За електрическите помпи

  • 751
  • 12
Според вас коя марка ел. помпа е най-добра.А и колко струва.Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Аз използвам на Авент, около 280 лв е.

Принудих се да я купя защото дъщеря ни беше в болницата още 2 седмици след като ме изписаха и трябваше да се цедя на всеки 3 часа и да нося 2 пъти на ден в болницата а с ръчната на вторият ден щях да полудея толкова ми беше досадно и изморително.

Ако ти се налага да се цедиш продължително време електрическата ще ти помогне доста да си улесниш живота. Има в комплекта 2 бутилки и термочанта.

Виж целия пост
# 2
Медела Суинг. 292 лв.  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз използвам на Авент, около 280 лв е.
И аз ползвах ел.помпата на Авент и останах страшно доволна!Лично за мен инвестицията си заслужаваше!
Виж целия пост
# 4
Е, браво.....сега за първи път чувам за това чудо на техниката Simple Smile.... Ако знаех по-рано за същесвтуването му щях да се възползвам, а минах през такива мъки..... Слава Богу продължавам да кърмя успешно. Аз ползвах ръчна помпичка в продължение на 2 месеца (тогава знаех много малко за кърменето и всичко около него). Беше на Чико и струва ми се беше добра, а и не е толкова скъпа....!
Виж целия пост
# 5
И аз ползвам Медела Суинг.
Незнам дали е най-доброто на пазара, нямам база за сравнение, но определено съм много доволна от нея - нежна и щадяща е, с регулиране силата на вакуума, не е много шумна, двуфазна /първата фаза за стимулация и задействане рефлекса на потичане на млякото/, лесно се поддържа /накрайника няма много части за миене, с ръчната на Авент подлудявах докато измия всичко  Crazy/, работи на ток и на батерии.
Аз я купих за 254 лв, явно са й вдигнали цената обаче  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Интересно ми е помпите, за които говорите, имитират ли сукателни движения, или не? Имам предвид да дърпа и да пуска. Защото моята електрическа, на Pigeon, никак не ми харесва, като захапе и дърпа само, ако искам да има някаква имитация на сукане, сама натискам едно копченце, но ефектът далеч не е задоволителен, просто не се получава нищо и съответно не цеди много. С ръчната от същата марка Pigeon, наистина е изморително, но цеди до дупка и съм доволна от нея. Но в болницата имаше професионални, които просто не можеха да бъдат сравнени с нищо. Имитират сукане, и цедят до капка, но пък са огромни и се бутат на колелца и не съм чула или видяла да се продават по магазините. Тук евентуално може да се вземат под наем. Чудя се дали е възможно с любителска електрическа помпа да се постигне това симулиране на сукане и коя марка помпи са така
Виж целия пост
# 7
Интересно ми е помпите, за които говорите, имитират ли сукателни движения, или не?
Да,ел.помпата на Авент точно това прави,много успешно при това. Изцеждането си е удоволствие. Смених няколко помпи и с тази се родих направо! Laughing
Виж целия пост
# 8
Ел. помпи на мен ми бяха кошмар. В болницата ми дотъркулваха една професионална, много досадно ми беше, акушерката ми даде на заем една преносима, цеди, но си вързан за кабелите. Взех назаем ръчна и се преродих. Всичките марка Амеда. Мисля, че са доста сходни с Медела. С ръчната се изцеждах по-бързо и можех да щъкам напред назад, без да ме спира кабел.
Виж целия пост
# 9
Медела Суинг Peace, взех си я за 298 лв.
Ако не беше тази помпа отдавна да съм забравила що е кърмене  Hug, да има сукателен рефлекс Wink
Първата и степен е по-бързичка докато слезне кърмата и след това си суче бавно Hug
Доволна много Peace

Виж целия пост
# 10
на Медела имах ръчна и електрическа. И двете са с двустепенното засмукване (2-phase expression). Минито има копче за регулиране на силата на засмукване.

Ръчната ми беше Медела Хармони, а електрическата: Медела Мини Електрик (http://www.medela.com/ISBD/breastfeeding/products/mini.php)


Не ми се инвестираха 150 евро в Суинг, тъй като цедях мнооого рядко (работех от къщи, за пръв път оставих бебе за повече от ден малко преди годинката, иначе съм го оставяла през деня за по няколко часа с изцедена кърма). Ръчното Хармони ми беше трудоемко, от Мини-то съм доволна. Има мотор - има някакъв шум, ама не е оглушителен  Laughing Минито май беше към 50 евро, не съм сигурна. Смятам го за много добро решение.

Сравнявала съм ръ4ната на Медела с ръчната на Авент и мисля, че Меделата е по-добра.

Зависи колко ще я ползваш - ако е за чат-пат цедене смятам Суингът не си заслужава. Ако ще е обаче за всекидневно по н на брой пъти, то вероятно си струва да го вземеш под внимание.
Виж целия пост
# 11
и нещо друго - Медела Мини Електрик работи и на батерии и е малка като обем. Голям плюс ако ти се наложи да пътуваш без бебе (по работа например) - аз например съм се цедила в тоалетната на летище
Виж целия пост
# 12
Цитат
Медела Суинг Peace

Medela е мерцедеса сред помпите за кърма! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия