Проблем с "акането"

  • 1 913
  • 26
Викториа скоро ще направи 3 год. От около 2 месеца насам не иска да ака. Няколко пъти се е запичала по-сериозно, и смятам че оттам дойде проблема. Убедена съм, че е на психическа основа. Тя смята че ще я боли дупето като ака, и се стиска. Случва се по 4-5 дена да го прави. Опитвала съм с какви ли не уговорки и о. бещания. Говоря, обяснявам и, но нищо не помага. Давах и какви ли не разхлабващи сиропи, но пак нищо. Казах и на личната лекарка(която е педиатър) но и тя не ми помогна с нищо. Яде си нормално- супички, попарки.. не е на  суха храна. направо не знам какво да направя.
Като каже че и се ака, и я видя че се стиска я карам да седне на гърнето, и уж се съгласява понякога(защотот в повечето случаи изобщо отказва)- казва че я боли дупето и пак нищо.
От скоро забелязах, че като я сложа в леген с по-топла водичка уж да си играе в банята, и сама си сяда на гърнето и си ака, това добре, ама с това ходене през 3-4 дена, и с това стискане съвсем се запича.
 Много ме тревожи този проблем. ПОсъветвайте ме какво да направя..
Виж целия пост
# 1
С моята дъщеря приключваме един такъв период. Аз разреших проблема с малки дози Дуфалак - 5-10 милилитра по едно и също време всеки ден. Така свикна да ака горе долу по  едно и също време, а и не я боли, защото не се получава голяма маса от 3-4 дни задържане. За 2 месеца се справихме с проблема. вече ака без Дуфалак.
Не казвам, че това е най-правилният метод, но бях опитла всякакви разговори, убеждения, игри, но нищо не помогна.
Виж целия пост
# 2
Същото при нас. Като каза "боли" и край. Направо ни беше побъркала. То я напъва, тя стиска и реве, и пищи.
Пробвах с танци и движения като я усетя, че пупуто иска да излиза. Действа няколко дни, но детето се усети и отказа движенията (дойде ли момента, замръзва и само писка).
Много неприятно. Говорих, молих,показвах, обяснявах. Тц. 2 месеца мъка! Започна да ака като спи. Тогава се отпуска и не може да стиска Sad
Преди къпане и пълня ваната и я оставям по половин час да си играе. И един ден се изакала милата без да я разбера. И най-важното БЕЗ БОЛИ!
И така започнахме - във ваната, затваря си вратата да не я гледам. През няколко дни си свършваше работата. Топлата вода + движенията, навеждането, клекналата поза помагат. така се регулира за около седмица стомахчето и се махна запека. Започна всеки ден да ходи. Обаче започна и в гащите. А сме свалили памперса от 10 месеца много успешно. Така около месец.
Предложих и един ден да сложим гърнето в нейната къщичка и там на скрито да си свърши работата. Подейства Simple Smile Сега вече като дойде момента ми вика "Мамооо, дай къщата, книгата. Пупуто идеее".

Виж целия пост
# 3
От известно време имам с големият ми син сьщият проблем.Той си ходи в тоалетната и задьржа 2 дни,но дойде ли момента започва да реве и пищи ужасно!Сядайки на тоалетната все едно "ще раждаме"и докато излезе а..о и крьв малко има,та в чудо сьм се видяла newsm45Давах Дуфалак,но само 2 пьти по ведньж на 2 дни/според указанията/.Тази седмица ще ходим при педиатьра да вида какво ще ми каже. Thinking
Виж целия пост
# 4
И ние сме със същия проблем, от 1 месец, реве, пищи и се стиска, защото я боли. Започнах да я държа да се изходи, като притискам крачетата към коремчето и сега, когато и се доака иска да я държа, за да не я боли.
Виж целия пост
# 5
и при нас периодично се появява този проблем. стигахме и до свещички, от които тя плачеше- няколко пъти като я поднеса и тя от страх се изакваше. последно купихме пеещо гърне и засега решихме проблема. иначе личната ни препоръча клизми 10 дни подред в един и същи час, но не стигнахме дотам! Peace
Виж целия пост
# 6
Искам да изкажа мнение,което може би ще всее смут малко,но това е реална теория.Според психолозите,възрастта между година и половина и третата година е възрастта на ината.Точно в тази възраст,когато се налагат правила на детето,то започва да се съмнява в любовта на родителите към него.Това съмнение се превръща в проблеми с "акането",тъй като това е първото "притежание" на детето,от което то се лишава в замяна на любовта на родителите.Не казвам,че родителите лишават децата си от обич и затова децата реагират така.Напротив,това е периода,в който ината излиза на преден план и детето реагира физиологично чрез организма си.Това притежание-акото е първата разменна монета,с която детето разполага.Такива деца могат да станат много добри банкери,финансисти,счетоводители и т.н.,професии свързани с парите.Акото е символ на парите-все разменни монети.
Така,че родители,не се тревожете,отглеждате деца,с доста големи перспективи пред себе си!Само да мине тоя период и ще видите колко успешни ще бъдат децата ви в бъдеще!Успех ви желая!!!
Виж целия пост
# 7
явно толкова ще обичат парите, че няма да искат да ги пускат лесно, ей така  smile3550
Виж целия пост
# 8
Руми, това което казваш е отдавна известен факт в детската психология, но това не значи, че не трябва да се вземат мерки. Неходене по голяма нужда с дни  е вредно за здравето на детето.
Виж целия пост
# 9
Няма лошо!Поне ще знаят цената на парите!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Здравей,Имелда!Отговора ми беше към Бебето,защото казва че вероятно е на психическа основа.Та исках да я поуспокоя малко.
Виж целия пост
# 11
Здравей,Имелда!Отговора ми беше към Бебето,защото казва че вероятно е на психическа основа.Та исках да я поуспокоя малко.
  bouquet
Виж целия пост
# 12
При нас проблема се решаваше с шоколадчетата за разхлабване.Иначе съм на същото мнение,че това вреди за организама.
Виж целия пост
# 13
Шоколадчетата съдържат сена и не съм уверена, че е добре да се дават на деца, особено редовно. Питайте педиатър.
Те и за възрастни не са удачни за честа употреба.
Виж целия пост
# 14
Ние бяхме до преди месец така....както си ходеше сам,изведнъж като каза,че го боли и край...Стискаше се по цяла седмица и вече като не издържаше се криеше или пищеше но изпадаше в изтерия от гърнето и ми беше до гуша дошло да се маже ooooh!С какво ли не опитвах,обещавах,че посред нощите ще отидем за кола,заплашвах,че ще го водя на доктор и че ще го оставят в болницата....е не та не....В един момент той сам изяви желание да ака ShockedКато седна и започна да си говори на акото....т.е...повтаряше ми думите от последното мъчително акане....Хайде ако,излизай,че ме боли коремчето....Излизай,защото не искам да ме водят при доктора hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия