спрях да кьрмя,но гцрдите ми са пьлни

  • 527
  • 6
Моми4ета,моля дайте ми съвет.Бебка е на 8 месеца,отбих я постепенно,защото кърмата ми и беше ве4е недостать4на.Но сега всяка седмица гърдите пак ми-натежават-ако мога така да се изразя.Въпроса ми е -да и дам да ме изсу4е,да се изцедя или да си оставя гърдите така и с времето ще премине.Но ме е страх да не се развие мастит.Как беше при вас?
Виж целия пост
# 1
Изцеждах по малко , колкото да ги облекча и пиех чай от салвия профилактично и това беше в период от 10-15 дни, Може би бяха минали повече от 20дни от както бях спряла да кърмя и  гърдите ми натежаха както се изразяваш ти .Помогнаха ми сурови зелеви листа в сутиена .Държах ги цял следобед и спах с такива и през нощта и отново по-малко изцеждах , но не с помпа , а на ръка , защото с помпата се боях че се "увличам ". Embarassed
Успех !
Виж целия пост
# 2
Аз не бих давала да суче след като съм отбила, мисля че бебето ще се обърка точно какво искам от него....
според мен можеше макар и по малко да даваш да си суче вместо да отбиваш докато има желание....
Иначе  ако са напррегнати - изцеди толкова колкото да ти олекне...не до край...и така всеки път като ги усетиштакива, че да не стане мастит...а постепенно ще спре напълно....
Или питай лекарза някакви хапчета евентуално....
Виж целия пост
# 3
Давах на някое от децата да посуче малко - не повече от 2-3 минути. Краткото сукане не стимулира гърдите да произвеждат кърма и е чудесен начин да се облекчи напрежението.  Стига да не продължи дълго...  Grinning
Това го прочетох от книгата на д-р Спок и го приложих. То си е и етап от отбиването.
Така е по-постепенно - и по-добре според мен.   Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Моят съвет е да посетиш мамолог. Съдейки от кошмарът , през който преминах, съобразявайки се с мненията на гръдните хирурзи и мамолога - не е добра идея да повтаряш кърменето, щом един път вече си го спряла. Но, за да не получиш запушване на каналите /дори и малко количество кърма да се е събрала/ или каквото и да е друго, съветвам те да изцеждаш гърдите с ръка или помпа до последната капка, нежни масажи също помагат, но в никакъв случай не позволявай да остане кърма в гърдите ти.
Смятам, че един преглед при мамолог би те насочил и ориентирал в най-правилна насока, защото и тук всичко е индивидуално.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Ако изцежда до последната капка ще се получи затвворен кръг, няма как да спре кърмата, ако постоянно я стимулира...но предполагам проблема отдавна е преодолян....
Виж целия пост
# 6
От колко време си отбила/спряло е да суче детето?
До каква степен се пълнят гърдите?
С цедене и сукане ще стимулираш кърмата.
Цеди ако има нужда, т.е. гърдите са напрегнати. Но цеди малко, колкото да сваляш напрежението.
След като си спряла кърмене е добре да се посети Мамолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия