Въпрос за таласемията

  • 757
  • 2
 Здравейте,
 Бременна съм в 9 месец и съм страшно притеснена. Още в началото на бременността ми откриха тежка анемия, която хематоложката ми определи като желязодефицитна. Серумното желязо наистина ми беше ниско 3,2. Пих няколко месеца Сорбифер ( желязо ) и сега показателите ми са в норма. Наскоро разбрахме, че и съпругът ми е с нисък хемоглобин, но желязото му е в норма, което навежда на мисълта за таласемия. Утре ще ходи на допълнителни изследвания. Аз обаче се шашнах дали не е възможно и аз да съм носител на такъв ген. Пуснах си електрофореза на хемоглобин, но докато излязат резултатите може да родя. Въпросът ми е може ли човек да страда едновременно и от таласемия, и от желязодефицитна анемия и в такъв случай желязото да му подейства добре или ако имах таласемия лечението с желязо би било противопоказно и би свалило допълнително хемоглобина?  Трябва ми нещо косвено по което да се ориентирам за таласемията, защото страшно се тревожа за бебето и предстоящото ми раждане.
Виж целия пост
# 1
Единствено резултатите могат да покажат.Дано всичко да  е ок.Или поне при единия. Praynig 
Виж целия пост
# 2
за съжаление може да имаш таласемия и желязодефицитна анемия едновременно.Аз съм живия пример.След раждането желязото ми беше абсплютно под нормата, но след прием на медикаменти бързо се повиши.При мен хубавото е, че съпругът ми няма подобни аномалии, а моята таласемия е в най- леката форма.Още не сме изследвали детето , но кръвните й резултати (хемоглобин, еритроцити) са в норма.Надявам се и твоя случай да е подобен и притесненията ти да са напразни Hug
пиши като ти излязат резултатите  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия