Как накарахте бебето си да се изпишка за изследвания?

  • 8 279
  • 14
Сутринта трябваше да носим урина за изследване и да вземат кръв на малчо ... Ех че веселба падна (той е на 1 г., но не съм го учила още да пишка в гърне) - цяла сутрин се редуваме с мъжа ми да казваме "пиш-пиш", преливахме вода от чаша в чаша, седяхме под ред на гърнето на кака и уж пишкахме и ние - ако някой беше снимал това, сигурно щяхме да се заливаме от смях. Най-хубавия момент бе когато той наистина се изпишка, но на мокета, а не в гърнето и буканчето, което мъжът ми държеше. Представете си картинката - всички сънени, аз с гърне в ръка, таткото с бурканче, каката прави "браво на момчето", а момчето много гордо се радхожда голичък върху напишканото. Е, ще правим повторение в четвъртък. Помагайте с идеи, защото наистина трябва да занесем урина
Виж целия пост
# 1
Опитайте с специално пликче  за събиране на урина. То се залепва и има шанс да се изпишка вътре.
При дъщеря ми не стана, но тя се върти страшно много нощем и просто се беше отлепило. При нея просто със ставането се слага контейнерчето и тя си се изпишква там. Само два пъти досега сме давали проби и двата пъти това е проработило. Може би обаче при момчетата е различно.
Виж целия пост
# 2
Наблюдавали ли сте сигналите му преди да се изпишка? Сега не е научен на гърне, затова като идея предлагам да му дадете биберон (или чашка, зависи дали вече пие от детска чашка) с плодов сок. Като го изпие, до 10-15 минути ще се изпишка. През тези 10-15 минути може да го държите до гърнето и да наблюдавате внимателно, за да "хванете" момента. Сега е на подходяща възраст да бъде научен на гърне, но заради случая с болницата, няма време да го учите. Опитайте това със сокчето, и като е готово всичко, може да започнете с обучението на гърнето. Успех!
Виж целия пост
# 3
купуваш от аптеката пликче за изледвания , то има отвор и се залепва
сутринта като стане го измивам слагам торбичката  , може после памперса аз лично понеже все бързам го  държа прав с голо дупе , даже пускам вода да тече и след5 мин  е готов
Виж целия пост
# 4
Със специални пликове за събиране на урина. Залепваш му го и на следващото пишкане вместо в памперса, урината се събира в резервоарчето.
Виж целия пост
# 5
Вечер си правите тоалета, сутрин го будиш 15-20 мин по-рано от обикновено, може на бързо да го изплакнеш, става му студено и.... но си в готовност по всяко време да подложиш шишенцето. Аз имам момиче, първо пробвахме с лепящите контейнери, но не се получи ( а и ми се стори неудобно за детето), полсе я събуждахме по-рано, до тук добре, обаче тя не беше свикнала да я държим за да пишка и естествено след 15мин клечене ние се отказвахме без резултат. И така, една сутрин отново я събудих по-рано, свалихме памперса и си я оставих на дивана по голо дупе (бях го подготвила за напишкване), до 5 мин тя се изпишка , аз улових една част в шишенцето, а другото беше по хавлиите.
Успех и на вас!
Виж целия пост
# 6
 Дават се течности на детето , след около 2-3 мин се слага легнало и вие се въоръжавате с чашка за урина , по възможност с по-широк отвор. Почуквате с пръст в областта на пикочния мехур, нежно и ритмично , като стрелката на часовника . Хубаво е да има още някой , за да забавлява детето. До десетата минута се изпикават .Само трябва да реагирате бързо да подложите чашката като започне да пишка. Естествено част от урината ще се излее навън , затова се подгответе .Успех !!! Peace
Виж целия пост
# 7
Сутринта трябваше да носим урина за изследване и да вземат кръв на малчо ... Ех че веселба падна (той е на 1 г., но не съм го учила още да пишка в гърне) - цяла сутрин се редуваме с мъжа ми да казваме "пиш-пиш", преливахме вода от чаша в чаша, седяхме под ред на гърнето на кака и уж пишкахме и ние - ако някой беше снимал това, сигурно щяхме да се заливаме от смях. Най-хубавия момент бе когато той наистина се изпишка, но на мокета, а не в гърнето и буканчето, което мъжът ми държеше. Представете си картинката - всички сънени, аз с гърне в ръка, таткото с бурканче, каката прави "браво на момчето", а момчето много гордо се радхожда голичък върху напишканото. Е, ще правим повторение в четвъртък. Помагайте с идеи, защото наистина трябва да занесем урина
Joy от страни е смешно, но на теб едва ли ти е било до смях.
Дано повторението е успешно! Аз пусках чешмата сутрин в банята , измивах я и я оставях по голо дупе и за няколко минути се справяхме.
Дано в четвъртък нацелите бурканчето!
Виж целия пост
# 8
Писали са вече за колекторчето. Повечето бебета се изпишкват веднага след като се събудят сутрин. Аз постъпих така:
Когато се събуди й махнах памперса, почистих я с мокра кърпичка, залепих колекторчето и зачаках. Бебка обаче се разигра и не поиска да пишка. Вдигнах я, както си беше с голото дупе, заведох я в кухнята на по-хладничко, пуснах чешмата да тече и след има-няма минута, момата беше напълнила колектора.
От студеното, в комбинация с шума от течаща вода, се получава бързо...

Да слагаш бебето през нощта с колектор не ми се струва добра идея, защото урината е "годна" за изследване 2-3 часа , след като е взета, а при това положение не можеш да бъдеш сигурна за времето... Simple Smile
Виж целия пост
# 9
когато ляга с колектора като пишка почти всичко се излива пак в памперса,а от топлината на тялото лепилото на колектора се размеква и как се отстранява не ми се сеща.Моя съвет е като станете веднага го вдигаш/за да не се изпишка междувременно/ сваляш памперса и лепваш лекичко колектора/наистина трудно се маха/ и го оставяш да се шматка гол,като внимавате да не си дръпне пликчето и да го махнете като свърши заветното дело Peace,а за миенето мисля,че не е необходимо ако няма изискване урината да е стерилна
успех
Виж целия пост
# 10
Като беше по-малка ставаше по-лесно май... Иначе са ти казали за колекторчетата за урина. Сутринта ставаш и докато е още сънен бързо измиваш младежа и залепяш колектора. При нас пишото идваше бързо и аз не я обличах, а чаках. После пресипвам в шешенце и нося за изследване. Но ми се е случвало да се стиска и да не успея 2 часа да я изпишкам. Успех  Hug
Виж целия пост
# 11
Аз имам син и няколко пъти ми се е налагало да взимам урина. Както са ти писали другите мами пробвай с колектор за урина за момченца (мисля че има някаква разлика). Аз го сложих вечерта и на сутринта имаше доста "материал". Когато ми се наложи за първи път сина ми беше на 4 месеца и нямаше др. начин освен с колектор. Струва около 60 ст. И аз знам от други мами, че на момиченцата е по-трудно и се излива в памперса.
Ако решиш да събираш в чашка купи пак от аптеката стерилна. Тя е с голям отвор.
Успех!
Виж целия пост
# 12
С колектор  Peace
Виж целия пост
# 13
И аз, голяма борба ,с колекторчето   Mr. Green
Последния път, почти нищо нямаше останало в него и на магия изкарах 5 капки. Хукнах към лабораторията и им се молих, да вземат пробата, и да опитат с к-вото, което съм успяла да събера. Казах им, че ако не стане ще се мъча още  Close Е, успяха и всичко беше Ок.
Виж целия пост
# 14
Когато беше на 6 месеца бебето,просто като стана сутринта,махнах памперса,сложих го да седне във мен и му сложих пишленцето в стерилното пластмасово бурканче.
Резултата беше готов след 2-3 минути.
При момчетата е много по-лесно отколкото при момичетата.
Момчетата поне имат посока на пишкане.
Така ще направя и сега в понеделник.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия