За изцедената кърма

  • 600
  • 14
Пускам въпроса си тук,въпреки,че отдавна не съм част от форума,не че някога съм била част от него Rolling Eyes.Знам,че тук има майки,които знаят много по въпроса,затова смятам,че тук ще получа компетентен отговор:храних дъщеря си с изцедена кърма първите 4 месеца,понеже тя не поиска да засуче,аз страдах от множество запушвания,мастити,кошмари с една дума и сама си спрях кърмата впоследствие.Обвинявах се,плаках и до сега не преживях,първо че не можах да кърмя,а толкова исках и второ,че сякаш нямах сили да продължа и още,въпреки,че всеки който ми беше по-близък и беше виждал съответният кошмар ме молеше да си спра кърмата и по-рано...Но успокоението ми беше,че 4 месеца давах нужните антитела на детето си.
Да,но.........сега скоро прочетох в една статия(не помня къде я открих),че няма никаква обща връзка между кърменето и хранене с изцедена кърма,защото детето при кърменето получава всички антитела и полезни съставки,поради факта,че захапва гърдата...а храненото с шише с кърма не получава такива съставки,нито антитела,защото няма допира до гърдата(по този начин само минавали антителата в детето)..
И аз започнах да се питам-защо се мъчих въобще тези 4 месеца,а не прекратих всичко още по-рано(защото за мен си беше живо клане-дори не е думата мъчение)и дали наистина е вярно това.....?Дъщеря ми да чукам на дърво,сега е на година и 4 месеца,до сега не е боледувала нито веднъж,освен миналата седмица,когато вдигна висока температура,без никакви други симптоми,въпреки върлуващият в момента гаден грип...и така беше само 3 дена,след което всичко мина.А е хранена от 4 месец само с АМ.
Благодаря предварително за отговорите!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз храня сина си с изцедена кърма до ден днешен. Обиколили сме доста доктори заради атопичния му дерматит, но за първи път чувам такова нещо. Даже си мисля че антителата са в кърмата, а бактериите са върху гърдата  smile3521
Виж целия пост
# 2
Ами аз затова пускам въпроса си точно тук да ми отговорят хора като Хедра или други консултанти,които са наистина запознати с това...
Виж целия пост
# 3
Звучи ми като някаква измишльотина и ще ти кажа защо: антителата се произвеждат в лимфната система и оттам отиват в кръвта. Кърмата се образува като млечните жлези изтеглят необходимите вещества от кръвта, /и косвено не само от кръвта но това е друга тема/- в това число и антителата.
Зърното и ареолата са само изход за готовата кърма. Антителата няма как и защо да се произвеждат и да домуват на тях - те са си в кърмата.

Браво на теб че си положила толкова търпение и усилия да си кърмиш детето. Това е незаменимо. Съжалявам, че се е получило толкова тежко при теб, дано за второто  бебе живот и здраве да има кой да те подкрепи и да ти помогне още от бремеността, за да се предотвратят такива проблеми.

Не позволявай на никой да омаловажава това което си направила за детето си.
Виж целия пост
# 4
Единственото, което се сещам по темата е, че ако кърмата се съхранява в стъклени шишета или се замразява, белите кръвни телца се залепят по стъклото и не стигат до бебето.
А преразказаното от теб обяснение не го разбрах.
Цитат
детето при кърменето получава всички антитела и полезни съставки,поради факта,че захапва гърдата...а храненото с шише с кърма не получава такива съставки,нито антитела,защото няма допира до гърдата
Значи след като излезе кърмата от гърдата, полезните съставки се изпаряват?  newsm78 Или остават полепени по гърдата, без да могат да се отлепят?

Това, което си направила за детето си е много важно и хубаво! Радвай се, че е здраво и дано и за в бъдеще да е все така здраво  Peace
Виж целия пост
# 5
И аз доскоро хранех детето си само с изцедена кърма и ще ми е интересно да чуя мнението ви. Дано неимоверните усилия който полагам и до сега /давам кърма 2 пъти/, да не са били напразни.
Виж целия пост
# 6
оооооооооо,не вземай на вътре всичко което прочетеш по хартията-не всичко е вярно
постарала си се-това е важното Peace
Виж целия пост
# 7
Мен също ме интересува, защото в момента се храним с изцедена кърма, а аз вярвам,че това е незаменимо за детето ми.
Виж целия пост
# 8
Звучи толкова глупаво, че дори не си заслужава да се коментира. Антителата са в състава на млякото -кърмата, а не в кожата на гърдата. Как изобщо на някой му хрумват подобни неща Rolling Eyes. Дъщеря ми е хранена само с изцедена кърма -3 седмици изцяло на кърма, после до 3,5 месеца на смесено хранене. Сега е на 1 година и 10 месеца и още не знае какво е антибиотик, Слава Богу. Два пъти е имала запушен нос и това е. Направила си каквото си могла, това е важното. При мен кърмата спря изцяло, иначе бих продължила и по-дълго да цедя.
Виж целия пост
# 9
Това твърдение за антителата ми изглежда абсурдно.
Прочетохте ли тази статия - за мен тя е доста полезна като инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

А къде е Хедра всъщност  Confused
Виж целия пост
# 10
Афродита , поздравявам те за усилията, които си положила. Браво на теб!  bouquet
Със сигурност кърмата произведена от теб е по-полезна от АМ, а любовта с която си я цедила исъбирала за бебока няма начин да не е достигнала до всяка клетка от нежното му телце и до душата му. Ето детето е живо и здраво и нека така да бъде занапред! Grinning
Виж целия пост
# 11
Подобно твърдение съм чела само за бифидус бактериите - не се намират в кърмата, а по кожата на зърната и така бебето ги получава от майката.
За антителата обаче - те влизат в състава на кърмата. Може и да са по-малко в изцедената кърма (незнам) или да намалеят при по-бързо и по-голямо затопляне, но все някаква част трябва да остава.
И в никакъв случай усилията ти не са били напразни  Naughty - при всички положения кърмата е била най-полезна за твоето бебе, не само заради антителата - най-лесно смилаема е, пълно усвоима и най-добре поносима храна, съдържа ензими, хормони и други вещества, които допринасят за нормалното развитие и растеж на бебето, намалява се риска от алергии и други заболявания, има различен състав на белтъчините, мазнините и аминокиселините от тези на кравето мляко и т.н и т.н.
Така че, не съжалявай за усилията, които си положила.  Peace
Виж целия пост
# 12
Момичета,много благодаря за думите! HugАз знаех всичко това,за замразяването на кърмата,за затоплянето,всичко бях изчела и уж го знаех,докато до преди месец някъде не намерих и прочетох(не помня наистина от къде я изкопах тази статия),това чудо на журналистиката и се замислих сериозно.А претендирах,че знам всичко поне това,което се е обсъждало тук във форума,понеже четях редовно едно време тук.Значи не мога да го пресъздам точно,но прочетох точно това-че детето приема нужните му важни съставки,чрез допира с гърдата-чрез процеса на сукане,а не чрез пиене от шише....запомних я тази статия с това,а какво точно е значела-реших да питам тук,но явно няма такова нещо.
Благодаря ви пак отново!!!И да,надявам се при второ дете да мога да кърмя дълго и успешно,това искам най-много живот и здраве,въпреки,че станах с малко лабилна психика след тези проблеми с гърдите сега.
Успех на всички кърмещи майки тук,възхищавам ви се много!!!  bouquet
И само да допълня-всичките ми приятелки,кърмят децата си и то до след годинката,мит е,че жените сега не си кърмят децата.... Party
Виж целия пост
# 13
За съжаление има наистина много майки, които не кърмят. Да, осъждам тези, които го правят за да запазят красотата на гърдите си, но и ми е неприятно като чета за такива неща, като това за което говориш. В желанието си да накарат майките да кърмят не се съобразяват че има и такива, които имат ОГРОМНОТО желание, но просто не могат и само ги натоварват с угризения. Аз се цедя вече девети месец, все още по 5 пъти дневно, защото имам много кърма и иначе се запушвам, и дори и да ми казват че вече са много малко ценните съставки, които давам на детето не се отказвам заради редките моменти, когато му се доспи и започне да търси гърдите ми за да суче... няма такова усещане.
Виж целия пост
# 14
Здравейте, аз давам изцедена кърма вече повече от 4 месеца и възнамерявам да продължа поне до есента. Прочетох доста преди да родя и бях твърдо решена да кърмя. За съжаление имах проблеми при раждането, детето беше в интензивното няколко дни, а аз една седмица на антибиотик. Това доста затрудни кърменето, а и бебчето ми беше с ниско тегло и много бързо се изморяваше- буквално след минута- две заспиваше на гърдата. Затова реших да дохранвам, но не с АМ, а с изцедена кърма.  Вярвам, не, напълно убедена съм, че това е най- доброто, което мога да дам на детето си.
Сина ми удвои теглото си на 3 месеца и от раждането си до днес е порастнал с 20 сантиметра. Съхранявам кърмата по всички правила и смятам, че ако не всички, то поне повечето и полезни съставки се запазват. Нека и експертите от форума се произнесат, но смятам, че контакта с гърдата е по- важен за детето в емоционален план.
Благодаря на мамите от кърмаческия! Без ценната информация от тук нямаше да успея.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия