Красотата не намалява от това, че пада, отнесена от вятъра

  • 1 930
  • 30
Днес, след бурята, видях едно прекършено дърво, цялото нацъфтяло в бели, с розов оттенък, цветове.
Набрах цъфнали клончета да занеса на малкия ми Мъруна, да види за пръв път пролетта.
Спомних си това японско хайку, поразило ме толкова в детството ми.

Красотата не намалява от това, че пада, отнесена от вятъра.

Над Александър Невски видях дъга, проточила се точно над купола, огромна, от край до край. Сигурно толкова от вас са я видели.
Излязла по хиляди задачи и с перспективата за този наближаващ дъжд, не си бях взела фотоапарата.

Колко невидяни цъфтящи пролети.
Колко хора, които не познаваме...
Виж целия пост
# 1
Дъгата беше неземна. Успях да я снимам от балкона си.
Красив сезон е пролетта. Мирише на младост.
Но аватара ти ми пречи да изпадна в по-задълбочени размисли по темата.
Виж целия пост
# 2
Дъгата беше разкошна! Hug
Виж целия пост
# 3
Обичам да мирише на дъжд, на цъфнали дървета, на трева................ ей такива разни ухания ми се въртят из главата - любими.
Виж целия пост
# 4
Дъгата беше неземна. Успях да я снимам от балкона си.
Красив сезон е пролетта. Мирише на младост.
Но аватара ти ми пречи да изпадна в по-задълбочени размисли по темата.


 Peace
Не се връзва особено с хайкуто.
Виж целия пост
# 5
А на мен тази тема ми върна спомен от преди няколко седмици ... Когато видях изхвърлен букет цветя!

Много красиви цветя - лилаво-розово-бели... Захвърлени на брега на язовир...

Виж целия пост
# 6


Много красиви цветя - лилаво-розово-бели... Захвърлени на брега на язовир...



Захвърлени или оставени? Цветя, язовир... Асоциация с пътища и цветя край тях. Поставени по крайпътни дървета и по паметни плочи. Млади хора, красиви ... Били са.
Красива ли е смъртта, а Седада?
Виж целия пост
# 7


Много красиви цветя - лилаво-розово-бели... Захвърлени на брега на язовир...



Захвърлени или оставени? Цветя, язовир... Асоциация с пътища и цветя край тях. Поставени по крайпътни дървета и по паметни плочи. Млади хора, красиви ... Били са.
Красива ли е смъртта, а Седада?

Това си е моята асоциация Как`Сийке ....
Нещо ми е депресирано...
Сигурно друга беше идеята на темата!!!
Виж целия пост
# 8
 Peace
Обожавам да се любувам на мънички красиви неща, които рядко някой би забелязал, а мен така ме зареждат Hug

Видях софииските дъги в новините, поздравявам всички, които са й се възхищавали наяве Hug

Аватарът на Sedada също има своето очарование!
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278366.20
Теди ни направи съпричастни на дъгата над София.
Виж целия пост
# 10
Сигурно друга беше идеята на темата!!!

А, защо? Точно по темата си е, поне както аз я разбрах. В чуждата смърт може да има много красота, сигурно.
Дали е така обаче, когато става въпрос за нашата собствена? А за тази на някой близък? А за тази на най-обичния?
Е, някой може и там да намери красотата, що не, в този форуми вече нищо не може да ме учуди.
Виж целия пост
# 11
Розичке, не се притеснявай. Сийка е нещо на нож със Седада.

Сийке, смъртта ми е толкова страшна, че слагам стена пред очите си и не мисля за нея.
Мисля, че живите не трябва да мислят за смъртта, това не могат да го обозрат.

Темата беше... онези гори на Пролома, онези поляни, които никога няма да ги видим как изглеждат през тази пролет.
На които листата им ще окапят, без НИКОЙ да е видял колко свежи са били по Гергьовден.

Това е болка. За мен.
Хайкуто казва, че не трябва.

Дали това е основната разлика в чувствителността на Изтока и на Запада?
Виж целия пост
# 12
Днес ми се наложи да пресека София четери пъти.
Не видях нищо красиво.
Това не ми  хареса.
Много дуги такива снимки направих.Видях две кататрофи.
Нямаше красота.Красотата си беше отишла.
Грозен облак се беше надвесил над центъра на града,хората бягаха уплашени....
Днес красотата си беше отишла.
Красиво беше само в сърцето ми.Напук на лошото време ми се случват само хубави неща!
Виж целия пост
# 13
Розичке, не се притеснявай. Сийка е нещо на нож със Седада.

Сийке, смъртта ми е толкова страшна, че слагам стена пред очите си и не мисля за нея.
Мисля, че живите не трябва да мислят за смъртта, това не могат да го обозрат.

Темата беше... онези гори на Пролома, онези поляни, които никога няма да ги видим как изглеждат през тази пролет.
На които листата им ще окапят, без НИКОЙ да е видял колко свежи са били по Гергьовден.

Това е болка. За мен.
Хайкуто казва, че не трябва.

Дали това е основната разлика в чувствителността на Изтока и на Запада?



Седада ...
Много, много красоти няма да видим през тази пролет, защото не са пред очите ни ...
Но ще е наистина жалко да не видим красотата, изпълваща дните ни, защото дребни проблеми разглеждаме от близо и заемат цялото ни полезрение!
Виж целия пост
# 14
Седада,много красиво заглавие.Хайкуто ме заплени.Като сляза до морето и на мен ми идва да напиша не хайку,ами сонет.Имам приятел,който вижда красота в разни корени.Въпросът е да я търсиш около себе си.
Хубав аватар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия