Животът в Англия

  • 2 172
  • 5
edit
Виж целия пост
# 1
Съжалявам че малко не на място е темата,но имам нужда от малко инфо от мамите във Великобритания,пък и от други ако знаят нещо по въпроса. Интересува ме дали все още има ограничение за периода на пребиваване в Англия и дали се изисква виза,ако не няма да работя там newsm78 Малко оплетено го обясних,но ще кажа накратко каква е ситуацията за да получа по-точни съвети  bowuu Има вариант от следващата есен да замина за Англия с приятеля ми,който е студент там,но се притеснявам дали няма някякви ограничения. Английски знам доста добре.Уча дистанционно така че не ми е проблем и не смятам да работя,а просто да си живея /доста тъпо го обясних Joy/
В сайта на посолството тук, открих ето това

"Като граждани на Европейската икономическа зона, българските граждани могат да се движат и да живеят свободно във всяка страна членка на Европейската икономическа зона. "

 Thinking Който знае да помага и благодаря предварително

Никакви ограничения, поне що се отназя да дойдеш и да живееш само.
"If you are a Bulgarian or Romanian national you are free to come to the United Kingdom to live. You will need to be able to support yourself and family in the United Kingdom without the help of public funds."

http://www.bia.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/bulgariaromania/applying/
Виж целия пост
# 2
А как точно смяташ да се издържаш там?
Какви пари ще харчиш?
Всмисъл ... то свободно можеш да се придвижваш, ама на какво законово основание просто ще си живееш там?
Приятеля ти ли ще те издържа?
Не мисля, че ще стане така, както го планираш ...
Трябва ти законно основание да стоиш в Англия - работна или студентска виза, иначе в ЕС можеш да стоиш до 6 месеца без да правиш нищо.
След това се прибираш за 3 до България и после пак имаш право на 6.
Не знам за Англия точно как стоят нещата и дали няма някакви местни особености, но съм убедена, че като турист няма как да си живееш ей така неограничено легално.
Защото реално погледнато ти ще си със статут на турист там.
А туристите имат ограничения в разрешения престой.
За нелегален престой - стой си колкото си искаш на твоя отговорност.

Виж целия пост
# 3
edit
Виж целия пост
# 4
Е, предполагам че ако имаш достатъно пари в банковата сметка, няма да имаш чак такъв проблем Wink
Но е хубаво да попрочетеш конкретно в Англия как стоят нещата, понеже всяка държава си има собствени закони все пак  Peace
Успех и дано стане така, както си го представяш.
Ама ако не учиш и не работиш ... може да ти бъде малко скучно Simple Smile
Особено без приятели ...
Ти си решаваш в крайна сметка  Peace
Виж целия пост
# 5
Уча,уча - само че не там
Има доста време до тогава и нещата са доста оплетени,тук обясних само най-най повърхностно какво е положението.
Просто исках да знам дали въобще мога да се надявам - е,надявам се вече хехехе Другото - живот и здраве!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия