Кражби с взлом, какво да правя?

  • 6 005
  • 21
Преди десет дена ни обраха. Докато спим, разбили вратата до главата на свекър ми. Преди месец - съседа, по подобен начин, 8.30 вечерта. Вкарахме си СОТ, окабелихме  се отвсякъде, обемни датчици, такива на прозорците, на двора. Другия съсед има камери, СОТ, пуст страх, него му влязоха в къщата, докато детето спеше в същата стая.
Днес пак се опитаха да влязат, съседката ги видяла на техния балкон, прехвърлили се на нашия. Къща близнак сме.
Какво да направя вече? Да рева? Да си купя пушка? Базука? Да пусна ток по оградата? Да проклинам просто? Зло куче? Или да си напарвим съседска бригада, която да обикаля по мръкнало и да пази квартала?  ooooh!
Полицията е излишно да споменавам, че нищо не свърши.

Помрънках, олекна ми. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Съжалявам. Същата история като у нас преди няколко години. Ние сложихме СОТ, но си имаше пак опити.

Аз бих си взела голямо куче, което да лае, не е нужно да напада лесно, само да лае застрашително. Но трябва да си го отгледате от малко, за да е безопасно за вас.
Виж целия пост
# 2
Да рева? Да си купя пушка? Базука? Да пусна ток по оградата? Да проклинам просто? Зло куче? Или да си напарвим съседска бригада, която да обикаля по мръкнало и да пази квартала?  ooooh!

  Да не решиш, че се заяждам, но ти май сама си си отговорила.....
Виж целия пост
# 3
Много съжалявам просто ужас и мен ме е много страх.Дано не се повтаря повече
Виж целия пост
# 4
А като си спомня, че докато живеех у родителите ми, почти никога не сме заключвали входната врата, когато сме си у дома. А сега не само че заключвам, а и гледам да не оставям дамската си чанта и ценни неща в коридора, проверявам по няколко пъти дали е заключено и все ми се причуват звуци разни.

Много съжалявам за случилото ти се, в твоя случай сериозно бих се замислила за ток.
Виж целия пост
# 5
  Да не решиш, че се заяждам, но ти май сама си си отговорила.....
Кажи, кажи. Чисто практически решения ме интересуват. Като това на Hear Again.
Щото те влизат, когато си неподготвен, я спиш, я ядеш, е..ш или с...ш. А тогава с пушка не става.
Виж целия пост
# 6

Аз бих си взела голямо куче, което да лае, не е нужно да напада лесно, само да лае застрашително. Но трябва да си го отгледате от малко, за да е безопасно за вас.

Не помага. Родителите ми пробваха навремето - отровиха го, преди да ги оберат за пореден път.
Виж целия пост
# 7
                     Ако те е страх за някакви материални неща - застраховай. Тъкмо ако стане нещо, ще си купите нови. Целта на крадците е да приберат квото намерят, а не да ви сторят някакво лично зло... Тъй че дори да сте там в момента - ако всичко ви е застраховано, няма да ви пука толкова...
Виж целия пост
# 8
Ако балконите са остъклени, няма да имат къде да стъпят за да влязат. Аз освен СОТ и остъклени тераси, имам и куче от дребна порода, което за пазач хич не става, но опита ли се някой да влезе (дори и ние) лае и вдига шум. Ако през нощта някой се промъква ( дори и синът ми ако се връща от купон), колкото и тихо да влиза, задължително ще се разлае и ще ни събуди.
Имам позната, която я обраха, въпреки СОТ-а, живее на 3-ти етаж. Проучвали са явно, защото точно за 2-3 мин са влезли, взели са пари и бижута и докато дойдат охранителите, тях вече ги е нямало. Реши си проблема като сложи метални решетки навсякъде - на всички прозорци и тераси. За да не изглежда чак толкова подтискащо, тя си посади цветя в сандъчета - телефончета, които се увиха около решетките и цъфтят постоянно от пролетта до зимата. Може и да не е приятно да живееш в клетка, ама такава ни е държавата.
Виж целия пост
# 9
И на мен два пъти са ми разбивали жилището в БГ. Чувството е изключително неприятно. Още по-гадно ми стана, като разбрах, че подаването на сигнал до МВР си е просто за целите на някаква тяхна статистика и нищо повече. Само вдигат рамене. Първият път изобщо не ми се обадиха.При второто обиране действах с "познат" в МВР и имаше обратна връзка. След няколко месеца ме удостоиха с писмо, че разследването е приключено, поради липса на доказателства. Само се чудя на министърката, как толкова бързо и намериха чантата newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 10
                     Ако те е страх за някакви материални неща - застраховай. Тъкмо ако стане нещо, ще си купите нови. Целта на крадците е да приберат квото намерят, а не да ви сторят някакво лично зло... Тъй че дори да сте там в момента - ако всичко ви е застраховано, няма да ви пука толкова...

А ти имала ли си вземане-даване със застрахователи. Вежливи и усмихнати са докато ти приберат парите за застраховка. Когато обаче дойде ред за плащане, става мисия почти невъзможна. От девет морета ще ти донесат вода, но ще ти докажат, че или ти си виновна, или застаховката не покрива дадените щети. Говоря от опит.
Виж целия пост
# 11
Хич и не ми пука за материални неща, ние нищо ценно не държим. И пари в брой вече не държим, а тази "банда" според полицията търсила само пари. Но...хич не искам да ме уплашат до смърт, свекърва ми вече е за психолог, такава нервна криза изкара покрай обира. Все пак са тарашили стаята, докато тя е спяла вътре. Добре, че не се е събудила. Имаме в къщата и стара баба. Прибрахме я от село за посотянно след като цигани й пробиха дупка в стената и отмъкнаха абсолютон всичко, до дюшеци и нощници. Тя също се е уплашила много. Трима здрави мъже имаме, ама вчера двама от тях не се бяха прибрали, а третия се е къпал.

За остъклените прозорци - първия път в съседа проникнаха през прозорец тип френски, заключен естествено. Решетки остава да сложим. И да си вземем много шумен пинчер. Защото големите кучета по дворовете ги тровели.
Виж целия пост
# 12
Може да си сложите на балкона от тези лампи с фотоклетки, които севетват и то доста силно само, ако минат покрай терасата. Те са точно охранителни, даже съседката над нас си е сложила такава на етажа, защото е сама, а много често осветлението във входа не работи  Close Ние също мислим да сложим такава пред вратата.
Виж целия пост
# 13
Олеее, хора като ви чета тръпки ме побиват. Не ми се е случвало засега слава богу, аз си мислех да се размина със застраховка, а и долу блока има портиер и охрана, входа се заключва. Мислех да сложим и СОТ, ама като ви чета май няма особен смисъл  ooooh!
Трябва да приемат американския закон - влязат ли ти в къщата/двора стреляш на месо. А не да те съдят после, че си си спасил живота и имуществото  Sick
Виж целия пост
# 14
По повод темата реших да споделя как реших този проблем в моя апартамент. Засега слава - богу нямам влизане с взлом, но мисля че няма застраховане, а само затрудняване на въпросните лица. На терасите и продорците реших да не слагам решетки, а алуминиеви щори, които се водят като охранителни. В сравнение с пластмасовите, само много по-стабилни и здрави. Дори през лятото може да се остави отвътре отворен прозорец, а отпред щората е затворена, но остават малки отвори за проветряване, което не означава, че е възможно да се премине през тях. Все пак мисля, че е по-красиво от въпросните решетки. Входната врата смених с блиндирана с касови брави, вкл.с допълнително вътрешно резе, което не се вижда от външната страна на вратата. Също имам аларма, но не към СОТ, а с допълнително устройство, което при включване на алармата изпраща предупреждение към няколко посочени телефона, по скоро мобилни. И въпреки това, никога не съм спокойна. По принцип не държа бижута и пари в къщи, ползвам банков трезор. Ами, надявам се да съм  била полезна на някой.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия