На 1 год. и 8м.,а още пасирам!

  • 668
  • 11
Здравейте!Ще ви опиша ситуацията с която не знам как ще се справим!
Дейвид е на 20м.,има всички зъбки в устата освен последните 4 кътника!
Яде без проблем дъвчейки;солети,соленки,хляб,бисквити,зрънчо и др.
Но дойде ли момента с основното ядене било то закуска,обяд,следобяд,вечеря то яденето трябва да е абсолютно пасирано на каша-не намачкано.Усети ли нещо по едро започва да плюе,сгадва му се,а недай си боже да попадне между устната кухина и хранопровода започва и да се дави,че и да повръща  ooooh!.
Слагам чиния с мое ядене пред него,давам вилица и започва да боде и да си хапва.Дъвче,гълта без проблем,но това е за 3-4 боцвания не повече.Той е от злоядите деца.Ако не му бутам на сила или ако не се занимаваме с нещо по време на ядене няма да хапне и една лъжичка.Казвам го това относно самостоятелното хранене:ако го оставя сам-няма да хапне нищо.Давайте съвети и предложения  Praynig
Виж целия пост
# 1
Относно пасирането - не виждам проблем. Много деца са така. Синът ми също все още яде манджите си пасирани, макар че без проблем дъвче всичко останало самостоятелно. Не се притеснявай за това.
Колкото за бутането насила и за занимавките по време на хранене - и двете са крайно погрешни и не е това начинът. Злояди деца няма, те се правят такива. Просто има деца с различен апетит, нужди и вкусове и ако се съобразяваме с тях и детето, общо взето храненето върви в разумни темпове и правилен хранителен прием на важните неща. Опитай  Peace
Виж целия пост
# 2
Като начало- няма дете, което да се самоумори от глад  Naughty Скриваш за известно време солетите и бисквитите и предлагаш непасирана храна. Когато огладнее достатъчно, ще яде и пушек ще се вдига.
Виж целия пост
# 3
И ние сме така.На 2г.и половина сме.Всичко,което се яде с лъжица е пасирано.Аз се надявам като тръгне на ДГ да свикне,че и манджите се дъвчат.Така беше и с племеницата ми.За сега не се притеснявам.
Виж целия пост
# 4
Тарталета,Дейвид не че яде много бисквити и др.подобни...... Naughty да се случи 1 път,2 пъти седмично да хапне нещо подобно.Един ден реших да си направя експеримент с апетита му.Ей така,не ще да яде.Прибрах храната,на обяд пак неще,прибрах,следобяд пак,прибрах и вечерта хапна 2л.Щях удър да получа.Не беше болен,физ. и псих. изглеждаше си ОК.Не ми да ва сърце да го оставя гладен!Та нали сега прави кости,организъм и тем подобни........ ooooh!
Виж целия пост
# 5
   ronkis, болна тема, болна и до болка позната... трябва да започнем да си пишем на лични , защото понякога си мисля , че никой , ама никой не знае за какво му говоря...
   Всички мои познати с бебчета хапват нормално , дъвчат нормално търсят си храна и огладняват... но не и ние no
   Аз също пасирам абсолютно всичко, не се притеснявам толкова за това(пущала съм тема и мамите ме успокоиха)
   Притеснявам се , че няма абсолютно никакъв интерес към храната, когато се храним , не отказва , но го прави някак си автоматично и "бездушно"
   Когато му предложа парченце от нашата храна или бисквитка, директно започва да клати глава , преди да го е опитал... много рядко се осмелява да я пипне , я камо ли да опита... напоследък имаме мааалко подобрение. Не настоявам ,но... се притеснявам.
   Оставяла съм го да огладнее , много пъти- никаква разлика- ако зависи от него ще сме на еднократно или двукратно хранене.
   Разликата е в моето състояние- умирам от притеснение , когато не се е нахранил, вече се чудя дали да не ходя да се лекувам аз...
Виж целия пост
# 6
И аз досега и пасирах яденето,но от няколко дни само и го намачквам на по-дребно  Peace
Виж целия пост
# 7
На първото си дете пасирах до към две години... Имаше доста зъби, но изглежда дъвченето го изморяваше.
Хапваше някоя и друга хапка и ме молеше: "Мамо, смели." Пасирах и го дохранвах - беше слабичко. Прояде постепенно непасирана храна...  Simple Smile
 
Виж целия пост
# 8
И синът ми е така  Tired
Виж целия пост
# 9
Все едно слушам себе си! Моят син беше същата история. До близо 2 г. пасирвах. Бях съгласна на това понеже е много злоядо дете и пак като теб, се храним единствено като бутам в устичката или се залъгваме с играчки и книжки. Не се притеснявай! Сега се храни нормално, като разбира се пак намачквам някои зеленчуци в манджичките, а месцето нарязвам на ситно. Ох, много е трудно със злоядите дечица. Много съм се изнервила, не зная ти как си, но аз вече наистина изперквам с това хранене. Синът ми е голям каприз, ограничил ме е до няколко храни само и вече не зная какво да правя.
Виж целия пост
# 10
Ами как да не изперка човек!То е непрестанно гонене,бутане,приказки,филмчета,клипчета от някой сайт в нета и още мноооого,мнооооого. ooooh! Ама не мога да го оставя гладен!Ако си направя експеримента да не му давам като не иска знам какво ще стане:Ще му се свие стомаха и съвсем няма да иска да яде.За това ще бутам до де може и дава пък каквото стане........Бутай те и вие  Tired
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми яде от малка не пасирана храна и проблеми не съм имала с това.

Но, имаше периоди, в които отказваше да яде. Дори не искаше да опита това, което и предлагам.
Тъй като аз съм против детето да се храни гонейки се из къщи или с театър и принуда, се
обърнах за съвет в детската консултация.

Та там ми казаха, да се храним заедно, а не първо нея и после ние.
Просто сядаме всички на масата, слагаме храната пред нея и всеки почва да яде.
Без да поемаме инициатива да я храним, по-скоро изчакваме такава от нея.
Ами този подход проработи,но не веднага. Даже често си искаше неща от масата ни като салата и хляб.

А от глад не мисля. че ще умрат. Бутането на храна не е добре, струва ми се унизително за детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия