Какво да правя? Нашият Франклин е ослепял!

  • 1 815
  • 16
Преди около 2 години го взехме от един селски двор на наша роднина.Беше най-мъничката костенурка измежду 7-8 по-големи.След година заминахме да живеем в друг град и го оставихме на нашите да го гледат в София.Те разбира се са се грижили добре за него : редовно са сменяли водата и са му купували храна ( даже не са забелязали проблема).Преди седмица се върнахме в София и аз едва днес видях,че е ослепял...просто очичките са му се затворили... и направо ми е адски кофти.!!!Знаете ли ЗАЩО И КАК, че сърцето ми се къса!!!
Виж целия пост
# 1
ох мила гуш  Hug

не мога да ти помогна, заведи го на ветеринар...
да не би да има възпаление, защо са му затворени  очичките  Confused

дано се оправи животинката... Praynig
Виж целия пост
# 2
 Cry
Важното е, че сте полагали необходимите за него грижи, съседите също са го обичали.
Заведете го на лекар, дано да се разреши проблема Praynig
Виж целия пост
# 3
Водихме го на лекар вчера. Оказа се ,че е липса на витамини,които периодично трябвало да се капят във водата.Сложили са му инжекция и сега се надяваме да се оправи....надяваме се,но като го гледам,не вярвам много! Стискайте палци!
п.п. Благодаря за подкрепата,момичета!
Виж целия пост
# 4
Дано се оправи Франклин!
Ние също мислим да си вземем, попроучих как се гледа, но сега разбрах за тези витамини и ще го имам предвид.
Виж целия пост
# 5
знам че същите симптоми се появяват и от мръсна вода, просто много често трябва да се сменя и то с вода която е престояла няколко часа да и излезе хлорта Peace
успех и стискам палци Peace
Виж целия пост
# 6
Нинка,стискам палци да се оправи.
Виж целия пост
# 7
Аз не разбрах Франклин сухоземна или водна костенурка е? Сухоземните са защитени и аз от много време се опитвам да си намеря, но не се продават. Имахме голяма водна и беше като питбул. Като излезе от водата и започва да съска и да хапе.  Mr. Green

Разведрих ли те?
Виж целия пост
# 8
Стискам палци на костенурчето, дано да се оправи.
Виж целия пост
# 9
Аз не разбрах Франклин сухоземна или водна костенурка е? Сухоземните са защитени и аз от много време се опитвам да си намеря, но не се продават. Имахме голяма водна и беше като питбул. Като излезе от водата и започва да съска и да хапе.  Mr. Green

Разведрих ли те?
май е водна.
А преди време на работата на майка ми имаше 1 сухоземна костанурка, откъде се беше появила не знам, защото живееше във вътрешен двор. Обаче жените там рядко са се сещали за нея и накрая милото животинче умряло cry... много мъчно ми става винаги, когато се сетя за нея, макар че ми е малко неприятно да се докосвам до такива животни Sick
Виж целия пост
# 10
Нинка,стискам палци да се оправи.
Благодаря! А между другото - познаваме ли се?
Виж целия пост
# 11
А по темата - няма подобрение...и ми е много мъчно Sad
Виж целия пост
# 12
Нинка,стискам палци да се оправи.
Благодаря! А между другото - познаваме ли се?
Да,през няколко къщи сме даже.Не в София.
Виж целия пост
# 13
Стискам палци костенурчето да се оправи
Виж целия пост
# 14
Чак сега виждам тази тема. Дано сте го завели на лекар.
Това се получава от студена вода, от липса на витамини. Зависи колко време е минало от първите признаци до началото на лечението, но е обратимо. Дано се оправите.
Пиши какво е казал лекаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия