Моля, помогнете ХОРМОНИ

  • 1 169
  • 12
Момичета, ще съм Ви много благодарна, ако коментирате следните резултати. Правени са на 4-ти ден от цикъла.
LH - 10,0 mUI/ml   фоликулярна фаза - 0,5-8,5; лутеална фаза - 0,5-10,5; менопауза - 8,2-40,8
FSH - 9,63 mUI/ml  фоликулярна фаза-2,9-7; лутеална фаза-1,2-8,8; менопауза-35-151
Estradiol - 44,9 pg/ml  фоликулярна фаза-30-120; овулаторен пик-130-370; лутеална фаза-70-250; менопауза-15-60
Притеснявам се, че въобще не изглеждат добри.
Виж целия пост
# 1
Да, високи са ЛХ и ФСХ, колко дни ти е цикълът? За пръв път ли правиш?
Виж целия пост
# 2
Lali, за първи път правя такива изследвания. За съжаление, точно февруари месец имах проблем с цикъла. Идва ми два пъти за по 3-4 дена. И аз видях, че са завишени и се отнасят повече към стойностите за менопауза Sad, и това ще е навярно пречка за процедура ИКСИ.
Виж целия пост
# 3
Ще използвам темата за да поискам и аз съвет за хормоналните изследвания на една приятелка, защото проблема е сходен. Извинявай, Mantonia, да не пускам нова тема.
Изследването е направено на 5-ти ден и е както следва:

LH 31.67 IU/L при референтни фол. фаза - 1.9 - 12. 5
FSH 10.40 IU/Lпри референтни фол. фаза - 2.5 - 10.2
Estradiol 324.3 pmol/L реф. фол. фаза - 46 - 607

Моля ви за мнение, понеже е от Бургас, да я насочим към съответния специалист.
 
Виж целия пост
# 4
Мантония, повтори изследването на тези хормони още веднъж, следващ цикъл в друга лаборатория, после непременно пиши.

Сима, преди консултация и с оглед на това, че в Бургас няма достатъчно добри специалисти бих я посъветвала същото.
Виж целия пост
# 5
Благодаря Лали, непременно ще пиша, още повече, че на 22.04. ми е часа при Стаменов.
Виж целия пост
# 6
Здравейте, моля за коментар на моите резултати. Мисля, че всичко е наред, поне виждам че съм в границите, единствено се чудя дали FSH не е виско, а пък Е2- ниско. Всъщност не знам дали ги интерпретирам правилно, т.е. че са добри, а на лекар ще ходя след поне 2 седмици.
FSH- 9.6 (реф.ст. 2.5-10.2)
LH- 7.6 (реф.ст. 1.9-12.5)
Prolactin- 187 (реф.ст. 59-619)
E2- 13 (реф.ст. 11-69)
Виж целия пост
# 7
На кой ден от цикъла са правени?
ФСХ е височък, естрадиолът е нисичък, нещата отиват към поизчерпан яйчников резерв, ако са правени 3-5 ден.
Виж целия пост
# 8
Правени са на 4 ден. За съжаление и аз се притеснявах че нещата отиват на там, поне от това което прочетох по интерпретацията на резултатите.
Виж целия пост
# 9
Д-р Владимиров е специалист в тази област. Добре е да се прегледаш първите дни на цикъла, за да се види дали има зараждащи се фоликули, късмет. Hug
Виж целия пост
# 10
Моля ви за съвет в коя лаборатория да си направя хормоните: В Бодимед или Биочек. Според мен и това има значение, а ми е за първи път и всеки момент очаквам да ми дойде.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 11
Vili, ходи ли на лекар? Какво става?
Виж целия пост
# 12
Vili, ходи ли на лекар? Какво става?
Минаха почти два месеца от както се притеснявах за хормоните, но все пак да си кажа. Засега остават на "заден план". Основният проблем ми са май тръбите. Предстои ми лапароскопия, а после .....  newsm78 ще видим след нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия