Безопасно ли е да давам Панадол всеки ден за зъбките?

  • 4 192
  • 37
Много ни мъчат тези зъби, но се чудя нормално ли е всеки ден преди лягане да и давам. Но иначе почти не се спи, иска да суче на всеки час и плаче много. Помагайте  Cry
Виж целия пост
# 1
Не, не е хубаво, това е все едно възрастен човек да пие всеки ден аналгин.
Ползвай някакви кремчета, но не давай панадол всяка вечер.
Майките бяха писали че лайката облекчава при никнене на зъбчета.
Виж целия пост
# 2
Не е безопасно, попитай педиатъра. Опитайте с гелче да мажеш венците.  
Виж целия пост
# 3
НИКОГА не съм двала панадол.
А всеки ден - направо съсипва черния дроб  Confused
Има достатъчно гелове за мазане.. Първо пробвай с тях.
Консултирай се и с хомеопат, да ви изпише нещо..
Тони още суче час по час като му е криво.. съвсем нормално е..
Виж целия пост
# 4
Здравей! Може би е най-добре да питаш педиатърката ви колко често може да се дава  newsm78 ДАНО ПО-СКОРО ДА СПРАТ ДА ВИ МЪЧАТ ЗЪБЧЕТАТА  Laughing


Виж целия пост
# 5
Мажем с гелче пансорал, но хич не я облекчава, поне не много. А това продължава вече 10-ина дни, аз нямам сили вече от недоспиване, а засега съм и давала само снощи, но мисля и днес да и дам, защото много я боли. поне за няколко часа да я облекчи. Дано по-скоро да избият тези зъбки.
Виж целия пост
# 6
Ами смени гелчето  Laughing
Калгел, Генгигел, Дентинокс.. Пробваш и виждаш кое помага.. Редуваш, ако е много сериозно положението..
Ама панадол всяка вечер.. Не дрогирай така детенце  Praynig
Виж целия пост
# 7
при всички мъки сас зъбите съм давала точно 2 пъти....не е хубаво често да се дава...все пак е лекарство - пробвай различни гелчета, но наистина при тях облекчението е за малко....търпение му е майката, кърменето също ги облекчава донякъде........а ти ако от първия зъб така си го закъсала не те виждам с останалите....
Виж целия пост
# 8
..а ти ако от първия зъб така си го закъсала не те виждам с останалите....

Чакай да видиш каква е веселба с кучешките и кърниците  smile3508
Виж целия пост
# 9


 При синът ми първите 3 зъба избиха най-трудно.Първата вечер беше с трмпература 39 градуса.В такива кризистни моменти давах Панадол, да!След това го мажех с различни гелове.Попитай най-добре педиатърката ви кога може да се дава Панадол.
Виж целия пост
# 10
аз давах хамомила /на 4 месеца ни избиха 2 зъба/..голям зор беше рев и чудо, де каквито гелове имаше изпробах....ми не помагаха ...като видех зор вече давах панадол...но не често вече като много крайна мярка. крепеше ме надеждата, че никненето е на периоди..най-дългия беше 7 дена.Поне при моя син, незнам как е при другите дечица.Дано бързо изникнат зъбките и не ви мъчат много.
Виж целия пост
# 11
не бих давала Панадол всеки ден. и моят съвет е да смениш гелчето. щом се кърмите, може да пробваш да я вземеш при теб  в леглото, не ти да ставаш на всеки час.
Виж целия пост
# 12
От педиатър знам,че Панадол по ВЕДНЪЖ на ден може да се дава в продължение на седмица,не повече.
Виж целия пост
# 13
От педиатър знам,че Панадол по ВЕДНЪЖ на ден може да се дава в продължение на седмица,не повече.

то хубаво, от друга страна при никненето на зъби пада имунитета, ако след като си давал 7 дни парацетамол, без особена причина - визирам зъби и после това дете се разболее, задига Т и наистина има нужда като от лекарство и то не само по веднъж на ден - няма ли малко множко да му дойде......
Виж целия пост
# 14
Едва ли някой ще ти каже, че е безопсано да даваш всеки ден Панадол за зъбките. Аз лично не бих давала. Консултирай се с педиатъра да ви предложи нещо по-подходящо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия