За захранването и водата

  • 632
  • 9
    Здравейте. Отново се обръщам с въпрос към по-знаещите и опитните от мен. До сега бяхме изцяло на кърма и не давах водичка на детето. С навършването на шест месеца започнах да захранвам. От кога трябва да започне даването на вода? newsm78 За сега захранвам с по една, най-много две , супени лъжици на ден. Продължавам да кърмя.
Виж целия пост
# 1
Бебка започна да проявява интерес към водата към 10я месец, когато увеличи и количествата твърда храна. Ако кърмиш на поискване и бебо не иска вода не се притеснявай. Така или иначе кърмата в периода на захранване остава да си е основната "храна". Да си призная честно, не съм била настоятелна с водата, докато цокаше по много пъти. Сега вече, когато имаме заместени хранения определено я подканям...но пак не пие много...явно с  кърменията си набавя още необходимото количество течност, защото мокри памперсите. Та води се по детето, предложи ако не иска не се притеснявай и така....Ако пък му се услади..давай...като все пак се даваш умерено количество вода, защото според мен е по-добре да поема кърма отколкото вода на този етап...
Виж целия пост
# 2
Аз захраних лятото. то започнах да предлагам и вода. В началото нямах почти никакъв успех, но това не ме притесняваше, защото детето все пак цокаше по много. Постепенно запачна да пие по малко в жегата и след хапването на пюренце. Но обикновено за денонощие изпиваше не повече от 100мл. вода. С времето свикна и сега вече, понеже го кърмя много малко, а той хапва доста, пие около 300-400 мл. на денонощие. С чайчето зимата и повече.
Виж целия пост
# 3
ние с увеличаването на твърдата храна започнахме да пием вода Peace
Виж целия пост
# 4
Щом захранваш вече, предлагай вода. Предполагам, че и твоето бебе няма да се нахвърли да пие особено, но когато реши ще пропие. Аз захраних Алекс май месец, той прие да пийне вода малко повече през юли в най големите жеги. После пак спря. Чак към 10-11 месец пропи с желание и то не толкова от жажда ами защото му предложих водата от чашка със сламка. И до сега пие с кеф от нея. Но пък не ще нищо друго освен вода да вижда в чашата си. Ако сипя сок чак ми се сърди.
Виж целия пост
# 5
Нашият бандит беше също изключително кърмен до 7-ия, като започнах захранването му давах вода, която той не пиеше...пропи я чак 11-ия месец. До тогава е пил чат-пат по малко сок.
Виж целия пост
# 6
Значи ще опитаме, да видя как ще я приеме.
Виж целия пост
# 7
Предлагай.Моят син още не пие вода ,а е почти на 8 месеца вече,въпреки ,че яде много работи.
Виж целия пост
# 8
А моят след осмия месец започна да си пийва водичка,и то доста.И аз още го кърмя на поискване и не сме заместили изцяло хранене,но вода иска вече,така че,давай му.Длъжна си да предлагаш,защото той не може да си каже още сам,дали му се пие! Laughing
Виж целия пост
# 9
Дани беше на кърма 5 месеца и вода не искаше да види - от 1месец хапва и друга храна по малко и забелязах,че когато му давам хапченцето за зъби, разтворено във вода  настъпва лудо щастие Peace оттогава му предлагам и вода (с малко чай за цвят) и си пийва Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия