Сладки с варени жълтъци

  • 6 145
  • 19
Сладки с варени жълтъци

1 ч ч масло или маргарин, размекнато
¾ ч ч захар
5 сварени жълтъка, намачкани
1 ч л ванилия
2 ч ч брашно, пресято
½ ч л сол
1 яйце с 1 ч л мляка за глазура.  Аз правих моя глазура – въпросното яйце го разделих, сложих жълтъка в сладките, а от белтъка и пудра захар на око направих нещо като роял айсинг.

Разбива се маслото, добавя се захарта, жълтъците, ванилията,  солта с брашното и се омесва. Оставя се в хладилник малко да стегне и се разточва. Предполагам на ½ см дебелина е най добре. Мажете с глазурата в рецептата и печете. Може и да поръсите с още нещо по желание.
Ако правите моята глазура ги печете голи и след като изстинат ги украсявате.

Печенето е на 180 градуса за около 12 мин. Моите ставаха по-рано и е много важно да не ги оставяте да изгорят. Следете ги от 9тата мин нататък.

Да ви е сладко.

   
Виж целия пост
# 1
Много интересна рецепта. Ще се пробва.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Това може да се използва и за Велик ден, ако сладките се изрежат в подходящи форми и глазурата се украси тематично!
Виж целия пост
# 3
Наистина много интересна рецепта, а твоите сладки Аталанта изглеждат супер. Simple Smile

Това може да се използва и за Велик ден, ако сладките се изрежат в подходящи форми и глазурата се украси тематично!
Според мен е по- добре да се направят след Велик ден ,че много яйца остават. Wink
Виж целия пост
# 4
Наистина много интересна рецепта, а твоите сладки Аталанта изглеждат супер. Simple Smile

Това може да се използва и за Велик ден, ако сладките се изрежат в подходящи форми и глазурата се украси тематично!
Според мен е по- добре да се направят след Велик ден ,че много яйца остават. Wink

Напротив, при варенето на яйцата за боядисване винаги има по няколко пукнати, които може да се използват за сладките.
Виж целия пост
# 5
Pety , аз ги направих, защото тази година подраних с боядисването и хладилника ми е пълен с яйца Simple Smile

Само не открих трайността им колко е, трябват ми за след седмица.
Виж целия пост
# 6
Моята рецепта е почти същата. Шприцовам розички, но ще пробвам и със формички  Peace  Благодаря Atalanta за подсещането  !   bouquet  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Моята рецепта е почти същата. Шприцовам розички, но ще пробвам и със формички  Peace  Благодаря Atalanta за подсещането  !   bouquet  Simple Smile


Каква е твоята рецепта,ако може да я постнеш тук ще ти бъда благодарна!  bouquet Hug  bouquet
Виж целия пост
# 8
Принцесата не я откривам по разписките, но това което си спомням е, че само сол не се слага. След като престои тестото 30 мин.-1час  в хладилника се шприцоват розички. Пекат се на 170 градуса за 7-11 мин . Като изстинат се поръсват с пудра захар.
Виж целия пост
# 9
Искам да попитам: Сладките твърди ли стават или мекички.И колко дни могат да се съхранят след приготвянето им?
Виж целия пост
# 10
Леко хрупкави са в началото, но ако се слепят и се държат няколко дена в затворена кутия започват да се топят в устата. Аз не ги лепих със сладко и пак ми омекнаха в кутията.
Виж целия пост
# 11
Atalanta,извини ме но с какво да ги слепя?Благодаря ти за отговорите. Hug
Виж целия пост
# 12
Супер рецептичка  Hug

А идеята на tety с пукнатите яйца много ми хареса  Peace
А млякото за глазурата какво е?
Виж целия пост
# 13
Принцесата не я откривам по разписките, но това което си спомням е, че само сол не се слага. След като престои тестото 30 мин.-1час  в хладилника се шприцоват розички. Пекат се на 170 градуса за 7-11 мин . Като изстинат се поръсват с пудра захар.

Благодаря за бързия отговор!Скоро ще пиша как са станали.  bouquet Hug  bouquet
Виж целия пост
# 14
И аз правя розички и рецептата ми е малко по-друга:

РОЗИЧКИ

4 твърдо сварени жълтъка
1 маргарин, леко размекнат (250 гр.)
20 суп.л. брашно
3 суп.л. захар
3 суп.л. пудра захар (за поръсване след като се опекат)
ванилия

Омесва се меко тесто и с него се шприцоват розички. Пече се в предварително загрята на 200 градуса фурна, до порозовяване. Докато са още топли, се поръсват с пудра захар.

Правят се много лесно и направо се топят в устата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия