Какво да направя за да имам повече кърма?

  • 15 220
  • 14
Какво да направя за да имам повече кърма?
Виж целия пост
# 1
Кърми, кърми и пак кърми дори през час! Пий много течности. Виж и кои са лактогонните храни.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274357.msg6854592#msg6854592
 А ако имаш и помпа, дори на празен ход, т.е. дори да не капе нищо след кърмене, стимулирай гърдите за няколко минути.
Виж целия пост
# 2
А ти кърмиш ли в момента, или питаш по принцип?
Най-краткия отговор на въпроса ти е - като кърмиш по-често, храниш се здравословно (но няма смисъл да се прекалява, нито да се пият мляко или боза в конски дози),  и се наспиваш добре. По време на съня се образуват повее хормони и оттам и повече кърма. Важно е и нощното кърмене, ако го прескачаш, особено в първите месеци, кърмата понамалява.
Виж целия пост
# 3
По-честото кърмене и гушкане кожа до кожа много добре действат на психиката, оттам и на кърмата Simple Smile
Аз след като месеци пих какво ли не, ядох какво ли не.. и изведнъж реших че имам достатъчно и се успокоих.  Peace
Виж целия пост
# 4
1. Да кърмиш колкото често бебето поиска.
2. Да се храниш здравословно и пълноценно.
3. Да си спокойна и уверена. Да си гушкаш много бебето и да се вслушваш в сигналите му.
4. Да четеш в библиотеката за да разбереш какъв е принципа на образуването на кърмата и как тя не спира изведнъж.
5. Да се научиш да си почиваш ефективно.
6. Да си запушваш ушите понякога  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
1. Да кърмиш колкото често бебето поиска.
2. Да се храниш здравословно и пълноценно.
3. Да си спокойна и уверена. Да си гушкаш много бебето и да се вслушваш в сигналите му.
4. Да четеш в библиотеката за да разбереш какъв е принципа на образуването на кърмата и как тя не спира изведнъж.
5. Да се научиш да си почиваш ефективно.
6. Да си запушваш ушите понякога  Mr. Green
Точно така!  newsm10
Само че за мен 3 точка на Шаманка е 1 точка за мен: Да си спокойна и уверена. Да си гушкаш много бебето и да се вслушваш в сигналите му.
Виж целия пост
# 6
Всичко което казахте правя но полза никаква.Храня се, спя, дори изпомпвам през половин час , колкото до гушкането гушкам го и то с часове заради коликите , но ефект никакъв:(((((
Виж целия пост
# 7
Слагай го на гърда винаги когато поиска, при всеки сигнал, дори да не ти се струва, че е гладен.Яж орехи, мюсли и пий много течности - поне по 2,5-3 литра на ден.Успокой се, информирай се и знай, че скоро ще премине тази криза и ще ти се регулира кърмата, спрямо нуждите на бебето.Не трябва да ти минават никакви мисли през главата, за спиране на кърмата.
Виж целия пост
# 8
А от къде съдиш, че нямаш кърма?
Това, че бебо е неспокоен и иска гушкане и да суче не е критерий че кърмата ти е малко.
Възможно е и да имате криза в растежа, не се предавай... , както са ти казали по-горе ... запуши уши  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
При мен помагат въглехидратните храни, по-специално съдържащите брашно. Открих го случайно. Напоследък кърмата ми беше понамаляла, не драстично, но го усещах. Бебчо беше почнал да суче по-малко и по-нарядко. И така преди няколко дни, една вечер пих боза, ядох доста хляб + пиле фрикасе. На другата сутрин се събудих напращяла Mr. Green Няма друга причина, затова го отдавам на храната.
Виж целия пост
# 10
Не се стресирай, не тегли бебето, не си и помисляй дали и колко кърма имаш, давай на бебо когато и колкото поискада суче, спи с него /по време, а може и по място, но обезопасен/.
И не се отказвай пред никакви трудности!
Виж целия пост
# 11
Не се предавай!
Слагай го по-често на гърда, това помага.
Виж целия пост
# 12
Бебо как е,наддава ли,колко?Плаче ли,спи ли?Вода даваш ли?Ти храниш ли се,пиеш ли достатъчно?И при мен хляба и ориза действаха лактогонно.И пилешкото също. LaughingА желанието ти да кърмиш има ли го все още?Успех!!! Hug  bouquet Peace
Виж целия пост
# 13
Да не би да сте в някаква криза на растежа?!Слагай по често на гърда,не гледай часовника колко е минало от предишното кърмене,дръж го дори по-дълго / колкото той иска/,но не го насилвай.Вслушвай се в него...той си знае най-добре.И най-важното не се тревожи,трябва да си спокойна.В края на краищата нищо фатално няма да стане-дори наистина да спре / което не може да стане изведнъж/ ,има млека и бебето ти няма да остане гладно,кажи си така,и ще се поуспокоиш- мисля че спокойствие ти трябва- ти храните които действат лактогонно сигурно ги знаеш,пий много течности.Успех!!
Виж целия пост
# 14
Ако бебето ти е от децата със силни колики, но иначе наддава добре, е много възможно проблемът да е точно обратният - твърде много, а не твърде малко мляко.
Затова и аз да попитам - по какво преценяваш, че кърмата не му стига - за да можеш да получиш адекватни за конкретната ви ситуация насоки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия