Ще бойкотирате ли продуктите на Нестле?

  • 16 510
  • 363
На скоро прочетох книгата на Василена Доткова посетих блога й също този и на Бу и се амбицирах  да бойкотирам продуктите на Нестле. Може би вече разбрахте ,че причината за бойкота срещу тази марка е неетичния маркетинг на адаптирано мляко в страните от третия свят ,което е довело до милиони детска смъртност. Повече подробности по въпроса можете да откриете:
http://missby.wordpress.com/2008/02/20/baby-milk-issue/
http://www.blizodobebeto.com/

Също причина да пусна анкетата е ,че вчера видях в Билла акция на  плодов йогурт на Нестле (моя син го обича) и едвам се въздържах да не му взема. Купих на друга марка.

Моля, ако можете отговорете с повече от "Да" или "Не".
Виж целия пост
# 1
Аз също прочетох блога, но няма да бойкотирам продуктите.
Виж целия пост
# 2
Нещата им за бебетата ми харесваха- каши и подобни Peace
Адаптирани млека, техни и други ползвах, защото не ми достигаше кърмата. Иначе и аз съм за възможно най-дъргото кърмене на бебетата.
Но шоколадовите им изделия не ги любя. Тях просто не ги купувам, защото не ми допадат на вкус.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Детските продукти- да ще бойкотирам, тези за възрастни- не!
Виж целия пост
# 4
Няма да бойкотирам, разбира се. Голяма част от продуктите им, ползвам ежедневно. Не бих се лишила от тях.
Виж целия пост
# 5
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Виж целия пост
# 6
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Peace
Виж целия пост
# 7
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.
Много точно казано .  Peace
Виж целия пост
# 8
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

И аз смятам така.Нестле могат да заливат пазара с какви ли не реклами и продукти.Вече потребителя дали ще се възползва от тях или не си е личен избор.Никой не може на сила да ме накара да купувам нещо или обратното - да не го купувам.Аз ползвам доста то нещата им и съм доволна.
Виж целия пост
# 9
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

 Peace
Виж целия пост
# 10
Не  Naughty
Не съм чела книгата на Василена Доткова, не съм посещавала нито блога й, защо трябва да бойкотирам продуктите на НЕСТЛЕ, някой доказал ли е, че многото смъртни случаи в тези страни от третия свят се дължат именно на употребата на тяхното АМ или от други фактори, които са ни известни на всички за тези страни - мизерия, липса на елементарни условия за живот, вода , храна, образование и т.н........
Виж целия пост
# 11
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

И аз смятам така.Нестле могат да заливат пазара с какви ли не реклами и продукти.Вече потребителя дали ще се възползва от тях или не си е личен избор.Никой не може на сила да ме накара да купувам нещо или обратното - да не го купувам.Аз ползвам доста то нещата им и съм доволна.

 newsm10

Е, аз не си падам много-много по продуктите им, но това е и моето мнение. Peace
Виж целия пост
# 12
Не. Ползваме много от продуктите на Нестле и няма да се откажа от тях.
Виж целия пост
# 13
И още нещо ще добавя - пазара е залят от реклами, това означава ли че трябва да бойкотирам всички тези продукти, които се рекламират? То не са вълшебни хапчета за отслабване, чайчета, лекуващи всичко, алкохолни и безалкохолни напитки, козметика и т.н.
Разумът е този, който ще ти каже - имаш ли нужда от този продукт, който се рекламира и заслужава ли си да си го купиш или не  Peace
Това ми звучи пресилено "неетичния маркетинг на адаптирано мляко в страните от третия свят е довело до милиони детска смъртност"
Виж целия пост
# 14
Не.
Защото не мисля, че Нестле са причината за детската смъртност в страните от третия свят.

 Peace
подкрепям
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия