Децата на училище - на 6 или на 7 години

  • 19 122
  • 391

Анкета

На колко години трябва да тръгват децата на училище

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 27 апр 2008, 11:01

Някои родители изразиха желание за пускане на анкета. На колко години трябва децата да тръгват на училище? Готови ли са на 6 години или колкото по-рано, толкова по-добре?
Виж целия пост
# 1
смятам че
1. да има избор на 6 или на 7
2. при сегашните условия в училищата, да е задължително на 7, а не по- рано
3. ако се създадат подходящи условия, може и задължително на 6, но в момента такива абсолютно липсват
4. ако се подготвя такава сериозна промяна, да се иска мнението на експерти, но и на родителите
Виж целия пост
# 2
Гласувах за N2 Peace
Виж целия пост
# 3
  Трябва да имат право на избор.
  Моето ще тръгне на 6,но е в края на годината,през Декември ще направи 7.
  Ако чакам до следващата година ще е почти на 8 и ще тръгне със следващия набор.
  Така,че избрах да тръгне 2 месеца преди да стане на 7,но да е с набора си. Peace
Виж целия пост
# 4
  Трябва да имат право на избор.
  Моето ще тръгне на 6,но е в края на годината,през Декември ще направи 7.
  Ако чакам до следващата година ще е почти на 8 и ще тръгне със следващия набор.
  Така,че избрах да тръгне 2 месеца преди да стане на 7,но да е с набора си. Peace
Фантичка и моята принцеса е така , сега ще почне училище от 6 г. но мисля че е достатъчно готова за това,понеже имам някакви наблюдения от Hug Hug батко и който сега 1 ви клас
Виж целия пост
# 5
Втора опция.
Виж целия пост
# 6
На 6 г. само по желание. За останалите - задължително на 7 г. Имам дъщеря в първи клас, тръгна на 7г. и 3 мес. - вечер едвам я удържам да не заспи на масата, докато вечеряме. От наколко дни я гледам, че има под очите си огромни сини сенки - като смъртник е. Уморява се детето, въпреки, че спи достатъчно - ляга си към 8-8.30, а сутрин става в 7 без 15. Също мисля, че часовете на децата от 1ви до 3ти клас поне трябва да започват не по-рано от 8.30, да не кажа и 9 без 15 часа. Това търчане посред нощ на училище е направо убийствено за децата /а и за родителите!/.
Синът ми в момента е в предучилищна група в детската градина. Миналата година, в трета група в детската, мрънкаше, че не иска да спи следобяд и почти не спеше. Но тази година, тъй като вече си е на практика ученик, заспива първи през следобедната почивка.
Интелектуалните напрежения са много изтощителни в тази възраст, а и децата нямат подготовка за такъв вид труд. Едно е да беснееш цял ден на двора, а съвсем друго е да си бърчиш мозъка с понякога направо неразбираеми материи.
Виж целия пост
# 7
Аз тръгнах на училище на 6г ,майка ми е била сигурна,че е за мое добро, аз и до днес мисля, че са ме лишили от 1година от детството ми!
Хубаво е родителите да вземат решение,но и децата да имат  право на избор!
Виж целия пост
# 8
На 6 г. само по желание. За останалите - задължително на 7 г. Имам дъщеря в първи клас, тръгна на 7г. и 3 мес. - вечер едвам я удържам да не заспи на масата, докато вечеряме. От наколко дни я гледам, че има под очите си огромни сини сенки - като смъртник е. Уморява се детето, въпреки, че спи достатъчно - ляга си към 8-8.30, а сутрин става в 7 без 15. Също мисля, че часовете на децата от 1ви до 3ти клас поне трябва да започват не по-рано от 8.30, да не кажа и 9 без 15 часа. Това търчане посред нощ на училище е направо убийствено за децата /а и за родителите!/.
Синът ми в момента е в предучилищна група в детската градина. Миналата година, в трета група в детската, мрънкаше, че не иска да спи следобяд и почти не спеше. Но тази година, тъй като вече си е на практика ученик, заспива първи през следобедната почивка.
Интелектуалните напрежения са много изтощителни в тази възраст, а и децата нямат подготовка за такъв вид труд. Едно е да беснееш цял ден на двора, а съвсем друго е да си бърчиш мозъка с понякога направо неразбираеми материи.

Просто нямам какво да добява, много добре казано напълно подкреям  Peace
Виж целия пост
# 9
На 7 задължително, а на 6 пожелание.
Виж целия пост
# 10
Когато аз тръгвах на училище имаше разделение на децата според датата на раждане - родените до средата на годината тръгваха на 7 години, а родените след това - на 6. В това има логика, защото 6-годишните родени октомври месец примерно навършват 7 в началото на учебната година. Ако детето при това положение тръгне на 7 години след един два месеца то вече ще е 8 годишно, което за мен е абсурд. Вярно, че не трябва да се бърза, но е желателно децата да са на една възраст, защото една година разлика при седем годишните е много съществена.
Аз съм родена в края на годината и съм тръгнала на 6 години на училище. съответно винаги съм си навършвала възрастта в текущия клас. Влязох в университета на 17 години и завърших на 22. Не мисля, че съм загубила от това. Освен това целия ми първи клас за мен беше загуба на време, защото можех да чета, да смятам и да умножавам, само на писане са ме учили.
Виж целия пост
# 11
На 7 задължително, а на 6 пожелание.
Това е и моето мнение. Аз лично бих пуснала Яна на 6. Ако трябва да тръгне на 7 ще е на 7 и 4 месеца Peace
Виж целия пост
# 12
Нароиха се 5 такива теми, явно се вълнувате много  Wink.
Ще оставя тази тук, другите заминаха в ученическия.
Виж целия пост
# 13
На 7 задължително, а на 6 пожелание.
newsm10
Виж целия пост
# 14
Аз съм тръгнала на 6 години. Осъзнавам,че не съм била готова за школото.
Отделно по-нататък карах подготвителен клас,та после и 12 клас ни сложиха и се убих от учене. Tired
Определено съм за опция 7 години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия