часа,ако си много зле,а после 3 пъти на ден.аз така направих
Виж целия пост
# 2
А ЗА ГЪРЛОТО СИ ВЗЕМИ ХЕКСОРАЛ СПРЕИ,ВЗЕМИ СИ ДУШ С ДВА ГРАДУСА ПО НИСКО ОТ СЕГАШНАТА ТИ ТЕПЕРАТУРА,В НИКАКЪВ СЛУЧЕЙ КОРЕЩА БАНЯ
Виж целия пост
# 3
С претоплянето най-много да си вдигнеш повече Т.
Намокри кърпи с хладка (не студена!) вода и на краката, ръцете, челото.
Разхвърляй се малко. Остани по тениска и с лека завивка.

Ако имаш Хексалгин, може да го комбинираш с парацетамола (с поне час между двете).

Кърми без проблем. Ако е заразен грип, детето ще прихване така или иначе. А с кърмата му даваш антитела.
Виж целия пост
# 4
За Т определено при мен действаха компресите с вода и оцет на краката, ръцете и челото.
Оправяйте се бързо!!!
Виж целия пост
# 5
колкото и да е гадно, ако друго не помага - оцет, вода и сода  Peace
за гърло - хексоралетена не е подходящ, вземи Фитолор  Peace
можеш да кърмиш, без значение колко ти е Т
Виж целия пост
# 6
Когато те тресе е много лоша идея да си взимаш горещ душ или вана, това е началото на повишаване на температурата и ти допълнително си се презатоплила. Пий парацетамол, можеш да смучеш нещо за гърло - примерно Прополки - прополюсови таблетки. И на главата ВИНАГИ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - СТУДЕНО.
Не е проблем да кърмиш болна, в този момент кърмата е дори още по-богата на антитела и то точно срещу вируса, с който си се заразила.
Виж целия пост
# 7
Много, много благодаря на всички,които се отзоваха. Успях да се преборя снощи с високата температура за около 3 часа. Това с оцета се оказа доста ефикасно. Друго освен парацетамол не взех. Днес се чувствам, по-добре - да се надяваме, че скоро ще премине вируса Smile С бебка, все още се кърмим Very Happy
Приятен ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия