Прекъснати здравноосигурителни права

  • 1 910
  • 3
Помогнете,момичета!
Предоверих се на некоректни работодатели и преди седмица установих,че 5 месеца не са ми плащани осигуровките.Естествено,аз ще си ги платя сама,но ме "успокоиха",че здравноосигурителните ми права ще се възстановят от следващия месец Sad
Въпросът ми е-какво правим,ако сега ми се наложи да раждам и статусът ми е здравно неосигурена?В болницата трябва ли да се плати раждането,въобще ще ме приемат ли без направление? Или важи 24часовата "спешна помощ"?
Благодаря ви предварително,всякаква информация ще ми е от помощ!
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Спешна помощ важи за всички, няма значение дали си осигурен или не.
Относно възстановяване на правата - аз бях в твоето положение, но със спрени от университета осигуровки, от 8 месеца. Внесох си вноските и след седмица вече статусът ми е ок.
Ако това е така наистина (а явно е, шом при мен се случи) - не би трябвало да те притесняват нещата около раждането...
Дано съм била полезна Hug
Виж целия пост
# 2
Щом си внесеш осигуровките и до няколко дена ще ти възстановят правата. При мен отне 4 раб. дни имах 13 месеца пропуски от различни години. За раждането не би трябвало да имаш проблем.
Виж целия пост
# 3
Да, и при мен бяха възстановен за няколко дни след внасянето. Успех с раждането!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия