какви реакции може да има от жълтъка

  • 820
  • 9
започнах да го давам на 7,5 месеца по съвет от педиатър всеки ден по една четвърт една седмица след което ми каза през ден по половин , изтраяхме до 5 я ден защото не исках да пренебрегвам пъпките по лицето и днес моята доки ми каза да го спра за 2-3 месеца но питам се дали наистина пъпките са от него ,друга нова храна освен глутена и плодово ябълка преди жълтъка не съм давала,а пъпките бяха 4 розови петна поссле останаха 2 със връхчета но не бели
Виж целия пост
# 1
Обрив по принцип, да. Но не само по лицето.
Всеки ден ли даваше по четвъртинка?  Shocked Започва се с четвъртинка (някои казват трошичка, но това не съм го чувала и чела) на семица. След това е достатъчно максимум два пъти седмично. Освен това жълтък се дава най-най-рано на 8 навършени месеца, но най-добре след годинка.
Спри го засега  Peace
От ябълката не е, а от глутена реакцията не е обрив.
Виж целия пост
# 2
Реакцията е обикновено обрив, но по цялото тяло,ситен и не особено червен.
Виж целия пост
# 3
започнах да го давам на 7,5 месеца по съвет от педиатър всеки ден по една четвърт една седмица след което ми каза през ден по половин ,

Това е много "ударна" доза.
Когато аз захранвах с жълтък, съветът на педиатърката ми беше да започна с няколко трошички, и постепенно да увелича до четвърт жълтък, при това-да го давам през ден.
Племенницата ми също се обриваше от жълтъка. Пъпките не бяха по цялото тяло, а само по лицето. Всеки път, когато сестра ми опитваше да даде,  се обриваше по един и същи начин.
Спри го, засега. Пробвай пак след като бебето навърши година, и захрани отново-бавно и внимателно.
Виж целия пост
# 4
Реакцията е обикновено обрив, но по цялото тяло,ситен и не особено червен.
   Peace
Виж целия пост
# 5
И аз знам,че е по цялото тяло но скоро ми казаха,че може да е само по лицето по бузките Rolling Eyes
Жълтък мисля да въведа към 9 месец!
Виж целия пост
# 6
Когато започнах да давам на дъщеря ми жълтък (беше на около 8 месеца) бузите й станаха ярко червени. Спрях го за няколко месеца и когато по-късно започнах да го давам, вече нямаше реакция. 
Виж целия пост
# 7
Реакцията е обикновено обрив, но по цялото тяло,ситен и не особено червен.
И аз така съм чувала.
Спри за известно време,и опитай пак.Ти си давала все пак-връщане няма,така че изчакай да отшуми обрива и пробвай отново.Ако пак има такъв обрив-спри да го даваш.
Виж целия пост
# 8
най-добре спри и изчакай. аз почнах скоро и сега давам по четвърт но през ден или дори през 2-3.
Виж целия пост
# 9
Здравейте, аз още не съм давала жълтък, а сме на 7 месеца - нашата педиатърка не отваря и дума за храненето та се информирам главно от други мами. Най добрия вариант за захранване 1/4 за седмица ли е? Искам да питам по добре ли е яйцата ако са домашни?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия