Птички пеят вън, а АВГУСТинчето се мръщи, че си седи вкъщи!

  • 7 445
  • 302
заглавието е дело на navedi1

Ние сме 158 мами августинки
Имаме си 92 момченца и 66 момиченца
   07.07.2007г мама Di83  и бебе Стилиян14.07.2007г мама bruno  и бебе Калоян16.07.2007г мама elissee и бебе Цветелина17.07.2007г мама inedica и бебе Янислав мама aunt Ogg и бебе Никола20.07.2007г мама miramax и бебе Дарина мама marsidi и бебе Самуил24.07.2007г мама Тиги-Мигъл и бебе Явор  мама babsy78 и бебе Георги  25.07.2007г мама MiaMIa и бебе Георги мама mimetobl и бебе Алина26.07.2007г мама mentina и бебе Ния  мама malejna и бебе Надежда  мама sheherezada и бебе Георги27.07.2007г мама Гита Ог и бебе Емма мама елхичка и бебе Данаилмама Дидка-ръжената питка и бебе Радослав28.07.2007г мама sunny baby и бебе Адриана29.07.2007г мама herelina и бебе Станислав30.07.2007г мама BateJoro и бебе Ивая31.07.2007г мама beli4ka и бебе Найденмама marianamama и бебе Симеон мама MrsK (Rosemontia) и бебе Раян   мама shoshi84 и бебе Камен мама navedi1 и бебе Наталия01.08.2007г мама Cora и бебе Гергана  мама Slavi и бебе Крум мама veleva и бебе Яна мама valeria.k и бебе Божидар  мама sourcherry и бебе Теодор мама slavcheto_new и бебе Елисавет мама nelinceto и бебе Билянмама zuzi62 и бебе Дениз 02.08.2007г мама pokahontas и бебе Мартинмама misheto17 и бебе Даниелмама radostche plovdiv и бебе Ясенмама thaliq и бебе Карина03.08.2007г мама Иррра и бебе Александърмама Магдалена и бебе Николаймама крокодил и бебе Лъчезармама mimsat и бебе Катеринамама lulumba и бебе Александърмама iovanna@ abv.bg и бебе Мирослава06.08.2007г мама Jujka и бебе Иренмама loni_0902 и бебе Викториямама eva_ и бебе Александърмама samodiwa и бебе момченцемама hari_77 и бебе Владиславамама Aneta Hristova и бебе Христомама macka и близнаците Иван и Димитърмама Христинчето и бебе Александърмама AfroditatA и бебе Адонай07.08.2007г мама Polinezia_love и бебе Андреамама boril и бебе Борилмама vezni4kadobri4ka и бебе Димитърмама GERA и бебе Калинамама Neli_Iv и бебе Маямама Silverlady и бебе Александърмама rose_madder и бебе Иванмама iv4ence и бебе Виктормама emanuella и бебе Александра08.08.2007г мама Persia и бебе Анжеламама Vasq78 и бебе Емилиямама Enti и бебе Славимама sladkish4e и бебе Калинамама Сузи и бебе Костантиносмама ledenata и бебе Валери 09.08.2007г мама Mилена и бебе Ангел мама teddy_ и бебе Кристиянмама и татко efg+eli и бебе Маринмама bob4enka и бебе Йованамама lorad и бебе Даниелмама MalenaG и бебе Мартинмама maxxi007 и бебе Нео мама Lolly и бебе Лора10.08.2007г мама elfljo и бебе Даниел11.08.2007г мама sevda_lina и бебе Радостмама shosh и бебе Викториямама venieivi и бебе Росица12.08.2007г мама didisv и бебе Викториямама Nora ^august20^ и бебе Кристианмама tani4ka em и бебе Моникамама k0st0va и бебе Светлозарамама tzvetche и бебе Васил 13.08.2007г мама Димяни и бебе Райън мама tedi_eneva и бебе Даниеламама Lolii и бебе Даниславмама Inaaaaaa и бебе Павелмама vesssela.v и бебе Георгимама ptigra и бебе Мира14.08.2007г мама konstans и бебе Славамама nina_1982 и бебе Елинамама hrandi и бебе Алеграмама magi2007 и бебе Мадгаленамама victori_amos и бебе Зорница15.08.2007г мама Megita и бебе Валентинмама tweety f и бебе Матюмама Златомира Пенчева и бебе Антониямама hipp и момченцето й16.08.2007г мама Smily и бебе Николаймама Streg и бебе Иванмама man4eva и бебе Александърмама tzvete_das и бебе Тодормама PimKie и бебе момиченцемама Марти и бебе Аннамама ekatia и бебе Ивайла17.08.2007г мама Djeni и бебе Миренамама babylove и бебе Мариетамама sirenna и бебе Мирославмама t_nestorova и бебе Кристиянмама Венера и бебе Александърмама Клара и бебе Зейнамама sis7 и бебе Димитърмама Nelly Dieva и бебе Станимир и бебе Любомир18.08.2007г мама Mira(vatan1919) и бебе Иванмама Nadia Aleksandrova и бебе Елиянмама ivka82 и бебе Тияна19.08.2007г мама adriana d и бебе Ивонмама Щипуняк и бебе Александър20.08.2007г мама ^Ekaterina^ и бебе Стефанмама Pivanova и бебе Персиян-Матеймама jananest и бебе Цветелинмама Valenta70 и бебе Мартинмама biser4enceto и бебе Калоян21.08.2007г мама ФранЧеска и бебе Теодормама Lily_dj и бебе Моникамама mimiksim и бебе Миленмама Оранжево небето и бебе Клементинмама du6anka и бебе Даниелмама Mirama и бебе Калинамама elita_1 и бебе Величко22.08.2007г мама Rebeka Sch. и бебе Божидарамама MEGI и бебе Мариямама irem4e и бебе Кереммама YuNI и бебе Милена23.08.2007г мама Смайли и бебе Ясенмама bini_og и бебе Ивелина24.08.2007г мама Niya_Petrova и бебе Мартинмама muna33 и бебе Константинмама -Arwen- и бебе Мариела25.08.2007г мама mari_eta и бебе Андрианмама veneci9 и бебе Стефан26.08.2007г мама Arven и бебе Александърмама Curlicue и бебе Калина27.08.2007г мама фава и бебе Кирил28.08.2007г мама Малинка и бебе Елицамама kiki2kiki и бебе Георгимама Yanica и бебе Радамама Красииии и бебе Анелия29.08.2007г мама rebus и бебе Иванмама mary_jane и бебе Магдаленамама Pebs и бебе Елиза30.08.2007г мама baby_illy и бебе Янислав31.08.2007г мама dely и бебе Викимама ceci21 и бебе Неномама mimi-1977 и бебе Емил05.09.2007г мама Sonita и бебе Самуел06.09.2007г мама vanushka и бебе Жасмина

Бебешки августовски факти
Най-дългите ни момиченца са Мария на мама MEGI и момиченцето на мама PimKie - 53 см
Най-дългите ни момченца са Раян на мама MrsK (Rosemontia), Димитър на мама vezni4kadobri4ka, Виктор на мама iv4ence и Андриан на мама mari_eta - 54 см
Най-мъничкото ни момиченце е Калина на мама Mirama - 40 см
Най-мъничкото ни момченце е Стилиян на мама Di83 - 44 см
Най-голямото ни момиченце е Клементин на мама Оранжево небето - 4100 г
Най-голямото ни момченце е Стефан на мама ^Ekaterina^ - 4250 г
Най-лекичкото ни момиченце е Цветелина на мама elissee - 1700 г
Най-лекичкото ни момченце е Калоян на мама bruno - 2200 г
Най-много астрални близначета са се родили на 07.08.2007 - 9
Бебенцата ни са с общо тегло 428.333 кг и са дълги 149.91 м
Момиченцата ни тежат 166.120 кг и са дълги 54.82 м
Момченцата ни тежат 267.213 кг и са дълги 95.09 м
Най-нетърпеливото ни момченце е бебе Калоян на мама bruno - родено 34 дни преди термин
Най-нетърпеливото ни момиченце е бебе Калина на мама Mirama - родено 54 дни преди термин
Най-търпеливата мама е Rebeka Sch. с бебе Божидара - преносила 9 дни
Най-точните бебета родени на термин са Александър на мама eva_, Радост на мама sevda_lina, Николай на мама Smily, Ясен на мама Смайли, Александър на мама Arven и Магдалена на мама mary_jane
Най-много момиченца са кръстени с имената Виктория и Калина - по 3
Най-много момченца са кръстени с името Александър - 8
Бебета родени на една и съща дата с едно и също име са Александър на мама lulumba и Александър на мама Иррра

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО ОТ 135 ДО 315 ДНИ
+ ДЕКЛАРАЦИЯ, КОЯТО СЕ ПОДАВА С ТРЕТИЯ /ОТ ПЕДИАТЪРА/ БОЛНИЧЕН

+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Кърмене и захранване
Основни въпроси, свързани с кърменето
Световната Здравна Организация за Кърменето (на английски)
Кърмене
Лесно кърмене
Указания за съхранение на кърмата
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Първи грижи за новороденото
Грижи за новороденото
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Слинг с халки - инструкции за шиене на български
Слинг с халки - инструкции за шиене на английски (в страницата и … ставяне на бебето
Слинг тип връзване на немски
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ХУМАНИТАРНА КАМПАНИЯ "ОТ БЕБЕ ЗА БЕБЕ"


Детски магазини:
София:
1. "Штъркел" , бул. Стамболийски 188
2. "Малечко" ,бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгъла с ул. Пиротска.
4. "Пинокио" ,Дружба 1; бул. "Княз Дондуков" 39; кв. "Лозенец", ул. "Малин камък"
5. "Бебе Маркет" ,кв. Иван Вазов, ул. "Янко Забунов", бл. 41
6. магазин зад Била на бул. България.
7. магазин в Люлин
8. [url=http://www.pakostnik.com/promot
Виж целия пост
# 1
Записвам се, къде ще вървя! Flushed

П.П. Шоши, защо си решила да пускаш декларацията от свое име?! Rolling Eyes
Предполагам, че в момента си на обезщетение, както и през по-голямата част от миналата година. В този смисъл, тъй като това не се третира като доход, не ти е удържан и данък. Сиреч, няма да ти възстановят нищо във вид на данъчно облекчение за деца...
По-добре таткото да го направи... Simple Smile
Виж целия пост
# 2
не знаех,4е днес имам имен ден,ама смао ми е до именни дни.тоя малък батман не спира да реве и мрънка,по цели нощи и дни,не спи пове4е от 15 минути.направо съм Shockedи като съм нервна сигурно горкото и от мен допълнително се нерви.
тук става за излзиане и ще излезем,ама в4ера и навън ме  подлуди,та да видим днес.а защо е толкова нервен,като зъбите пробиха,поне първите 2.
утре  сме на ваксина,дано не усложни нещата.
Виж целия пост
# 3
Curlicue, защото работодателят ми е малка семейна фирма и трябва да си извади парите от джоба  Peace Имам едни 50 лв от граждански договор и така. Иначе нужда от помощ сигурно ще имам
Виж целия пост
# 4
   Sunglasses
Виж целия пост
# 5
Ето ме и в новата тема.  Grinning Днес май ще си седим вкъщи.  Thinking С това гадно време.  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Curlicue, защото работодателят ми е малка семейна фирма и трябва да си извади парите от джоба  Peace Имам едни 50 лв от граждански договор и така. Иначе нужда от помощ сигурно ще имам

Не те разбирам...Тези пари ти се възстановяват от данъчното, а не от работодателя. Ако си беше подала декларация към него до 31,12, щеше да се бръкне той, но сега, чрез данъчната декларация, са от данъчното...Приспадат ти се от данъците, които са ти удържани през годината. Когато си на обезщетение за раждане и гледане на дете, тези пари ти се изплащат от НОИ, но върху тях не се спира данък - затова не могат и да ти бъдат основа...
Гражданския договор е друго, но данъка върху него не би могъл да е толкова голям, за да си струва трудът ти сумата на облекчението за хлапетата...За това ти написах, че ако таткото работи, по-удачно е той да пусне декларацията - така поне 100-тина лева ще се съберат Simple Smile
Пиши ми на лични, ако се затрудниш или ти изникнат въпроси...  love001
Виж целия пост
# 7
Абе кога беше крайният срок за подаване на данъчни декларации?  newsm78 Последно - 31 март или 15 април е? Или май 30 април? Нещо се обърках, а още не сме пуснали нито моята, нито на мъжа ми. Thinking
Виж целия пост
# 8
Абе кога беше крайният срок за подаване на данъчни декларации?  newsm78 Последно - 31 март или 15 април е? Или май 30 април? Нещо се обърках, а още не сме пуснали нито моята, нито на мъжа ми. Thinking

31-ви е за корпоративните данъци, а по чл. 50 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица за 2007 г. е до 30 април 2008 г.
И ние сме от осъснелите... Flushed
Виж целия пост
# 9
Здравейте момичета. )))

Аз отдавна не съм писала тук, но то и няма нищо интересно покрай нас. ))
Утре сме на консултация та ще мога да кажа малко мерки, последният път бяхме 7кг и 64см. ))

Започнахме да се захранваме, вече 3ти ден, с оризова каша. За сега давам по няколко лъжици (20мл АМ с 1ч.л каша) и даже ми и остава от това направено количество. Не виждам как ще изядем кашата за 4седмици и трябва да я хвърлям. Но въпросът ми е ако някой е захранвал с каша, кога мога да пробвам с друга. Че тази оризовата е съвсем безвкусна. И трябва ли да заместя едно хранене от мляко с каша, или просто да я давам преди млякото?
Виж целия пост
# 10
Здравейте и от мен!!!!!!!! Hug
Да се запиша в новата тема!!!!!!Благодаря че сте ми уважили заглавието и на всички който го харесаха!!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Имаше още едно за---ОТ ХЛЕБЧЕТО КОРИЧКА ,АВГУСТИНЧЕ ПЪХА В УСТИЧКА!!!! Heart Eyes
Да чиститя днешните месечинки!Много да слушкат!!!!!Да поздравя и Мими_1977 с рожденния ден/малко на патерици но от сърце!!!!!Да си жива и здрава!!!!!!
Днес на Благовевещение на всички да им е Благо през годината!!!!!!
Да поздравя и всички които имат имен ден днес и всички имащи други поводи за празнуване!!!!!!
ФранЧеска --честита придобивка !!Да си го ползваш с здраве тела !!!!
Рибка ще се хапва днес!!!!!!!! Hug Hug Hug Hug
  food002
 Curlicue --- Hug Hug Hug

 Преди малко майка ми си тръгна от нас !Седя 24 часа и главата я заболяло и незнам още какво!!!!!!!!През цялото време беше :"Това защо така ,онова не е така ,детето това-онова,защо седи толкова дълго на дупето -било вредно и т.н. smile3515 smile3515 smile3515На всичкото отгоре се скарах ме с мъжо и само това се чакаше !!!!!!! smile3511

Днес дадох за 2 -ри път яйце!!!!
Исках да ви попитам !Лятото ще слагате ли от тези машинките за комали в стаята на бебето?Защото вече 2 вечери ми бъжика един комар и незнам !!! newsm78
Е хайде стига толкова от мен че май Ви дотегнах !!!!!!!!
Виж целия пост
# 11
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
  bouquet
Виж целия пост
# 13
Честити месечинки на бебоците  Hug

Честит имен ден на всички именници   bouquet Да ви е живо и здраво името Grinning

А май за Благовещения беше че който пръв ти влезе в дома такава ще ти е годината  newsm78 Мен днес ме посети пощальонката и ми върна едно пакетче. Сигурно ще ми върви на пратки тази година  Laughing
Виж целия пост
# 14
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия