Търся рецепта за сиропиран сладкиш

  • 1 930
  • 6
Здравейте  Grinning

Искам да направя един сладкиш, който не знам как се казва и затова няма как да намеря рецептата с търсачка. Знам, че в кори за баница се увива тесто и се сиропира като баклава. Ще ми помогнете ли с име или рецепта?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ето пробвай тази баклава на Тина -Рина. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ето и една рецепта за Баница с локум
Виж целия пост
# 3
реване Peace
Виж целия пост
# 4
Сиропиран кокосов сладкиш

    * 3 бр. яйца
    * 1/3 ч.ч. захар
    * 2/3 ч.ч. брашно
    * 1/3 ч.ч. кокосови стърготини
    * 1/3 ч.ч. нарязани орехови ядки
    * 1/3 ч.ч. смлени орехови ядки
    * 2/3 ч.ч. прясно мляко
    * 5 с.л. олио
    * 1 бакпулвер
    * 50 г стафиди

За сиропа:

    * 1 ч.ч. захар
    * ванилия
Разбиват се яйцата със захарта. Постепенно се прибавят останалите продукти. Тестото се изсипва в намазана с масло тава и се пече в умерена фурна. Изстиналия сладкиш се залива с топлъл сироп направен от захарта, ванилията и 1 и 2/3 ч.ч. вода. Peace

правела съм го много е вкусничко и сладичко Laughing Peace
Виж целия пост
# 5
Имам една рецепта за страхотен сладкиш от компот от кайсии. Ако искате рецептата ще я взема утре и ще я пусна тук.
Виж целия пост
# 6
Още един сюрпиран сладкиш:

Жадната калугерка

Списък на необходимите продукти:

за блата:
5 яйца
2 ч. ч. захар
2 ч. ч. брашно
1 щипка сода бикарбонат
1-3 с. л. масло
2 ч. л. какао
орехови ядки за поръсване

за сиропа:
1 л прясно мляко
1 1/2 ч. ч. захар
2 пакетчета ванилия

за крема:
1 жълтък
1/2 капсула лимонова есенция
4 с. л. брашно
1 с. л. краве масло


Начин на приготвяне:

  1. Яйцата се разбиват със захарта и маслото, след което се добавят брашното и содата.
  2. Какаото се смесва с 2-3 с. л. от сместа.
  3. Двата вида тесто се изливат в тава върху хартия за печене и се разбъркват с помощта на вилица, така че да се получат шарки. Блатът се пече в предварително загрята на 200 градуса фурна.
  4. Млякото се нагрява и се разрежда с 2 ч. ч. вода. Добавя се захарта и се бърка, докато се разтопи. 
  5. Сипва се ванилията и сиропът се оттегля от котлона.От него се отделят 200мл.
  6. Брашното за крема се пасира заедно с жълтъка, 200 мл топла вода, маслото, лимоновата есенция и отделеното мляко 200мл. 
  7. Блатът се поставя в чиния, оставя се да изстине, след което се полива с млечния сироп.
  8. Сиропираният блат се намазва с крема и се поръсва със смлените орехови ядки.
 
 Това беше рецепта от Бон Апети преди време.
Дано да ти хареса.
   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия