Гърция, остров Тасос

  • 4 336
  • 17
Пускам едно питане от името на Gnidka:


Здравейте , със съпругът ми ще ходим на почивка в Тасос от 1ви до 6 май.  Може ли да ни препоръчате какво да разледаме и докъде да ходим, докато сме там Simple Smile  А водата става ли за къпане по това време, студено ли е ? А пътят до там, как ? Питам, защото съм бременна и ме вълнува дали няма много завои или дупки.

Благодаря Simple Smile

Виж целия пост
# 1
Дупките са в България,докато стигнеш границата.После (ако минавате през пункта след Г.Делчев) има около половин час спускане през планината със завои.След това надолу е предимно прав пътят.Пътищата в Гурция са хубави,не са като нашите.
Времето сигурно ще е слънчево,но чак за истински плаж едва ли ще става.Водата със сигурност няма да е достатъчно топла за плуване.Но за разходки и може би за слънчеви бани ще е ок.
Аз до Тасос не съм ходила(познат ми е само районът между Кавала и Солун) ,но има писано в другите теми за Гърция какво може да се прави по това време на Тасос.Спокойствие,разходки и релакс предимно.  bouquet
Виж целия пост
# 2
http://travel.pop.bg/article8386.html
Да поздравиш втората ми родина и да кажеш, че лятото и аз ще съм там Hug Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Имаше тема "Тасос в средата на септември" там е написано доста.
Бях там миналото лято- хареса ми, но няма кой знае какво за разглеждане. Просто тръгвате по единствения път,  който обикаля острова спирате и разглеждате. Peace
Виж целия пост
# 4
Момичета, благодаря ви! Тази ли е темата?

Тасос в средата на септември
Виж целия пост
# 5
Аз бях там миналия юни и останах очарована. Всъщност бяхме в едно хотелче в Керамоти на 30мин. с ферибота от Тасос, но обиколих и целия остров.
Задължително отидете в манастира Св.Архангел Михаил, който е в долната част на острова, гледката от там е страхотна! В манастира, ако си с панталон ти дават да сложиш пола, а ако си с много къси ръкави или потник - наметало. Аз бях голяма картинка като ме облякоха  hahaha
В столицата на Тасос - Лимена има останки от стара гръцка агора и е интересно да се разгледа.
Вземете си доста кроасанчета и вафлички да храните гларусите, докато сте на ферибота - големи лакомници са. Само си изпъваш ръката с храната и веднага някой от тях прелитайки си взима хапката  Mr. Green
Ако имате възможност отидете и до Кавала - много красив град  Peace

Хайде приятно прекарване и да разказваш като се върнеш!
 
Виж целия пост
# 6
Аз бях там миналия юни и останах очарована. Всъщност бяхме в едно хотелче в Керамоти на 30мин. с ферибота от Тасос, но обиколих и целия остров.
Задължително отидете в манастира Св.Архангел Михаил, който е в долната част на острова, гледката от там е страхотна! В манастира, ако си с панталон ти дават да сложиш пола, а ако си с много къси ръкави или потник - наметало. Аз бях голяма картинка като ме облякоха  hahaha
В столицата на Тасос - Лимена има останки от стара гръцка агора и е интересно да се разгледа.
Вземете си доста кроасанчета и вафлички да храните гларусите, докато сте на ферибота - големи лакомници са. Само си изпъваш ръката с храната и веднага някой от тях прелитайки си взима хапката  Mr. Green
Ако имате възможност отидете и до Кавала - много красив град  Peace

Хайде приятно прекарване и да разказваш като се върнеш!
 

а ако знаеш как хрупат petit beurre   Mr. Green   /гларусите, не гърците /
Виж целия пост
# 7
gnidka-и аз ще съм на Тасос в този период.В кои хотел ще сте?Нашия  е Александра -Спа+Резорт в Потос
Виж целия пост
# 8
gnidka-и аз ще съм на Тасос в този период.В кои хотел ще сте?Нашия  е Александра -Спа+Резорт в Потос
Чудесен избор за хотела.Алексанра-Спа в Потос е най-добрия на острова.
Виж целия пост
# 9
gnidka-и аз ще съм на Тасос в този период.В кои хотел ще сте?Нашия  е Александра -Спа+Резорт в Потос
Чудесен избор за хотела.Алексанра-Спа в Потос е най-добрия на острова.

дайте линк, плз/
Виж целия пост
# 10
bagira -дано,аз съм малко предубедена след няколко година на Сани-все ми се струва ,че на мойте няма да им хареса,но пък вече им писна на едно и също място.Имаш ли снимки от там?
Виж целия пост
# 11
Шани -
http://www.alexandrabeach.gr/
http://www.thomson.co.uk/destinations/europe/greece/thassos/poto … xandra-beach.html
Виж целия пост
# 12
официалният вход на хотела
изглед на стаите откъм градината
басейна
плажа на хотела
градината
манастира е в ремонт
каменна къща в Теологос
Това е много малка част от снимките.За съжаление аз не съм очарована от острова,за разлика от съпругът и синът ми.Островът е зелен само на реклама, за мен е само камънак.Манастира е единствената интересна забележителност,но за съж. беше в ремонт.От терасата му, изгледа към морето си струва да се види.В ПОтос и изобщо на острова има мн. българи или говорещи бълг.Плажовете са каменисти и във водата може да се влиза само със спец.обувки.Има мн. водни таралежи,които бодат неприятно.Изобщо единственото хубаво място на острова е хотела.Обслужването е перфектно.Дано сте с компания.Всъщност в хотела имаше доста българи,освен англичаните.Дано ви хареса!!!Приятно изкарване!
Виж целия пост
# 13
Пропуснах да отбележа, че бях там октомври 2007.

Препоръчвам ви за плаж да търсите Psili amos (ситен пясък).където има малко повече пясък.ЗА всичко важно вече е писано в тази тема.Зехтинът и маслините местно производство не са за пропускане.И узото го бива.     
Виж целия пост
# 14
bagira-много благодаря за снимките.После ще разказвам как е хотела.Никога не съм била на Тасос и ми е много любопитно да го разгледам.Иначе Гърция ми е редовна дестинация-работя като екскурзовод с гръцки език.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия