ШАМАР

  • 6 695
  • 76
Съпругът ми удари шамар на 10годишната ни дъщеря.Защо ли?Защото не искаше да си отиде в леглото.И тъй както бяха легнали на спалнята той я зашлеви...Идеше ми да го убия...Естествено, виновна съм аз и т.н.Аз съм против тези методи,това не е начинът.Тя е в онази трудната възраст има  нужда от всичката обич,разбиране и подкрепа на света,но май и баща и е в чаровната възраст.Незнам как да постъпя?Какво ли още може да последва?
Виж целия пост
# 1
не се впрягай толкова. Определено аз никак не съм фен на шамарите -те са крайна мярка и то само по дупето. НО понякога децата наистина не разбират от дума и когато едно такова голямо дете се инати например и ти не можеш да го убедиш по никакъв друг начин шамарът излиза здравословна мярка. В изключителни случай разбира се.
Виж целия пост
# 2
  Изнервен е... Шамарът, понякога е лечебен, не се ядосвай толкова.
Виж целия пост
# 3
Не съм привърженичка на шамарите, но обикновено такъв еднократен шамар по повод се помни от толкова голямо дете и има по-скоро положителен ефект. Аз също си помня единствения шамар от баща ми- не дали ме е заболяло, а че ме е ударил основателно, защото много съм прекалила.
Не се ядосвай. Щом за 10 год. едва сега се е наложило, мисля, че не можеш да се притесняваш излишно.
Виж целия пост
# 4
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.
Детето е човешко същество, а не изпълняващ родителските желания робот.
И се опитай да вразумиш агресивния си съпруг.
Сега ще наскачат срещу мен разните му там изнервени родителници, ама само като чуя за насилие над дете и зле ми става. Предтсвям си колко жалък трябва да е човек, за да стигне до шамари в общуването с детето си. Ама и на такива Господ дечица дава.
Виж целия пост
# 5
Съпругът ми удари шамар на 10годишната ни дъщеря.Защо ли?Защото не искаше да си отиде в леглото.И тъй както бяха легнали на спалнята той я зашлеви...Идеше ми да го убия...Естествено, виновна съм аз и т.н.Аз съм против тези методи,това не е начинът.Тя е в онази трудната възраст има  нужда от всичката обич,разбиране и подкрепа на света,но май и баща и е в чаровната възраст.Незнам как да постъпя?Какво ли още може да последва?

Бащата не трябва да бие децата през повечето време, 1 път да е , но да го запомни детето. И разбира се, трябва да има предистория, не може просто "иди да си лягаш" , "няма" и прас шамар .....

п.с. Баща ми, ме е бил 1 единствен път и го помня като да е вчера. и да, бях си го заслужил. Майка ми плака в кухнята, макар да ни е била безрой пъти ...
Виж целия пост
# 6
Десетгодишното дете е достатъчно голямо да разбира от думи и да може да избягва шамарите. Дъщеря ти защо толкова е държала да не си отиде в леглото?
Виж целия пост
# 7
  Изнервен е... Шамарът, понякога е лечебен, не се ядосвай толкова.

И аз мисля така, е от шамар до шамар има разлика де......
Ето при нас...малката от два дена е с разтройство и повръщане, темп. на косъм от обезводняване /ЗЪБИ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire/ и моооооого мрънка......снощи около 1.30 малката пак напълни пампата и се разрева жестоко..... на мен ми беше толкова жално, а половинката й се развика, че е глезла и се обърна на другата страна....  Confused в първия момент се ядосах много, нно като го погледнах.... ми разбирам го и него - работа, втора работа и като се прибере пак нерви.....  Crazy .....И татковците са хора.....
Да не стане така сега да си помислите, че одобрявам боя....  Naughty
Отплеснах се, за което се извинявам  Embarassed
Виж целия пост
# 8
Впрягаш се. Нищо няма да последва.
Виж целия пост
# 9
Амиии, ако това е първият и единствен шамар за последните 10 г. ...
Всеки има предел на нервите.
 Peace
Виж целия пост
# 10

 И двете ми дъщери си помнят шамарите и до сега.Помнят и за какво са ги получили и сами казват,че баща им е бил прав.Днес,когато сами са мойки,едва се сдържат понякога.
Виж целия пост
# 11
Нали не е системно.Само един път.Изпуснал си е нервите човека.На всеки може да се случи.

Дъщеря ти е голяма и разбира.нека той сам поговори с нея,защо я е ударил,и въпреки това той не е спрял да я обича и т.н
Виж целия пост
# 12

Бащата не трябва да бие децата през повечето време, 1 път да е , но да го запомни детето. И разбира се, трябва да има предистория, не може просто "иди да си лягаш" , "няма" и прас шамар .....

п.с. Баща ми, ме е бил 1 единствен път и го помня като да е вчера. и да, бях си го заслужил. Майка ми плака в кухнята, макар да ни е била безрой пъти ...
Баща ми ме е удрял 2 или 3 пъти  и наистина помня! При това си го заслужих, да не казвам , че направо си го просех.  Бях инат до безобразие - отговарях и се зъбех... лапешка му работа, ама си бях виновна ...  Виж мама ме шамареше за "Добро утро" и за Лека нощ" - пак напълно заслужено!
  Като си помисля какво трудно дете съм била и колко пъти съм им късала нервите.... ,че и брат ми се включваше от време на време... Лудница!!!!
За пример: на 10 години си "метнах " отгоре голяма тенджера с вряла вода. Резултат: 3 - та степен изгаряния по лицето и крайниците. Търчене по болници и лечители с месеци , за да добия пак човешки облик. 
Вечно завирах нещо в контактите  за да видя какво ще стане и все бях с почернели ръце до лактите.
Брат ми , като млад природолюбител,  периодично "проверяваше", катерейки се по един бор, докъде е стигнала с мътенето една сова. Резултат: "изръси" се от  бора от около 7-8 м.  - на крака! На рентгена стъпалата му бяха като пъзел.  И още, и още ... списъка е доста дълъг!!! 
 Понякога наистина се налага да се прибегне до по-крути мерки. Особено ако детето не чува какво му се казва и е по- инатливо.
Мисля, че всеки си изпуска нервите, когато му прикипи.
При мен шамарите определено имаха ефект!
Виж целия пост
# 13
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.
Детето е човешко същество, а не изпълняващ родителските желания робот.
И се опитай да вразумиш агресивния си съпруг.
Сега ще наскачат срещу мен разните му там изнервени родителници, ама само като чуя за насилие над дете и зле ми става. Предтсвям си колко жалък трябва да е човек, за да стигне до шамари в общуването с детето си. Ама и на такива Господ дечица дава.
малко пресилено ми звучи поста ти , сякаш ти си по скоро изнервена , ама нищо де ..
Не , не оправдавам насилието над деца , нито шамарите , но не мисля че един шамар е насилие в случая , нито имам опит да давам съвети на родители с 10 годишни деца , но като знам как моето ме изкарва понякога извън нерви си мисля че може и да го ударя по дупето ... не ми е приятно ,но застраховани от избухване просто нямаааааааааааааааааа Confused
Към авторката на темата - мисля си че съпругът ти вече сам съжалява .Ядосал се е , изнервил се и  е ударил шамара , на негово място можеше да си и ти .Малко по спокойно и недей толкова да се впрягаш , че ако вземем всички да пускаме теми за един шамар къде ще му излезе краят  Mr. Green....аз си помислих прочитайки големите букви е кой знае какво е станало  Tired
Виж целия пост
# 14
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.
Детето е човешко същество, а не изпълняващ родителските желания робот.
И се опитай да вразумиш агресивния си съпруг.
Сега ще наскачат срещу мен разните му там изнервени родителници, ама само като чуя за насилие над дете и зле ми става. Предтсвям си колко жалък трябва да е човек, за да стигне до шамари в общуването с детето си. Ама и на такива Господ дечица дава.

 Crossing Arms
Разведи се незабавно и извади съдебна забрана, за да не може мъжът ти да се доближава до детето. Може и медицинско за нанесена тежка телесна повреда...
 Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия