болка в гърдата

  • 304
  • 3
От 6 месеца кърмя и досега не съм имала проблем с гърдите,освен в началото когато вдигнах 39градуса температура от запушен канал......и вчера така ме заболя лявата гърда, че кърменето беше същински ад....изцеждах я ,масажирах я ,обаче без резултат....вдигнах и малко температура.Температурата я свалих,обаче гърдата продължава адски да ме боли.Какво да правя?Някой имал ли е подобен проблем?И как се е оправил?
Виж целия пост
# 1
Гърдите трябва да са меки и без уплътнения принципно. Ако имаш застояло мляко, тежест, твърдост, болката може да е от това.
Препълването на гърдите е рядко след 6 мес. кърмене, но може да е това.
Мисля, че да се изцедиш до отпускане, ако не можеш да кърмиш, в случай че е препълване, но не съм го преживяла стигах само да тежест /тогава горещи компреси и цедене/.
Виж целия пост
# 2
Здравей! Аз имах подобен проблем след година кърмене. Оправих се с леко масажиране, топли компреси и 2-3 таблетки лецитин на ден. Успех!
Виж целия пост
# 3
Попитай в кърмачески ще ти дадат повече съвети. PeaceТам четох, че в такива случаи слагат листа от зеле.Но аз лично не съм имала такъв проблем и не съм го пробвала.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия