Износ на български продукт за ЕУ?!

  • 13 597
  • 56
От скоро си мисля и премислям с какво мога да се занимавам сама и освен да изнамеря да внасям някакъв български продукт друго не ми идва,обаче:
1. Откъде да започна(освен пари на лице  Peace )?
2. Как да разбера дали продукта е одобрен за тукашния пазар?
3. Първо да си направя фирма тук и после да търся оферти от българските производители или?
4. Транспорт?
5. Товарене и разтоварване на големи количества?
6....всякакви идейки приемам;)

Сигурна съм,че повечето сте мислили за нещо подобно? 
Виж целия пост
# 1
Гроздова ракия, първо разузнай пазара
Аз нямам никакъв опит, но ракията определено ми липсва.
Виж целия пост
# 2
Гроздова ракия, първо разузнай пазара
Аз нямам никакъв опит, но ракията определено ми липсва.

Мммм, все си мисля,че трябва да е продукт за масово потребление...тук виното се лее,твърдия алкохол е на втори план  newsm78 Не мога да разчитам само на български клиенти  Peace
Виж целия пост
# 3
Тук вече има наши продукти в магазините. На био щандовете има продукти на Дерони- лютеници, домати небелени и корнишони. Бях много доволна като ги видях, защото вече няма да нося лютеници от София.
Виж целия пост
# 4
От скоро си мисля и премислям с какво мога да се занимавам сама и освен да изнамеря да внасям някакъв български продукт друго не ми идва,обаче:
1. Откъде да започна(освен пари на лице  Peace )?
2. Как да разбера дали продукта е одобрен за тукашния пазар?
3. Първо да си направя фирма тук и после да търся оферти от българските производители или?
4. Транспорт?
5. Товарене и разтоварване на големи количества?
6....всякакви идейки приемам;)

Сигурна съм,че повечето сте мислили за нещо подобно? 
Kaла , не те разубеждавам ... но ми се струва че това начинание няма да има кой знае какъв успех .Особено ако става дума за продукти от хранително вкусовата ни промишленост .
Честно казано не виждам какво би могла да внасяш от България за Италия ???? newsm78 Rolling Eyes Embarassed
По скоро би могла да внасяш стоки от Италия в България , ще имаш много по голям и малко по сигурен положителен резултат .В крайна сметка Италия поне има промишленст, производство най разнообразно .. да не изброявам .А бг производството се брои на пръсти , а качеството е много ниско но за сметка на това на не толкова ниски цени .Което на практика обезмисля идеята ти за износа на бг стоки и вноса им във Италия .Едвали бг продуктите могат да се сравняват по качество с италианските или изобщо със западно европейските ???!!!
Виж целия пост
# 5
Тази идея ми е много отдавна в главата. единственото което ме спира е много скъпия транспорт. Каквото и стоки да изнасяш трябва да си сигурна,че производителя има сертификат за качество по европейските стандарти.В протиче случай стоките не могат да се предлагата на ЕУ пазара.
Ето ти идеи за износ- мед, билки, вино- все още българкото държи по ниски цени.
Виж целия пост
# 6
Мед,билки и вино отдавна се изнасят ... Доколкото ми е известно си има и много специфични изисквания при износ на изброените продукти ....??? newsm78
Виж целия пост
# 7
Разбира се ,че се изнасят. Далеч съм от мисълта,че откривам топлата водя.Но това са стоки с добро качество, който винаги ще имат пазар.
Виж целия пост
# 8
Разбира се ,че се изнасят. Далеч съм от мисълта,че откривам топлата водя.Но това са стоки с добро качество, който винаги ще имат пазар.
Да де това е ясно , но защо трябва да е нещо което вече някой го прави ???Не е ли по добре да се търсят свободни ниши , вместо да се втурва да прави нещо което отдавна е заето от други фирми ???Не разбирам каква е логиката .По добре да отиде на поредното издание на пловдивския панаир и там може да и хрумнат идеи .Пък и може да си потърси партньори ... Щото все пак и трябват хора които да действат в Бг .Не е едностранно ...
Виж целия пост
# 9
Грешиш. Ако една стока се търси, винаги имам ниша за нея.
Когато живееш навън най лесно можеш да прецениш какво ще върви и какво не.  Има много неща, които на нас българите ни липсват, но чужденците няма да ги опитат за нищо на света.
Виж целия пост
# 10
Грешиш. Ако една стока се търси, винаги имам ниша за нея.
Когато живееш навън най лесно можеш да прецениш какво ще върви и какво не.  Има много неща, които на нас българите ни липсват, но чужденците няма да ги опитат за нищо на света.
Аз не бих разчитала само на бг купувачите в Италия , ако ме разбираш какво искам да кажа .Бих предпочела да внасям продукти които не се търсят само от българите в чужбина в случая в Италия .
Виж целия пост
# 11
Хм, да прави сте донякъде....трудно ще пробие тук хранително-вкусов продукт, а и за него трябва огромна реклама....спомням си в Малта рекламираха ДЕРОНИ и аз бях супер щастлива,но рекламата продължи поне 3 мес...аз толкоз пари за реклама нямам  Rolling Eyes

Мислех си за нещо друго  newsm78 някоя чергичка,но нехранително да е...тук много се ценят ръчните изработки  newsm78

Някоя ниша искам да улуча...Маркрит да идеята е чудесна за износ оттук,НО в България кой ще го пласира?!Всеки от моите роднини си има задължения,а това е доста ангажиращо!

Виж целия пост
# 12
Хм, да прави сте донякъде....трудно ще пробие тук хранително-вкусов продукт, а и за него трябва огромна реклама....спомням си в Малта рекламираха ДЕРОНИ и аз бях супер щастлива,но рекламата продължи поне 3 мес...аз толкоз пари за реклама нямам  Rolling Eyes

Мислех си за нещо друго  newsm78 някоя чергичка,но нехранително да е...тук много се ценят ръчните изработки  newsm78

Някоя ниша искам да улуча...Маркрит да идеята е чудесна за иснос оттук,НО в България кой ще го пласира?!Всеки от моите роднини си има задължения,а това е доста ангажиращо!


Кала да , чергите(от онези шарените тъкани селски) на баба без майтап и напълно сериозно ти заявявам че ще имат голям успех ..Българските тапетини ще се харчат като топъл хляб .Италианците харесват такива неща.Даже може да ги пласираш като някакви авторски така да се каже .. Покривките плетени на една кука също - за маса , за легла и т.н. И то не защото в Италия не се намират такива , а напротив има ги и още по хубави .Но тук са в пъти по евтини отколкото в Италия .В Бг ръчния труд не е толкова скъп , а в Италия струва бая пари .Ето ти една идея .И изобщо стоки изработени ръчно . Wink Peace
Виж целия пост
# 13
Да , за вноса от Италия за България изисква коректни партньори и хора на които да можеш да разчиташ и да им имаш пълно доверие .С чужди хора не става наистина или по скоро е доста рисковано .
Виж целия пост
# 14
Да ви кажа , 4е вси4ките ви мисли са в правилната насока...Един внос от Италия към БГ не е никакъв проблем, но ...Най-важното за да има пе4алба е реализацията на стоката на пазара...За една реализация трябва много ти4ане, предлагане ...знам , работата ми е свързана  с това ...
За Италия - да изброените стоки могат да намерят ниши не мога да кажа..:за да разбереш дали една стока има пазар трябва да направиш проу4ване на този пазар!Има ли друга подобна , и т.н...
Незнам къде се намира авторката на темата в Италия , в голям средн град, и как то4но вижда нещата...Един на4ален капитал без то4ни идеи е по4ти нищо...
Малко разбъркано пиша ,но не мога да ви пусна вси4ките постове като цитат..извинявам се... Peace
За транспорта - изобщо не е скъп , Италия е една от страните от която се внася много в Бг-я и за която се изнася...Има специализирани транспортни фирми ,които возят само до Италия...та не е толкова скъп , а и един транспорт зависи от много неща - кг/обем / какъв камион ще се наеме...
И да, трябва да имаш фирма регистрирана , дали в БГ ,дали в Италия.
И пак за изделията - алкохолът , храната , козметиката си имат разли4ни изисквания ,както при внос така и при износ...сега става много по лесно ,няма граници митници ...
За ръ4ния труд , да по евтин е в БГ ,но не 4ак толкова ве4е и поскъпна заради поскъпването на основните неща- ток , бензин,храна....
Хайде , помисли си добре,не е невъзможно ,но трябва добре да се обмисли и проу4и пазара ...
Успех. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия