Гризем си ноктите

  • 1 343
  • 16
  ooooh!SickНе мога да го отуча - вече 2-3 месеца правя забележки, говоря, заплашвам, че ще му намажа пръстите с нещо лютиво...в резултат обещава да престане, но продължава - мисля, че го прави неволно. Моля майките, които са се справили с този проблем да споделят опит!
Виж целия пост
# 1
За съжаление не мога да ти дам съвет,тъй като и ние имаме същия проблем.Дъщеря ми е на 3 год и 4 мес. и си хапва ноктите и тя от няколко месеца.Записвам се в темата,за да следя и аз за съвети.
Виж целия пост
# 2
Има едно мехлемче продава се в аптеките с него се мажат залъгалките и пръстчетата, много е неприятно на вкус и децата бързо се отказват от тези вредни навици.
Погледни и тук, защото този проблем има и причини:
http://www.predainatatak.bg/news/about124.html
Виж целия пост
# 3
Ние не само,че си гризем ноктите,но и чоплим кожичките,на моменти пръстите му са като рани,не мога да се справя.В интерес на истината аз съм същата,сега не толкова,но като малка и аз го правех редовно.Незнам дали е тик,нервност или е наследствено Thinking
Виж целия пост
# 4
Франческа Салиери, благодаря ти за линка. От прочетеното съвсем се отчаях...излиза, че няма какво особено да направя по въпроса Sad. Добре, вечер ще му държа ръцете заети, ама по цял ден на градината няма кой да му ги държи Confused.
Мисля да пробвам все пак с мехлемчетата.
Виж целия пост
# 5
И все пак,ако е въпрос на стрес,детето ще си намери друг начин или тик,с който да го преодолява,може би трябва да се работи в тая насока.
Виж целия пост
# 6
Ние имаме същия проблем,но с единствената,но съществена разлика,че не си гризе ноктите ,а ги чопли до кръв!Не ги оставя да пораснат до толкова,че да мога да ги изрежа правилно.Страхувам се,че пръстчетата му могат да се обърнат върху ноктите и ,(ако сте виждали такова нещо ще се сетите ,за какво говоря),и ноктите му да останат едни такива не растящи и грозни...Едновременно с това си облизва устата доста енергично!Така е откакто ходи на градина,макар,че няма причини  да се чувства неспокоен,защото много бързо свикна,и все пак си мисля,че е някакъв нервен "тик".И на доктор ходихме-нищо! Thinking
Виж целия пост
# 7
Имам изпитано решение на проблема. Купете си от някой цветарски магазин декоративна люта чушка (това е като цвете с много малки чушки по него). Тези лютят ужасно много. Когато са узрели, откъснете няколко. Разрежете ги наполовина и под някакъв предлог намажете ноктите на детето с тях. До 10 минути ще е спрял да си гризе ноктите. Също така, ако не измислите предлог, вземете мъничко вода, пуснете вътре 15-20 разрязани чушлета и след 1-2 дни му помогнете да си топне пръстите вътре. Ефектът дори е по-голям.
Виж целия пост
# 8
Имам изпитано решение на проблема. Купете си от някой цветарски магазин декоративна люта чушка (това е като цвете с много малки чушки по него). Тези лютят ужасно много. Когато са узрели, откъснете няколко. Разрежете ги наполовина и под някакъв предлог намажете ноктите на детето с тях. До 10 минути ще е спрял да си гризе ноктите. Също така, ако не измислите предлог, вземете мъничко вода, пуснете вътре 15-20 разрязани чушлета и след 1-2 дни му помогнете да си топне пръстите вътре. Ефектът дори е по-голям.

А ако с тези "лютиви" пръсти вземе, че първо си бръкне в очите, вместо в устата newsm78
Аз бих попитала в аптеката за специален препарат, ползва се също и против смукане на палец, безвреден е, но ужсно горчив....
Виж целия пост
# 9
       ... и не върши почти никаква работа. На Бобо първите два дни му беше неприятно, а после сякаш свикна с вкуса му и продължаваше да ги гризе. Освен това препарата мирише на ацетон и вероятно има такава съставка, защото разляхме случайно на мушама и цветовете и изчезнаха. Ние ползвахме няколко пъти лют червен пипер, съвсем мъничко на пръстчето, което лапа. Имаше по- добър ефект. Като че ли гризането по отшумя от само себе си, не че съвсем е спрял, но все по- рядко се сеща.
Виж целия пост
# 10
Ох... това ми е направо болна тема... Не си гризе ноктите - чопли ги и къса кожички. Направо си разранява ръцете... ужасно е. Уж вече повече разбира - обясняваме дъъълго защо не се прави така но - ефект никакъв.  ooooh! Любимо занимание му е да ходи по коридора в къщи с ръка опряна в стената и да стърже с нокти  или да копае в пясъчника с ръце. След това гледката е простооо  Sick Не знам как да го отуча от това. Какво ли не опитвах вече... Ще следя темата - може и да ми хрумне нова идея как да се справя с проблема... Thinking
Виж целия пост
# 11
Франческа Салиери, благодаря ти за линка. От прочетеното съвсем се отчаях...излиза, че няма какво особено да направя по въпроса Sad. Добре, вечер ще му държа ръцете заети, ама по цял ден на градината няма кой да му ги държи Confused.
Мисля да пробвам все пак с мехлемчетата.

Обърни внимание на учителките за това, че имате проблем с гризането на ноктите и ги помоли да му се "карат" като го прави. В нашата ДГ има детенце, което постоянно си смуче палеца и персонала винаги му прави забележка.
Виж целия пост
# 12
Ох и на мен ми е болна тема.  Не зная какво да правя вече. Започна да ги гризе на 3 годинки. Две години не успях да я отуча, стана като навик. Декември месец беше отказала сама много се зарадвах, купих и дори подарък, лакирахме ноктите, но това продължи само 2 месеца и сега отново ги ръфа. Sad Не знам какво да я правя вече.
Виж целия пост
# 13
Аз на моя юнак, въпреки че е момче, му лакирам ноктите със заздравител....  ooooh! поне пораженията са по-малко.
Кказала съм му че е лекарство.Така поне ноктите горе-долу спасяваме от яростното чупене и тормоз, на който той ги подлага, но кожичкитее - ужас. Снощи пак имахме разправия по въпроса. Така ги е окъсал, че два от пръстите му бяха разкървени... Страх ме е, че ще се инфектират. Предупредили сме в градината че има този навик - да го наблюдават. Госпожата ни каза, че го е хванала докато спят наобяд под завивките - той си чопли ръцете...Как ще се отучим незнам...
Виж целия пост
# 14
И дъщеря ми си гризе и чопли ноктите под завивката. Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия