АНИ и лични данни

  • 2 067
  • 23
Уредих си оглед с агенцийка за недв. имоти и те искат да им подпиша протокол с всичките ми лични данни, което  ме изненада. Така ли се процедира вече? Имат ли право да го правят? Да отбележа, че не познавам агенцията и нямам намерение да се обвързвам с тях по никакъв начин, освен, ако не реша да купя имот предложен ми от тях.
Виж целия пост
# 1
Преди няколко месеца и аз ходих на оглед. От агенцията ми поискаха доста лични данни, като ми обясниха, че такава била процедурата. Иначе не искаха да ми покажат имота.Подписах предварителен договор според, който ако се стигне до сделка им дължа процент.Това е, дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 2
Съвсем наскоро ми предложиха такъв документ от няколко агенции, макар и повода при мен да беше съвсем друг. Обясних ясно, че няма да попълня нищо освен имената си докато не се стигне ЕВЕНТУАЛНО до сделка. При подписване на договор за наем или продажба в него се вписват личните данни, но и тогава агенцията не е страна по сделката, макар да си оставят екземпляр от договорите, доколкото аз знам.
Виж целия пост
# 3
Значи доста трябва да са го закършили агенциите.. Аз разбирам, че така искат да се предпазят от некоректни клиенти, обаче аз също искам да се предпазя от мошеници.. дали ще се срещнат интересите ни с някоя агенция в такъв случай?
Виж целия пост
# 4
Не разбрах какво искаш да кажеш с последния си пост.
Предполагам ти си знаеш.
Виж целия пост
# 5
Това си е договор. Нормалните агенции винаги са процедирали така (освен, ако не са ви близки и се познавате). Преди това се подписва и Комисионен договор с вашите данни И тези на фирмата.
Виж целия пост
# 6
  Simple Smile Искам да кажа, че след като аз не съм навита да  подписвам каквото и да било, само за да мога да погледна чертеж или адрес, а пък те няма да ми покажат нищо, ако аз не подпиша нещо, то няма как да се стигне до сделка.
Виж целия пост
# 7
Това си е договор. Нормалните агенции винаги са процедирали така (освен, ако не са ви близки и се познавате). Преди това се подписва и Комисионен договор с вашите данни И тези на фирмата.

И клиентите подписват ли  такива договори?
Виж целия пост
# 8
Последно си сменяхме квартирата през септември 2006г. Ходихме на огледи чрез няколко агенции, но с агенциите договор не сме подписвали. Подписахме договор с наемодателите, когато се стигна до сделка. От агенцията ни дадоха касова бележка за платената комисионна. Копие от договора остана в агенцията и той наистина съдържаше  лични данни - ЕГН, номер на лична карта, постоянен адрес.
Виж целия пост
# 9
Мда, аз работя в агенция и ще ви кажа как процедираме.
Изискват се имената, ЕГН, номер на лична карта и адрес, но само при подписване на договор.
Но мисля, че клиентите няма от какво да се притесняват, защото не раздаваме лични данни!  Peace
Виж целия пост
# 10
Преди да подпишеш договор много внимателно го прочети.....и ако си съгласна с написаното тогава действай.....,но подпишеш ли този договор трябва да работиш само с тях.......
Виж целия пост
# 11
Аз договор няма начин да подпиша, щото не смятам, че е нужно.  В моя случай става въпрос за  "протокол за оглед", в който ще бъдат вписани всичките ми данни.  Има ли такова нещо в практиката или това е измишльотина на агенцийката?
Виж целия пост
# 12
Моята брокерка не ме кара да подписвам нищо, но ние си станахме приятелки след толкова сделки. МИналата есен купувах апарт. и брокерката на продавача ме кара да подписвам такъв протокол - имаше само име на фирмата  на моята брокерка  и име на клиент. Харесах веднага апарт. и дадох стоп-капаро. Тогава описаха и данните ми и данните на продавача в типов договор. То, ако има да става нещо - на толкова места имаме дадени лични данни, че не ми се мисли.
Виж целия пост
# 13
Аз договор няма начин да подпиша, щото не смятам, че е нужно.  В моя случай става въпрос за  "протокол за оглед", в който ще бъдат вписани всичките ми данни.  Има ли такова нещо в практиката или това е измишльотина на агенцийката?

Има
Виж целия пост
# 14
малко извън темата  Mr. Green

гледам заглавието 10 мин и чак сега схванах че АНИ не е име, още по-малко жена  Mr. Green

утре пак съм на витамини  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия