За 4-токласниците... и техните амбициозни родители!

  • 21 788
  • 296
Инфо за дните на тестовете им.

1/ 13.05 - БЕЛ;
2/ 14.05 - Математика;
3/ 15.05 - Човек и природа;
4/ 16.05 - Човек и Общество.



Да им/си пожелаем късмет и щастливи и спокойни дни  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз не можах да разбера, те ще учат ли през тези дни или само на матурите ще ходят newsm78
Виж целия пост
# 2
Честита нова темичка  bouquet
Подготвих още няколко задачи от вчерашния тест на щерката, по-късно и останалите:

1.   Броят на всички трицифрени числа получени от цифрите 3, 0 и 2 е:
А/18,   Б/10,  В/18,   Г/16

       2.  Определете х от равенството: (( 3.х – 6 ) : 2 – 1 ) .4 – 5 = 15
А/  1,   Б/ 6,    В/ 2,   Г/ 3

3.    Асен имал 15лв., а Борис 3 пъти повече пари. Асен си купил шапка , а Борис купил две шапки , всяка от които на същата цена като шапката на Асен. След покупката Борис имал 22лв. повече от Асен. Колко лв. струва една шапка?
А/ 10,    Б/ 4,    В/ 16,   Г/ друг отговор

4.   Колко на брой са трицифрените , на които последната цифра е равна на произведението на останалите две ?
А/ 32,   Б/ 23,   В/ 14,  Г/ друг отговор

5.   Сега моите години са 4 пъти повече от годините на моята сестра , която тя беше два пъти по малка от мен . На каква възраст е всеки от нас сега , ако след 5 години сумата от нашите години ще бъде 24?
А/ 8и6,    Б/ 12и9,   В/ 6и9,    Г/10и2

6.   Сборът на три последователни различни от нула числа е 45. Средното число е:
А/ 16,   Б/ 18,   В/ 20,    Г/ 15

7.   Едно пълно шише с мляко тежи 4 кг., а едно пълно на половина шише с мляко тежи 2кг и 600гр. Колко тежи празното шише?
А/1кг,     Б/ 2кг,      В/ 1кг. и 400,   Г/ 1кг.и 200гр.


пп. Да попитам някой знае ли на 02.04. всички ли ще учат?
Виж целия пост
# 3
mili.m - на щерката все още не са й казали, кога ще им бъде ваканцията.

Ия - мисля, че в деня на матурите, няма да учат, а само на тестовете ще ходят.
Виж целия пост
# 4
...
пп. Да попитам някой знае ли на 02.04. всички ли ще учат?


Те не са ли ваканция тогава newsm78
Виж целия пост
# 5
пп. Да попитам някой знае ли на 02.04. всички ли ще учат?
Те не са ли ваканция тогава newsm78

според дните, в които съответното школо е стачкувало, пролетната им ваканция е както следва:
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/left_menu/vacations/

та някои училища ще са във ваканция, други - не.
Виж целия пост
# 6
Скок и аз в темичката.
mili.m, благодарности за задачките   bouquet. Дани сам пожела да ги реши. Да видел на какво ниво е.
Ние сме от "грънчарите". Записах го на рисуване и е много ентусиазиран. Предпочитам там да ходи, а не да се шляе по улиците. Все нещо ще научи. Госпожата каза, че специално той е със много различен усет към нещата. От на пръв поглед несъвместими цветове и форми успява да направи страхотни неща. Даже вчера аз му се скарах, че се опитва да съчетава розово и оранжево, но накрая и аз се изненадах от добрият резултат. Всички деца правеха цветя по шаблон. Моят син решил цветето да е различно. Направи страхотно "извънземно цвете", както той го нарече. Но и аз се изненадах на резултата. Взеха го за изложбата, но после ще Ви пусна снимки да го видите.
 На един от часовете ме е нарисувал с рокля. Никога не съм ходила пред него с рокля и се смяхме с госпожата, че е време да облека hahaha.
Иначе успешно действаме и по другите предмети.
Виж целия пост
# 7
Честита ни нова темичка!!!
 Hug
Искам да пожелая на всички само хубавки неща да си споделяме в нея  Hug
Искам ваканция вече Crazy
Предполагам че в датите на тестовете няма да се учи, но знае ли човек.
Шани ти накъде отплува в мислите за смяна на школо на Ати?
Виж целия пост
# 8
Шани ти накъде отплува в мислите за смяна на школо на Ати?

1./ чакам да видим що за чудо ще е туй Бълг. школо и какви ще са му цените.
2./ оставане в 144-то и яко на частни уроци.
Виж целия пост
# 9
Защо не казвате,че има нова темичка?Аз си чета старата.Добре,че видях че е заключена...
В нашето училище пролетната ваканция е 3-6 април.Реално 2 учебни дни.После от 26.04-06.05 имат великденска ваканция.Като не е ясно дали някой от дните няма да се отучва.
При нас в деня на съответната матура няма да се учи.а ние имаме и още един изпит след тези четири.
Лени за сборника за кенгуруто ти писах в преднта тема,не знам дали си го прочела.
Виж целия пост
# 10
Али прочетох миличка   bouquet Благодаря ти! Ще помоля мъжът ми да го купи от Славейков или ще го потърся из нетските книжарници.
Шани за школото мисля в началото на другия месец да форсирам за повече информация. Само дано им стане готова сградата, ако правилно съм се оринетирала това е новата сграда която е в началото на алеята към Американския колеж, а тя е далеч от завършения си вид дори външно Sad. За мен почти сигурно останаха те и СМГ и ПЧМГ. Втория език ще върви в школа, както и досега.
Виж целия пост
# 11
Относно датите за матируте, нали тези дати се отнасят за цяла България. newsm78
Моят син беше на Британика до преди 2 седмици. Отписах го. Изкара там Скай 1 сега беше в Скай 2. Определено не съм възхитена от резултатите. Сега е на частни уроци 2 пъти в седмицата - индивидуално. Харесва му, което определено ме радва макар първоначално да искаше да продължи в Британика защото имал приятели там. След дълъг разговор се съгласи с нас. Основната причина поради която го отписах е, че ние живеем на 10 км. от школата и от едно известно време тук във Варна по пътищата са адски задръствания да не говорим за места за паркиране. Преди пътувахме с кола до там за 15 минути, сега  стигахме за 30-40 мин. Там занимания час и половина, хайде на обратно и на детето не остава време нито да си научи, нито да свърши нещо друго. Сега го водя за 10 мин. и съм избрала часове които на него да са му удобни, а не както в Британика урок в 10.30 и целия му ден минава по пътищата.
Знам, че е още рано но имате ли идеи с какво да запълните летните ваканционни дни на децата си. Ще се радвам да споделите. Hug
Виж целия пост
# 12
Ориентирали сме се към училище с математически профил за прием в 5ти клас/ след 4ти/- 119то СОУ. Приемането става с изпит/ тест по математика. Какво ще ме посъветвате и кое помагало да изберем за подготовка? Ако някой е минал скоро по този път.... newsm78
Виж целия пост
# 13
dolores синът ми ходи на плуване и е много вероятно през лятната ваканция пак да ходи.Разбира се според обстоятелствата,само да сме живи и здрави!
Другото,което си мисля,ако успея да му намеря учител по английски дотогава да посещава уроци 1-2 пъти седмично.Доколкото го познавам няма да има нищо против.
Иначе при нас в София са перманентно тези задръствания и синът ми за да стигне на училище или да се прибере от там попада в тях.Няма прошка.
Засега друго не съм измислила за ваканцията.
Еti_Ko не мога да те посъветвам нещо конкретно,защото ние самите няма да кандидатстваме с математика.Иначе заглавия на сборници и автори мога да ти кажа.
Тук има мами,чийто деца ще кандидастват с математика,те по-добре ще те ориентират.Също така този въпрос можеш да го отнесеш към мами на петокласници,защото те вече са минали по този път.
Виж целия пост
# 14
Eti_Ko , дъщеря ми няма намерение да кандидатства, но ходи на уроци и се явява на състезания и пробни изпити. Сборника по който работи е на издателство Изкуства, автори са Кремена Симеонова, Ивайло Старибратов и Васил Симеонов. Тестовете за приемане са много сложни. Аз съм писала част от задачите на пробния изпит в предната тема и в тази също. Като ми остане свободно време ще напиша още задачи. Може да ги разпечаташ на детето ти да по решава. Пожелавам ви успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия