Пак се кърмим нощем! Хелп!

  • 1 157
  • 23
Синът ми е на четири месеца и беше спрял нощното хранене сам, заспиваше към 9 и се будеше сутрин към 5, но уви, от две седмици отново започнахме да се храним през нощта и то съвсем по бебешки - в 21 часа, после към 1 и към 4 през нощта!!! Не мога да разбера причината, дали не му достига млякото вечер и за това да огладнява по-бързо?! Как да се справя, искам много да го откажа от това нощно хранене. Като му дам вода започва такъв рев и сърдене, бибероните не ги обича изобщо - изплюва ги на половин метър,..... то май опции не останаха. Дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Може да има повишени нужди и затова да се буди за междинно хранене.
А ако през деня не суче по-често от преди, по-скоро подозирай зъбки Grinning

Много послушни бебета, които се отказват от нощното сукане, към 3-5 месец започват да се будят наново, защото ги мъчат зъби. Ако можеш, организирай си някак нощното кърмене така, че да ти е по-удобно и да се наспиваш и чакай зъбките (които могат да пробият доста време след като мъчат бебето).
Виж целия пост
# 2
Много послушни бебета, които се отказват от нощното сукане, към 3-5 месец започват да се будят наново, защото ги мъчат зъби. Ако можеш, организирай си някак нощното кърмене така, че да ти е по-удобно и да се наспиваш и чакай зъбките (които могат да пробият доста време след като мъчат бебето).
Е те тва бебе на снимката е едно от тях  Mr. Green Спасението за мен беше, че залепих неговото креватче към моята част на спалнята и си припълзява при нужда от успокоителна нощна цица. Когато е много неспокоен и аз изтрещявам, амааа какво да се прави. Явно по законът на Мърфи, зъбите на бебетата пробиват винаги между 1 и 5 през нощта  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Гадните зъби! Той на всичкото отгоре си яде нон-стоп ръцете, вече има рани по бузите даже от постоянното лигавене. По цял ден се борим да не си ги слага в удстата, но безуспешно.
Бебето до скоро спеше в моят креват и тогава беше лесно с кърменето - просто вадех цица и продължавах да спя  Laughing, но тъй като наскоро реших, че не трябва да го уча да спи при мен, го отделих в неговото си креватче и определено ми е по-трудно, но предпочитам така, отколкото да спи с мен до 7 годишна възраст  Laughing
Ужас е с това ядене, вместо с напредването на възрастта броя на яденетата да намаляват, те се увеличават!
Виж целия пост
# 4
За зъбките можеш да пробваш хомеопатичното Chamomilia 9CH при нашия бандит имаш ефект Peace
Иначе сам се беше отказал от нощното кърмене 5,6,7 и малко от 8-ия мес., но като го започнаха зъбите... ooooh!- до ден днешен се буди да цока Crazy
Виж целия пост
# 5
На мен ми се иска да го откажа, мисля да се прежаля няколко вечери и да го оставя да поплаче и да не му давам да яде. Някои майки успяват по този начин, резултатът е налице след една до две седмици. Не зная обаче дали ще имам куража да го направя, той като започне да плаче и аз веднага скачам...
Виж целия пост
# 6
То горкото не се буди защото му е кеф. Буди се защото му е зле. Моето бебе сега е на 6 месеца, на един месец се отказа от нощното кърмене, ама после заради зъбките започна пак... Сега се буди по няколко пъти на нощ. Спи с нас на спалнята. Не мога да го аставя плачещо само когато има нужда от мен.
Виж целия пост
# 7
И аз не се кефя, когато бебето ми плаче  Mr. Green, но от друга страна не искам да се научи да яде през нощта и да не мога да го откажа да три годишна възраст (примерно, може и повече, аз даже познавам и възрастни, които си хапват през нощта, но това не е хич здравословно..)
Виж целия пост
# 8
То горкото не се буди защото му е кеф. Буди се защото му е зле. Моето бебе сега е на 6 месеца, на един месец се отказа от нощното кърмене, ама после заради зъбките започна пак... Сега се буди по няколко пъти на нощ. Спи с нас на спалнята. Не мога да го аставя плачещо само когато има нужда от мен.
И при нас е същото.Но аз си мисля, че не може толкова малко бебе да се "научи" на каквото и да било.Мисля си, че след 10-11 месеца, годинка, когато започне да се самоосъзнава, тогава може да си създаде вредни навици и умишлено да иска да му се угоди.Не е много лесно нощното кърмене, но не мисля да "залъгвам" детето си поне засега със вода или биберони (а и те няма да подействат).Мисля, че да суче  е нужда и само аз мога да отговоря на нея.
Виж целия пост
# 9
И моето бебе от 1 седмица се буди по 2 пъти на нощ да суче. Чудя се от какво започна отново по този начин. Но вече май разбирам.
Виж целия пост
# 10
ооо и ние сме така от много време....незнам не се опитвам да я отучвам иска си и и давам и в 3 и в 5 и понякога и по рано...така е тъкмо когато си мислиш че си е изградило някакъв режим и хоп точно тогава ти поднася изненада...мъничето..
Виж целия пост
# 11
Моята принцеса е на 3м и 18 дни и също си лапа ръцете Joyно вечер не се събужда поне 7-8 часа hahahaДавам и залагалка
Виж целия пост
# 12
А аз какво да кажа като от раждането до днес не е имало една-едничка нощ през която да кърмя по-малко от 2 пъти Crazy Поне в началото си заспиваше вечер сам, но откакто навърши 5 месеца и това спря... изведнъж започна да се буди на всеки 20 минути с рев и да заспива само след като му дам цица Sad и понеже ми омръзна да ставам по 200 пъти всяка нощ направо го сложих да спи при нас, та и до днес така. Малко след като започна това будуване излезе и първото зъбче (на 6 м.) Сега чета по разни книги, че нощното хранене не е нужда, а търсене на комфорт и успокоение, което се превръща в трудно изкореним навик. Четох и разни стратегии за спирането му, уж и за бебето щяло да е по-добре да се научи като се събуди да си заспива само, без чужда помощ. Вярно логично звучи, но не знам дали ще мога да издържа на рева...  Cry
Виж целия пост
# 13
Моята беба също се отказа от нощното хранене когато беше на две седмици, заспиваше си в 9 и чак към 6-7 сутринта се будеше, НО..... от месец и половина започна пак да се буди и да иска да цока. Не признава нито вода, нито чай, нито биберона. Давам и да цока и веднага млъкна и заспива.  В началото се чудих  newsm78 какво я кара да се буди пак да яде и си мислех, че ми намалява кърмата и не и стига, но в последствие се установи че и излиза зъбче. В началото се будеше по няколко пъти на вечер newsm61, но сега само един път към три. След като е спокойна и после пак си заспива не мисля да и го махам това нощно хранене ПОНЕ ЗАСЕГА.
Виж целия пост
# 14
ние имахме същия проблем.
и аз подозирах зъбите, обаче те се появиха на 10 месеца - първото.
в резултат до тогава тя беше затвърдила навика си да се буди и да суче нощем.
ако това мислиш, че може да ти помогне, ето линк към темата, която преди време пуснах за това как се отказахме от нощните сукания :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275409.msg6817699#msg6817699
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия