Секцио с направление

  • 5 278
  • 47
Здравейте мами,искам да ви питам,понеже съм бременна 6 месец,при раждането ми съм имала луксация на тазобедрените стави-трябва ли да си взема направление за секцио и от кого,а и по принцип ,за да не  плащам секцио от каде мога да си намеря направление-знам,че има такъв начин,моля да ме посъветвате и насочите. Praynig
Виж целия пост
# 1
ТОВА ТРЯБВА ДА ПРЕЦЕНИ ГИНЕКОЛОГА, КОЙТО ТЕ СЛЕДИ. ЩЕ МУ КАЖЕШ ЗА ПРОБЛЕМА ТИ И ТОЙ ЩЕ РЕШИ ДАЛИ ТИ ТРЯБВА СЕКЦИО. НЕЗНАМ ДА ИМА НАПРАВЛЕНИЯ ЗА СЕКЦИО ПО ЖЕЛАНИЕ. ЗНАМ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ПЛАТИШ АКО ИСКАШ СЕКЦИО БЕЗ ЛЕКАРСКА ПРЕПОРЪКА.
Виж целия пост
# 2
Да,аз затова бих искала да ми дадат направление за наложително секцио,за да не плащам-ако има  такава възможност,а мисля,че има.
Виж целия пост
# 3
При луксация трябва да! Имам позната която живее в САЩ (има същата диагноза) и и назначиха секцио. Така и роди  Peace . Тук важи същото. Поема се от ЗК няма защо да плащаш. Трябват ти направление за хоспитализация и карта за наблюдение на бременността. Издават се от лекаря , който ти следи бременността   bouquet
Виж целия пост
# 4
Дава се направление за хоспитализация, редно е този който ти води консултацията да отбележи там проблемът ти. Друго не мисля, че ти е необходимо.
Виж целия пост
# 5
Мен ме притеснява,че лекарят,при който ходя на ЖК казва,че не е нужно при  луксация-днес го питах,а той чак тон пи повиши-не могло с направление-луксацията не била индикация за секцио,а аз знам,че е опасно и незнам как да постъпя.Той-д-р Гергов от Тина Киркова-каза и то мн .ядосан-ако искаш секцио.плаща се,а защо да плащам за нещо,което може ЗК да поеме,дори вече съм съгласна да ми измислят някаква диагноза-може би гинеколожката ми от поликлиниката-незнам,объркана съм и не  съм очаквала,че тоя лекар е толко груп.
Виж целия пост
# 6
Може ли друг лекар да ми даде направление или трябва този,който при който ходя на ЖК
Виж целия пост
# 7
Май се издава само от този, който ти води ЖК.
Виж целия пост
# 8
Ами смени си лекаря тогава. При такава диагноза, не е добре да се правят експерименти. Има случаи на влошаване на състоянието след нормално раждане, дори до приковаване на легло  Sad . Не иска да те плаша и подчертавам, че не е задължително и при теб за се случи, но не си застрахована. А този лекар който ти е отказал секциото после ще мига и ще те прати при друг специалист, защото проблема няма да е в неговата компетенция вече. Търси си правата!
Лека бременност и леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ох,а този лекар няма да ми и здаде никога такова направление,аз ходя при др гинеколог-незнам дали може при него или ортопед-незнам.А това направление преди раждането на кой го давам,тъй като аз пак ще си плащам-избор на екип,ВИП стая,но ако съм с направление няма да плащам планово секцио
Виж целия пост
# 10
Ох,а този лекар няма да ми и здаде никога такова направление,аз ходя при др гинеколог-незнам дали може при него или ортопед-незнам.А това направление преди раждането на кой го давам,тъй като аз пак ще си плащам-избор на екип,ВИП стая,но ако съм с направление няма да плащам планово секцио

Най-добре попитай гинеколожката си. Тя най дборе ще ти каже какво се поема и какво не. А този лекар явно повече му се печели, щом ти е казал че трябва да си платиш  Shocked . Аз родих секцио по желание, а доктора не е поискал и стотинка. Платих му накрая каквото прецених. Така или иначе след като си здравно осигурена касата плаща за раждане.
Виж целия пост
# 11
А ти къде си раждала секцио и при кого-колко ти излезе и доволна ли беше
Виж целия пост
# 12
А ти къде си раждала секцио и при кого-колко ти излезе и доволна ли беше

Ще ти пиша на лични   bouquet
Виж целия пост
# 13
Добре-много ме вълнува тази тема,благодаря на всички,които се опитвате да ми помогнете Grinning Grinning
Виж целия пост
# 14
Миличка, лекарят ти цели да те принуди да си платиш за секциото (при мен беше горе-долу същото). Ако имаш медицински показания (а ти имаш, както разбирам), той трябва да ти издаде направление за секцио - т. е. в направлението за постъпване в болница трябва да напише, че раждането трябва да е секцио поради еди каква си причина(и). В твоя случай може би удачно би било да си вземеш някакво удостоверение от ортопед и препоръка за типа раждане. В болницата би трябвало да го вземат предвид и да ти насрочат дата за планирано секцио след като постъпиш. Хубава бременност, леко раждане, здраво и сладко бебче!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия