козе мляко за вечеря!

  • 1 301
  • 17
Здравейте мамита! Искам да ви попитам може ли адаптираното мляко да се замести с прясно( не кисело) козе мляко? В смисъл както давам 210мл АД така да давам 210мл козе? Ще го засити ли? И някоя от вас давала ли е? По добре ли е да останем на АД или да преминем на козе? Ние сме все още на диета предписана от д-р Мустаков, понеже имаме хранителна алергия, и сега пием Фризопеп? Вече включих доста продукти и стигнах до козето мляко, но ми се иска да го давам вместо АД? Може ли да ме посъветвате или да изкажете мнение! Благодаря предварително! Hug
Виж целия пост
# 1
Аз не  давам на дъщеря ми АМ от преди 2 месеца. Спрях го, защото тук се препоръчва даването на прясно след навършване на 1 година. Всяка вечер пие около 200-230 гр. прясно козе. Иначе, ако и правя кремове, грис или каши слагам краве. Само да добавя, че ние до сега не сме имали алергии. Според мен козето по-засища от адаптираното, както и на вкус е доста по-добро.
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че може. Казват, че е най-близко по състав до майчината кърма. Мен лично ме втриса вкуса на козе мляко и получавам моментални позиви за повръщане, но това не означава, чеслед време няма да предложа на сина ми.
Виж целия пост
# 3
Бих те посъветвала да останете на АМ,но иначе козето е ок,най близко е до майчиното мляко,стига да си сигурна в източника от който ще го взимаш.
Виж целия пост
# 4


 Внимателно с козето мляко, говори с педиатърката си.Племенницата ми беше в Пирогов след прием на това мляко.Дупето й беше в огромни кървящи рани и не спираше да пищи.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че може да даваш, но започни внимателно и когато се убедиш, че няма да предизвика алергия или разстройство чак тогава замени.
Виж целия пост
# 6
Аз бих се посъветвала първо с Мустаков, щом сте на диета, предписана от него. Уверила съм се, че той знае какво прави.
Виж целия пост
# 7
Здравейте и благодаря за вниманието! Да ще внимавам много, сега захранвам, първо ще изчакам да видя как ще го приеме организма и тогава ще се консултирам с Мустаков! Той само ми каза да започна с козе мляко и сирене и така да премина към краве, но ще се посъветвам, за изместването на ад мляко или поне редуването! На вкус на мен също не ми харесва както и овче,но нали е полезно за детето, то ще свикне с вкуса му! Но днес една възрастна жена ми каза, че изобщо не е хубаво да се дава директно прясно каквото и да било то, кисело да но прясно не??? Благодаря ви много за мненията и съветите!!! Hug
Виж целия пост
# 8
много ми е странно, че Мустаков ти е препоръчал да преминеш от Фризопеп на козе мляко?!

на мен същият лекар ми препоръча да премина плавно от Фризопеп на хипоалергенно (ХА) мляко. козе сирене - да, но за козе прясно мляко и дума не е обелвал...


откъде ще го намираш това козе мляко и как ще си сигурна в ежедневната му бактериална чистота и свежест?

според мен, плавният преход е такъв: хидролизирано мляко (Фризопеп) - хипоалергенно мляко (ХА) - обикновено АМ за възрастта.
Виж целия пост
# 9
При продължителна консумация на козе мляко се наблюдава желязодефицитна анемия . За АМ не мога да коментирам ,но все трябва да има някое,пригодено за вашия случай Simple Smile
Виж целия пост
# 10
много ми е странно, че Мустаков ти е препоръчал да преминеш от Фризопеп на козе мляко?!

на мен същият лекар ми препоръча да премина плавно от Фризопеп на хипоалергенно (ХА) мляко. козе сирене - да, но за козе прясно мляко и дума не е обелвал...


откъде ще го намираш това козе мляко и как ще си сигурна в ежедневната му бактериална чистота и свежест?

според мен, плавният преход е такъв: хидролизирано мляко (Фризопеп) - хипоалергенно мляко (ХА) - обикновено АМ за възрастта.


Здравей! Явно не съм обяснила правилно, казах че ми е казал да дам първо козе после краве кисело не за вечеря а като продукти които да включа вече в менюто му!!! Аз попитах тук дали е добре да заместя адаптираното вечер с козе!!! По този въпрос не съм се допитвала до Мустаков! Козето мляко е от нашета баба а при тях всичко си е чисто и подържано и хигиенично!
Виж целия пост
# 11
Не,не мисля,че е добра идея да замениш изцяло адаптираното с козе.Аз също съм чела,че козето мляко не дава всичко необходимо на детето и не трябва да се консумира само и единствено такова.Евентуално можеш да го ползваш за кремчета,овесени ядки и други закуски,но нека си яде и АМ.
Виж целия пост
# 12
DoGma_PrObe, можеш ли да се сетиш кой ти е източника за козето мляко? Аз от медицински източници знам (педиатърката ми и сайта на Др. Сиърс), че единственият недостатък на козето е малкото съдържание на фолиева киселина. По всички други показатели превъзхожда кравето.
Виж целия пост
# 13
Ами в една книга за детско хранене.Тя е при родителите ми,когато ходя дотам ще прочета подробно и ще цитирам дословно.
Виж целия пост
# 14
Мамита ама  ние сме на 1г 4м, по принцип не трябва ли вечер да давам кисело краве? Някои от майките с които излизаме дават на децата си които са с 4-5м по големи от нас още адаптирано, а други ме уверяват че още на годинката е трябвало да започна да му давам кисело за вечеря, а и в примерни схеми  за хранене по месеци дават от

Препоръчителен режим на хранене през 7 месец
6,30ч - кърма (адаптирано или квасено мляко, подсладено с 5%захар)
10ч - попара със сирене и масло +50 мл плодов сок или настърган плод
13,30ч - през ден зеленчуково + 1/2 жълтък и през ден месно пюре
17ч - плодово каша (кисел) +50 мл плодов сок или настърган плод
20,30ч - кърма (адаптирано или, под квасено млякосладено с 5%захар)
Количеството на храната трябва да е 200 мл за всяко хранене или дневно то трябва да приема около 1000 мл.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия