DAPSONE

  • 3 888
  • 5
Здравейте!След направена биопсия уточниха диагноза "херпетиформен дерматит".Лечението се извършва със DAPSONE.Лекарството не се внася в България.Моля някой да ме упъти как става закупуването на лекарства от чужбина/като изключим близки и роднини/.Благодаря!
Виж целия пост
# 1
аз имах същата диагноза преди 12 години направена с биопсия. Трябваше да се поддържам с дисолон или дапсон.  От други болни си намерих дисолон. Вземах го няколко дни , но не ми помогна, станах още по-зле. Изказах съмнение към диагнозата , но докторките казаха, че съм резистентна към него, Много четох и мислих . В една руска книжка прочетох , че ако дисолона помогне значи , че диагнозата е вярна, но ако не помогне може болния да е резистентен или диагнозата да е грешна. При мен диагнозата се оказа грешна. И двете лекарства тогава се внасяха с протоколи издадени от лекуващите лекари. От много четене и питане разбрах , че причината за морбус дюринг може да е някъкво друго заболяване за, което не знаете. Желая ви късмет!
Виж целия пост
# 2
И при мен се оказа така.След като приемах 10 дни Дапсон/Dapsone/,състоянието ми се влоши много.Направиха ми нова биопсия и сега съм съм с друга диагноза.Добре,че попаднах на читави лекари във ВМА-София,които ми помогнаха много.
P.S.В момента разполагам с Дапсон на ACTAVIS.
Виж целия пост
# 3
имали сте късмет, моите доктори бяха много категорични , че съм резистентна и 2-3 годи ни се спасявах с кортизон , докато случайността ми помогна да разбера какво ми е.  Бъдете жива и здрава
Виж целия пост
# 4
И при мен се оказа така.След като приемах 10 дни Дапсон/Dapsone/,състоянието ми се влоши много.Направиха ми нова биопсия и сега съм съм с друга диагноза.Добре,че попаднах на читави лекари във ВМА-София,които ми помогнаха много.
P.S.В момента разполагам с Дапсон на ACTAVIS.
кава се оказа диагнозата?
Виж целия пост
# 5
Булозен пемфигоид.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия