възможно ли е по време на цикъл кърмата да намалява?

  • 642
  • 6
мисля че и това е от значение...!При вас така ли е?Даите съвет?!
Виж целия пост
# 1
Здрасти, при мен при първото оцикляне, кърмата драстично намаля...почнах да пия лактогонен чай и се цедях, нормализирах за няколко дни...При втория и третия път, пак намаля, но не чак така както първия...Сега вече нямам проблеми...
Виж целия пост
# 2
И аз се интересувам от това,ще следя темата. Thinking
Виж целия пост
# 3
абсолютно възможно е - при мен се случи първия път, сега съм в процес на второ оцикляне и въпреки 3-те броя нощни кърмения пак си е малко. Цедя напразно  от едната, за да се увеличи малко, а от другата кърмя Дани. Ако се увеличи много след като мине цикъла, ще цедя и змразявам за кашите Peace
Виж целия пост
# 4
при  мен беше така
Виж целия пост
# 5
При някои жени има изявено влияние, докато при други въобще не се забелязва - свързано е с хормоналните промени около идването на менструацията (при някои жени пък е по-изявено около овулацията, отколкото при мензис - индивидуално е).
По наблюдения из форума като че ли колкото по-малко е бебето, когато се възстанови цикъла, толкова по-забележими са тези колебания. То си е обяснимо, де - в ранните месеци и кърмата още не е добре регулирана и всякакви промени оказват по-силно влияние, а и бебето все още зависи само от млякото за задоволяване на нуждите си, докато големите могат да си хапнат повече твърда храна в тези моменти примерно.
Съветът е да релаксираш и да кърмиш често - за 2-3 дни най-много нещата се връщат в нормалните граници.
Виж целия пост
# 6
И на мен ми намалява кърмата в първите дни от цикъла, но после се нормализира. В този период давам по-често да суче и така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия