Относно дензификтанта на "Чико"

  • 1 572
  • 26
Днес исках да дензификцирам една гумена играчка на малкото(нова е и знам ли кой я е пипал). Сложих я в стерилизатора и се скапа. После купих нова+дензификтант на "Чико". Въпроса ми е напълно ли е безвреден. Взех от този който мойе да се ползва е за плодове, спазвам дозата и плакна обилно с вода, но една играчка се напълни и незнам дали се е изплакнала перфектно. Та този дензификтант като исъхне играчката изпарява ли се и безвреден ли е за детето???
Виж целия пост
# 1
Ти добре ли си? Защо дезинфектираш, при положение, че въздухът, а и устата на детето ти бъкат от бактерии?  Mr. Green
Мий с топла вода и сапун и толкова. Дай шанс на детето си да придобие естествен имунитет, ако не искаш да го осъдиш на доживотно тъпкане с антибиотици и други отрови.  Peace
Виж целия пост
# 2
Само първия път. После няма, все пак тези играчки са пропатували света.
Виж целия пост
# 3
В такъв случай ги обтрий с медицински спирт и после ги изплакни с топла вода. Според мен е напълно достатъчно.  Peace
Виж целия пост
# 4
За първи път чува някой да стерилизира играчки.
Като пропълзи детето нали няма да стерилизирате къщата?
Измийте я със сапун и топла вода. Нищо няма да му стане на бебето.
Виж целия пост
# 5
Предполагам, че както се е напълнила с течност за стерилизиране, така може да се напълни и с вода, за да се изплакне. И да не се е изплакнала хубаво, малкото как ще бръкне там, където вие дори вода за изплакване не може да налеете?! 
И наистина не прекалявайте със стерилната среда.  Hug
Виж целия пост
# 6
Ползвала съм го, но винаги съм  изплаквала. За играчките ми беше по-лесно да ги накисна в леген с дезинфектант и после да ги изплакна, става по-бързо от търкане със сапун.
Виж целия пост
# 7
Аз бях взела дезинфектанта на Чико, за да стерилизира помпата за кърма. Е мога да ви кажа, че след 3-4пъти употреба всичко замириса на него и кърмата имаше вкус на него. Просто отвратително.
Така че по-добре ги измий с вода и сапун, или веро, отколкото с тази безумна химия.
Виж целия пост
# 8
Е, айде чак веро няма смисъл.
И циф добре почиства, ама по-добре обикновен сапун.

става по-бързо от търкане със сапун.
Чак пък търкане... Като му миех шишето, му измивах и играчката. Не съм се претъркала да ти кажа.

Виж целия пост
# 9
Не ти се учудвам ,аз бях голяма паника на тази тема,като излизахме с количката взимах два плика,единия за чистите играчки,другия за тези които е изпуснала...... Непрекъснато прибирах в единия ,вадех и  давах от другия докато на мен ми се замота главата....в къщи по същия начин....  Joy Joy JoyСега ми е смешно ,но тогава .....дезинфекции с разтвори ,играчки,шишета,прибори.... Хубаво е да излееш по някакъв начин течността от играчките.....и се постарай да си по спокойна на тази тема......за да може детето да си изгради имунната система,което не значи да не и миеш ръчичките или бършеш на вън с мокра салфетка(в зависимост от обстоятелствата),нито пък да не миеш играчките и  съдовете повторно преди употреба.....,но по спокойно Peace
Виж целия пост
# 10
този дезинфектант много силно мирише,след известна употреба всичко замириса на него!имам чувството,че няма изплакване това чудо! Shockedспрях да го ползвам!по добре с вода и сапун!
Виж целия пост
# 11
По едно време миех играчките на детето,но бързо се отказах.
Никога не съм дезинфекцирала играчки.
Виж целия пост
# 12
Обикновено гумените ги минавам със спирт-по-лесно ми е, отколкото да ги мия и чакам да съхнат. Но това го правя май само, като са нови. Иначе с голямата дъщеря ползвах Чиковските стерилизиращи течности. Даже не съм плакнала след употреба, пък ей, на-здрава е.
Виж целия пост
# 13
Реших да не ползвам дензификтатори и стерилизатори. Наистина детето трябва да сеи гради имунитет.
Виж целия пост
# 14
За първи път чува някой да стерилизира играчки.
Измийте я със сапун и топла вода. Нищо няма да му стане на бебето.
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия