Вита или МЦ Хестия

  • 14 473
  • 33
къде е по добре за преглед при д-р Мариана Райчева? Има ли някакво зна4ение?
Виж целия пост
# 1
Не съм сигурна, че още работи във Вита. В Хестия ходих преди около 6 месеца- голямо отръскване на мангизи падна от едно ходене. за здраве пари не се пестят, но все пак .......
Виж целия пост
# 2
да звънях и не работи във Вита вече.а колко е прегледа при нея?
Виж целия пост
# 3
Последния път бях при д-р Райчева в Хестия. оставих 300 лева за какво ли не, заболя ме сърцето, много е наточила брадвата, добра лекарка, но алчна, ще търся друг
Виж целия пост
# 4
300 лв Twisted Evilаз съм минала тънко оставих й само 100 лв Rolling Eyes Имам ужасно мнение за нея,макар че две мои приятелки са раждали при нея и са доволни. Тя е адски алчна , както се вижда. Може да е добра , но не толкова колкото се самооценява, че струва. Незная колко й струва прегледа, аз платих още хиляда неща, които незнам дали са били нужни. Една елементарна микробиология ми взе, незнам къде я носи, но се оказа грешна.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че е много комерсиален доктор. Печалбата е на първо място за нея, след това здравето и проблемите на пациента.
Била съм при нея за определен проблем. Кара те да правиш много изследвания, много от които разбрах в следствие, че са били излишни и някой ненавременни. Не признава, че не би могла да се справи с проблем, няма и намерение да насочва към компетентните за това колеги. Имам и познати, които са раждали при нея и са били доволни. Може би подхожда диференцирано, не зная. Препоръчвам от сърце д-р Калвачева от Вита - за раждане и гинекологични прегледи. Недостатък при нея е, че се чака много пред кабинета й, но си заслужава.
Виж целия пост
# 6
Абсолютно на същото мнение като Тотонто съм. Вземам такова дейно участие по темата, защото заради грешна диагноза поставена от тази лекарка щях да се побъркам. Слава богу беше далече от истината!
Виж целия пост
# 7
И аз имам лоши спомени от нея за неетично и драматично поднесена диагноза.
Виж целия пост
# 8
много благодаря 4е ме предупредихте 4е съм се напатила с д-р Генов и щях да попадна на същото.....ще пробвам с д-р Кълвачева благодаря още веднъж
Виж целия пост
# 9
Аз пък съм с чудесни впечатления от доктор Райчева. Изключително внимателен и загрижен за здравето ми специалист. По време на бременността си получих бъбречна криза и страхотни отоци.... звъняла съм и в 3 - 4 през нощта, за да ме консултира..... Колкото за парите... хора има си ценоразпис! Най-важното е, че жената е честна и открита - оценила си е опитът, трудът на екипа, разходите и е калкулирала цените. Не ти казва: "Благодарностите приемаме в пликчета!" като някои други лекари.... Това,че на някой е взела 300, на други 100, зависи проблема. За преглед с Ехо-граф плащах около 50 лева. Никой на сила не ви е завел там... Вярно е, че при лекарите моралната граница е много лесно преодолима, но аз мисля, че това се отнася по-скоро за тези които работят някъде на заплата и прибират подадените пликчета мигновено.... Не знам дали имате личен опит, но загърбването на сигурността и поемането риска на частния бизнес, не мисля, че е лесно... 
Като прочетох това за изследванията ... паднах от смях! Все ми се трува,че колкото повече изследвания ти правят, толкова по-точна диагноза може да ти се постави и/или толкова по-голяма сигурност относно състоянието ти ще имаш.... Всъщност,ако погледнем от тази гледна точка, то и от акушер-гинеколозите няма голяма нужда (стига бебето да се развива нормално). Пра-баба ми е раждала в къщи (да не говорим за другите бозайници в природата като крави, овчици, кученца, котенца, меченца...), не е ходила на лекар, не е правила изследвния ..... и резултатът е добър. Част от него съм аз Simple Smile  Родила е 7 деца ..... е изгубила е 1, но в процентно отношение не е чак толкова гояма загуба, че да се притеснява човек. Стига да е психически силен...  И днес в Англия и Швеция доста майки раждат в къщи!
Така, че ако се чувстваш достатъчно психически силна или искаш напълно да се върнеш към природата ти предлагам да загърбиш всички лекари и изследвания и да пестиш парички ....

Вярно, не всеки има възможност да си позволи да даде 50, 100, 300 лева, но ако се поставите на мястото на отсрещната страна не мисля, че вашите действия много ще се различават....

Виж целия пост
# 10
  Родила е 7 деца ..... е изгубила е 1, но в процентно отношение не е чак толкова гояма загуба, че да се притеснява човек.  
#Crazy #Crazy #Crazy

За Райчева съм с особено мнение. Тя "може" всичко сама да диагностицира. 
Всъщност Райчева се промени след като премести практиката си и напусна "Вита".
Виж целия пост
# 11
И аз съм с чудесни впечатления от доктор Райчева. Познавам я от 5 години, следи ми първата бременност и част от втората. Съжалявам че и двамата ми сина не родих при нея, защото живеем в чужбина и родих тук. Въпреки това винаги като съм в Бг задължително минавам на преглед при нея. Компетента е, добър диагностик, внимателна, не пропуска нищо. Винаги отговаря на телефона си, звъняла съм и с какви ли не въпроси. Консултирала ме е по телефона в изключително критични за мен моменти, когато лекарите тук не си мърдат пръста да обяснят елементарни неща. Мнoго и вярвам и се чувствам спокойна че мога да разчитам на такъв лекар - винаги на един телефон разстояние.
И не е вярно че не препраща при специалист - стига да има необходимост.
Никога не ми е взела и стотинка повече от ценоразписа. Правила ми е и лични услуги, въпреки че не ме познава добре, отношенията са ни лекар-пациент, а не приятелски.

Имам приятелка, която роди при нея и не е доволна от финансофите условия при раждането. Но според мен проблема е бил в неясната предварителна уговорка. Иначе всичките ми приятелки, на които съм препоръчала Райчева са изключително доволни.
Виж целия пост
# 12
  Родила е 7 деца ..... е изгубила е 1, но в процентно отношение не е чак толкова гояма загуба, че да се притеснява човек.  
#Crazy #Crazy #Crazy

За Райчева съм с особено мнение. Тя "може" всичко сама да диагностицира. 
Всъщност Райчева се промени след като премести практиката си и напусна "Вита".

рони, нали това е идеята на иронията... да кара хората да се замислят! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Да ти имам иронията. Аз тази ирония не я разбирам, защото в "Родители преживели загуба" е пълно с "иронични" случки.  Tired
Виж целия пост
# 14
Sisity, не мога да те разбера. Аз имам определен здравословен проблем и обикалям като смахната по гинеколози. Имам солидна здравна затраховка, която ми поема разходите /да е жив и здрав мъжът ми/ и имам вече някакъв критерий.
Наистина има ценоразпис, но понякога да правиш едно изследване 2-3 пъти в месеца е пародия на грижа за пациента. Особено когато е правено преди 14 дни в същата лаборатория, където пращаш и ти.заради комисионната разбира се.
Е та аз, понеже не съм тъпак, не направих новите изследвания и отидох при Райчева-леле какво ми наговори, вече трябваше да съм пукнала.
Всеаки лекар прави грешки, наистина
Обаче когато са гарнирани с комерсиализъм става гадно..
Не я виня за некомпетентността в моя казус, а за алчността
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия