Къде в Пловдив мога да намеря плочки като на тази красива баня?

  • 2 645
  • 8
http://bgalbum.com/displayimage.php?album=7808&pos=0

Моля кажете ми магазини в Пловдив, където мога да намеря такъв тип фаянс за баня- на малки ситни квадратчета. Не държа да направя цялата баня такава, но искам да декорирам една част от нея с такива плочки. В един магазин намерих, но бяха 2 качество и само 1 цвят. Имаше и други на мрежа-по-тънки от плочките, стъклени и доста скъпи. Знам, че се използват повече за басейни, но много ми харесват. Благодаря.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
http://www.dosevimpex.com/index.php?page=stores&lang=bg
Аз също много ги харесвам тези малки плочици.
Мисля,че това ще ти свърши работа.
Погледни на магазини.  bouquet
Виж целия пост
# 2
От Сточна Гара голямото кръстовище на надлеза ,  след светофара по бул Христо Ботев първата пресечка вляво точно преди Квазер Електроник Там има фирма за сауни , басейни и имат мостри изложени на точно такива плочки имаше най-различни цветове
Виж целия пост
# 3
Това точно като го гледам, от него няма евтино. Тези плочки са принципно скъпи, има разни евтини имитации. Евтиното е цяла плочка, която имитира такива. Поставянето им е още по-скъпо. Иначе ги има в почти всички магазини.
Знам защото ние правихме едната част от стената с такива мъничета. И ни излезна майка си и баща си.
Виж целия пост
# 4
http://www.ceramix.bg/bg/index2.html


Виж това - цели плочи са 20Х25 см., в "Контакти" има дълъг списък на дистрибутори за Пловдив. Моделът е Тракия.
Аз си взех такива бели за банята на вилата - много красиво стана.
Виж целия пост
# 5
Не искам да ви прекъсвам ентусиазма, ама в къщи имаме такива в банята и не искам да ви кажа как се чистят тези малки фугички! Всеки път благославям идеята на този, който ги е сложил преди нас... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви, момичета, ще посетя всички тези магазини. Имаме още време да помислим, впредвид  трудното чистене и поддържане. Hug
Виж целия пост
# 7
Точно плочките, които съм посочила /на фирма Керамикс/, фугите изобщо не се чистят трудно, защото са лъскави като самата плочка - т.е. не е истинска фуга /такава има само между самите плочки, но каквито и да се сложат, фуга винаги ще има/ - малките квадратчета, които имитират мънички плочици са просто по-изпъкнали от нещото, което имитира фуга. Истинските фуги ги лакирахме с нещо си - на Церазит /силикон ли беше, лак ли - не помня, а и не ми е работа, майсторът го предложи/, така че те също са лъскави и се чистят изключително лесно - като обикновена плочка с малко препарат и мека гъба.
Виж целия пост
# 8
Точно плочките, които съм посочила /на фирма Керамикс/, фугите изобщо не се чистят трудно, защото са лъскави като самата плочка - т.е. не е истинска фуга /такава има само между самите плочки, но каквито и да се сложат, фуга винаги ще има/ - малките квадратчета, които имитират мънички плочици са просто по-изпъкнали от нещото, което имитира фуга. Истинските фуги ги лакирахме с нещо си - на Церазит /силикон ли беше, лак ли - не помня, а и не ми е работа, майсторът го предложи/, така че те също са лъскави и се чистят изключително лесно - като обикновена плочка с малко препарат и мека гъба.

Значи са различни от тези, които ние имаме, защото тук се продават такива "големи плочки" ( с големината на нормална голяма плочка) съставени от "малки плочици", които реално са "залепени" в/у пластмасова мрежа с големината на голяма плочка и м/у самите малки плочици, които я съставят има място, където да влезе цимента. И реално нашите въпреки, че са поставяни на " големи плочки" си имат фуги м/у всяка малка плочка. Абсолютна идиотщина според мен, ама като не можем да ги сменим ще ги чистя, онзи ден направо лошо ми стана от белината докато ги търках с четка, а съм пробвала какво ли не. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия