след 4 навършен месец ли става захранването когато сме на АМ

  • 1 222
  • 28
ами това ми е питането. с първото дете тогава започнах но директно с сок от череши че това имаше на пазара. сега чета че първо с каша започват или зеленчуково пюре...моля кажете ми как започнахте , кога и с какво, по колко ...
Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя. Аз мисля да захраня на 5 навършени месеца с пюре от моркови, но ще надниквам тук за свежа идея. По принцип има доста писано по въпроса, но ще се радвам да получим по-синтезирана информация.
Виж целия пост
# 2
Започнах на 5 навършени месеца, в началото на 6-тия. На смесено хранене сме.
Започнах със зеленчуци - първо картоф /сварен картоф + АМ/, след това добавих към него лъжица морков, тиква и т.н.
На 6м. и половина сме - засега сме само на плод и зеленчук. След това ще въведа каша, месо и т.н. Засега наблягаме основно на млякото  Wink
Без значение, че сте на АМ, можеш да изчакаш да навърши поне 5 месеца  Peace
прочети библиотеката тук, както и тази на кърмаческия и ще имаш вече много повече инфо  Hug
Виж целия пост
# 3
започнах в средата на 5 -ти месец  с оризова каша 1 непълна чаена лъжичка разредена с 10 от АМ или преварена вода като постепенно увеличаваш дозата - тук се започва с оризова каша, след това започнах със зеленчукови пюрета -дозата си я правех в формички за лед и така увеличавах с по една формичка / горе долу е 2-3 ч.л./ , може да си разпределяш пюретата така . Аз приготвях домашни по отношение на еднокомпонентните.зеленчук съм давала около 2 седмици и половина и започнах с месо пилешко и сега ядем всички меса .Седмица след като бях въвела зеленчуковите дадох и плодовите , може и по-късно да е било , направих го умишлено , за да има повече зеленчуци преди плодовете в случай че предпочита сладко -както и стана , но затова пък няма претенции за зеленчуците .Докато въвеждах давах само оризова каша примесена с плодово пюре , но рядко -тя е много нежна за стомахчето.Сега хапваме и каша доста често . Дано съм ти била полезна Hug
Виж целия пост
# 4
извинявай само да добавя не съм заместила млечно хранене - давам АМ под всякакава форма с цел да имам минимум 600 мл АМ на 24 часа и мисля да продължа до годинката така , разбирай АМ в пюретата , приготвяне на йогурти с АМ , сосове  и кремове
Виж целия пост
# 5
На 5м и 5 дни с картофено пюре.
Виж целия пост
# 6
Захранването става - когато ти си прецениш.
Аз лично захраних синът си на 4.5м с плодово пюре.
За което доста дълго време съжалявах,защото като почнахме
зеленчуковите пюрета се измъчих.Не ще и неще да ги яде,само плодови.
Ако имам живот и здраве второ дете бих дала плодовите пюрета
възможно по късно.
Виж целия пост
# 7
На 5 месеца и половина захраних.
Виж целия пост
# 8
Аз изчаках до 6 месеца-нямахме бърза работа. Почнах с морков, картоф. Редувах зеленчуци и плодове и сега няма предпочитания-яде всичко.
Виж целия пост
# 9
това захранване не замества цяло ядене така ли? кога се замества изцяло едно млечно хранене. с дъщеря ми беше голям кошмар до годин аи половина ядеше заленчуковите и месните пюрета в шише с АМ  Crazy
Виж целия пост
# 10
аз бързо заместих защото се наяждаше само с пюрето, но понякога слагам и досега в зеленчуковите по 1-2 м.л. АМ:
Виж целия пост
# 11
На 5 месеца и 5 дни започнах захранването с каша.
Виж целия пост
# 12
Бяхме на смесено хранене и захраних след 4тия мес.със зеленчуково пюре-картоф,моркоф.След 5тия месец захраних с кашичка на Хип-оризова Peace
Виж целия пост
# 13
на 5 месеца,първо започнах с плодово пюре,след това със зеленчуковите.
Виж целия пост
# 14
Захраних на 4 месеца и една седмица (тоест в 5-ти месец) с оризова каша на Нестле. Заместих изцяло хранене ( винаги слагам АМ във всичко без месото) около седмица по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия