Шише за вода и биберон-изваряване

  • 4 141
  • 27
Миете ли шишетата за вода и бибата с препарат преди изваряване?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: Anita_79
Миете ли шишетата за вода и бибата с препарат преди изваряване?


от мляко - да, от вода и чай - не
Виж целия пост
# 2
Аз не изварявам, но иначе мия всички шишета с веро преди стерилизация. Използвам таблетки за студена стерилизация -  с една опаковка таблетки карам два месеца.
Виж целия пост
# 3
Почти винаги ги мия с детски сапун, след което изплаквам обилно и... в стерилизатора.
Виж целия пост
# 4
Аз само миех със сапун и четка, въобще не съм изварявала.
Виж целия пост
# 5
Миех ги само с гореща вода и изварявах.Сега само мия с гореща вода и с четка.Препарати не използвам - все ме е страх,че няма да ги изплакна достатъчно добре Embarassed
Виж целия пост
# 6
Всичко миех с веро и гореща вода преди изваряване.
Виж целия пост
# 7
Задължително мия всичко преди изваряване Grinning
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Рая
Аз само миех със сапун и четка, въобще не съм изварявала.

 И аз така с препарат и четка. Стерилизиращия раствор също върши работа. Но може би този който е на хапчета е по добър от този който е течен, защото бибите след стирилизацията миришат на стирилизиращия раствор.
Виж целия пост
# 9
Не ползвам препарат преди изваряване. Мисля, че врящата вода е предостатъчна.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Steisi
Не ползвам препарат преди изваряване. Мисля, че врящата вода е предостатъчна.

Достатъчна е да унищожи бактериите, но мазните следи от мляко само сапун или веро ги оправя.
Виж целия пост
# 11
А за бибата - залъгалка, ами не я изварявай, ще се стопи. Аз лично от време на време я слагам в стерилизиращия разтвор от таблетките. Иначе само мия с веро и гореща вода.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Рая
Цитат на: Steisi
Не ползвам препарат преди изваряване. Мисля, че врящата вода е предостатъчна.

Достатъчна е да унищожи бактериите, но мазните следи от мляко само сапун или веро ги оправя.


и аз имам спомени за такива мазни следи от млякото  #Cussing out
Виж целия пост
# 13
И аз ги мия с веро и четка,после в течен стерилизатор.Може ли да да се намеся в темата и да ви питам,докога се стерилизират шишетата?Анита извинявай!
Виж целия пост
# 14
Цитат на: nezistratieva
Аз не изварявам, но иначе мия всички шишета с веро преди стерилизация. Използвам таблетки за студена стерилизация -  с една опаковка таблетки карам два месеца.


каква фирма таблетки за студена стерилизация да търся и откъде? казаха ми, че пестят много време, особено като е изморена мамата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия