Ужас! Нямаме никакъв режим!

  • 2 898
  • 63
Искам да се оплача - нямаме никакъв режим. Всяка нощ се буди различен брой пъти, понякога не се буди, понякога по 3-4 пъти яде. През деня е същото. Всеки ден яде в различно време, спи когато си поиска, будува понякога по 9 часа  Shocked
Питам се в мен ли е грешката и да се постарая ли да и създам някакъв режим. Моля майки със същите тревоги да изкажат мнение и опит!  Praynig
Виж целия пост
# 1
Нормално е когато кърмиш да нямате режим.Моята дъщеря беше така.Почти постоянно цокаше и спеше когато си поиска.после всичко си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 2
Моя приятелка е в същото положение, никакъв режим няма и нейното дете. То е с месец по-голямо от твоята принцеса, но тя вече напълно се е предала. Не знам как издържа?! Ние имаме много стриктен график от самото раждане и той си свикна с него, а и на мен така ми е много лесно. Вярвам, че като порастнат още малко, нещата ще се подредат.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Ако кърмиш е нормално, а и желателно да нямате режим. Аз, поради неинформираност и следване на съвети на педито кърмих по часове и бебето беше на режим, но кърмих само 4 месеца.
Виж целия пост
# 4
И аз кърмя, но все пак си имаме режим. Нощем се буди 1-2 пъти, в 6 часа не яде, а чак в 9 сутринта. А след това през 3-3.5 часа.
Виж целия пост
# 5
Споко .И мойта беше така.Към 1 година си създаде сам арежим.Нормално е
Виж целия пост
# 6
Моята бебка е на 7,5 месеца и положението е същото.Не ми пречи особено. Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Не виждам какво толкова те притеснява! За мен "режим" върви ръка за ръка с желанията на бебето. Ако то иска днес да се нахрани в 11 ч., да заспи в 13 ч., а утре обратното - значи така ще бъде! Насила да го приучаваш на режим - това не си е работа. То не може да разбере, че часовника и ти сте в заговор против него и че трябва да огладнява или да му се доспива когато на теб ти се прииска.  Peace Ние, майките трябва да се научим да се вслушваме в желанията на децата!  Simple Smile

Моето майчинство приключи. Откакто съм станала майка, изцяло съм съобразила начина си на живот с това на детето ми. Аз съм възрастен човек, който може да се откаже от някои неща и по-късно да ги навакса, а детето ми е дете сега, в този момент и е № 1!
Виж целия пост
# 8
И моето дете нямаше никакъв режим до около годинка. То и тогава не съм го въвеждала насила, а детето само си го изгради.
То не може да разбере, че часовника и ти сте в заговор против него и че трябва да огладнява или да му се доспива когато на теб ти се прииска.  Peace Ние, майките трябва да се научим да се вслушваме в желанията на децата!  Simple Smile
Абсолютно подкрепям. Кърмех го на поискване, от нощното кърмене се отказа на годинка и половина. Мисълта ми е , че детето само си показва кога за какво е готово.
Виж целия пост
# 9
След време детето само ще започне да си оформя режима. Няма как насила да го накараш да яде или спи щом не е гладно или не му се спи.
Виж целия пост
# 10
Аз съм на мнение, че когато има режим, всичко се случва по-лесно. Но ако кърмиш, не знам, може би трябва да се въоражиш с търпение Peace
Виж целия пост
# 11
Като начало успокой се Hug. Няма страшно и ние сме така, някой път нощем ядем 1 път друг по 4 пъти. И аз отначало се притеснявах като тебе, ама после реших че щом детето е добре, смее се, наддава добре.. няма място за притеснение Hug. Ако е на кърма няма нужда от режим. Когато захраниш тогава вече ще го слагаш на режим. А за спането, то моя палавник че е на 3 месец по някой път не спи по 7-8 часа, после пък спи по 5-6, ми така са дечицата, тебе като не ти се спи можеш ли да заспиш?
Виж целия пост
# 12
Наистина с режим всичко е в пъти по-лесно. С кърменето обаче режим е почти невъзможно да имаш. Нормално е на малката да й се преяжда и да огладнява по-различно време, така че се настрой на тази вълна и се успокоявай с това, че я кърмиш.
Виж целия пост
# 13
И ние нямаме режим но за нас това не е ужас.Оставям нещата да се развиват естествено така имам спокойно и доволно бебе и аз съм спокойна и доволна Simple Smile.
Виж целия пост
# 14
Много сме така, мила, не се притеснявай... на мен единствено започва да ми тежи това, че много съм уморена и вечно негоспала, може и да е от пролетна умора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия