Бактерия в урината

  • 3 425
  • 6
Здравейте!Искам да попитам дали можем да избегнем антибиотика,при условие че при изследване на стерилна урина излезе Ешерихия коли?Много ме е страх от АБ,тъй като още няма годинка, а от лекар съм чувала,че децата лекувани с АБ преди навършване на 1 год. са по-склонни към алергии.Предварително благодаря за отговора!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Преди да започнете антибиотичното лечение направете още две изследвания на стерилна урина след много добъртоалет с преварена вода и сапун, като ползвате стерилните пликчета за събиране на урината. Може това изследване да е външно замърсяване. Анусът е на 1-2 см от уретрата, а изпражненията нормално съдържат тази бактерия.
Ако резултатът се потвърди май-няма да минете без антибиотик, но се консултирайте и с детски нефролог.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за мнението!  bouquetПравени са и 2 обикновени урини- и има 10-15 левкоцита на поле.Друг е и проблема,че при нас акото винаги е напред и въпреки,че смятам че поддържам добра хигиена,мисля че проблема идва от там и с това не знам как да се преборя.Ако имате идея ще съм Ви благодарна!
Виж целия пост
# 3
Пак смятам ,че добре да се направят и две стерилни урини и консултация с детски нефролог- д-р Буева или доц. Анадолийска. Ако няма друга клиника , а само изследване на обикновенна урина и една стерилна урина не може просто така да се започне антибиотик. Ще са необходими и други изследвания- ехография на бъбреците за отхвърляне на аномалия. Нефрологът ще прецени дали е необходимо антибиотично лечение.
Виж целия пост
# 4
БЛАГОДАРЯ!И аз натам смятам да се насоча за консултация.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Здравейте отново,д-р Слънчева,
водих бебка на нефролог и ни препоръчаха бани с калиев перманганат сутрин и вечер и според д-р Русинов всичко е ОК,направи и ехография.Аз реших на своя глава да и направя стерилна урина/миналия път според доктора не съм я взела правилно/ и излезе този резултат:пробата е контаминирана.изолират се повече от 3 микроба.несигнификантна бактериурия<10^3cfu/ml.
Според Вас трябва ли да се притеснявам и да вземам нова урина-то направо е ужас! Embarassed
Предварително благодаря и весело посрещане на празниците!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Не! Няма нищо тревожно и весели празници!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия