Моля за съвет за имуностимулиращо за дете на 1,5 - 2,5 години

  • 846
  • 1
Синът ми е на година и полвина. Миналата зима бяхме в България, кърмих го и почти не е боледувал(ако това е от значение). Май месец 2007г. дойдохме в Португалия. Тази есен тръгна на ясла и от Коледа до сега е постоянно болен, 3-4 пъти пи антибиотик. Сега пак е на антибиотик, който му изписаха с оплаквания само зачервено гърло и температура около 38,5.
Въпросите ми са:
1. Обезпокоително ли е толкова често предписване на антибиотик за дете на неговата възраст и съответно дали да потърся мнението на друг лекар?
2. Свкърва ми иска да ми изпрати нещо имуностимулиращо от България. Бихте ли ми препоръчали нещо и дали да го дам сега или есента? Дали да ми изпрати influenzinum 15ch или е по-добре осцилококциум(нещо такова беше), или пък ще ми препоръчате друго?
Виж целия пост
# 1
И двете са хомеопатични препарата. Можете да давате осцилококциум през следващия вирусен сезон без почивка, но ако трябва да се предотвратят даванията на антибиотици(това значи бактериална инфекция) е най- добре да направите поне един курса в годината с Бронховаксон или Рибомонил. И двата препарата са вности и профилактиката е по схема. Първият в продължение на 3 м., а втория 6м. Детето може пак да боледува, но значително по-леко и без необходимост от антибиотик.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия