Как да се справя с глистите на сина ми?

  • 1 064
  • 2
Здравейте мила д-р Nivea Baby сина ми е на годинка и осем месеца и му направих задължителните изследвания за ясли,но се оказа,че има глисти-ще съм Ви много благодарна да ми препоръчате някакъво лекарство и начина по които да му го давам.Предварително благодария.
Виж целия пост
# 1
Много е малко за глисти! Добре е да внимавате да не пипа по пръстта и да си лапа ръцете. Винаги трябва да се мият със сапун и вода, а когато нямате такава възможност да ползвате мокри кърпички. Ако имате домашен любимец го обезпаразитявайте редовно.
Подходящ медикамент е Декарис от 50 мг. За децата дозата е 2,5 мг. на кг. Това значи, че ако е 10 кг. дозата е 25 мг. или 1/2 таблетка. Дава се еднократно на гладно . Лечението може да се повтори на 20 ден за да се унищожат и яйчата на паразитите. Следете изпражненията- в тят трябва да има ситни бели паразити с размер около 2-3 мл.(най често са остриците. Повторете изследването след 1 м. от лечението- понякога този вид глисти са доста упорити.
Виж целия пост
# 2
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ЗА ИЗЧЕРПАТЕЛНИЯ ОТГОВОР-НЯМАМЕ ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ,НО МНОГО ОБИЧА ДА ИГРАЕ НА ПЯСЪКА-СЕГА СЕ ГРИЖА СТАРАТЕЛНО ЗА РЪЧИЧКИТЕ:)ЩЕ НАПРАВЯ,ТОВА,КОЕТО МИ ПРЕПОРЪЧАХТЕ И ЩЕ ПОВТОРИЯ ИЗСЛЕДВАНЕТО.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия