Рецепта за наденичка с грах

  • 3 054
  • 5
Момичета, майка ми правеше една манджичка грах с наденица. Понякога вместо грах я правеше с картофи, дайте идея как да я сготвя?? Наденицата е нарязана на парченца и леко позапържена от там нататък нямам идея как се прави пък е много вкусна  Rolling Eyes
Помагайте моля  Praynig
Виж целия пост
# 1
Не знам дали е като на майка ти ,но ето моята рецепта за грах с наденица....

В тенджерата запържваш 1 глава лук(средна големина),1 морков,3-4 скилидки чесън,като се позапържи - сол на вкус,1 ч.л. червен пипер,доливаш 1 к.ч. водичка и задушаваш докато омекне моркова,прибавяш 2-3 белни домата от консерва(леко размачкани) и консервата грах(аз ползвам на "Сторко"),като съм изляла водата от нея.Доливам гореща вода колкото да покрие граха и доварявам още 20-тина минутки.Накрая добавям 1 с.л. брашно,размито с малко водичка(за плътност),1 връзка нарязан копър и добавям наденичката......
   Оставям ястието да отлежи 1/2 - 1 час и сервирам....   bouquet
Виж целия пост
# 2
Ще пробвам твоята рецепта Simple Smile Едно въпросче за грахта, аз имам в буркан на Бондюел, става ли с такава??? Съжалявам за сигурно тъпия въпрос, но майка ми се занимаваше с готвенето и след като почина ми е малко трудно да се справям с това  Sad
Виж целия пост
# 3
Ще пробвам твоята рецепта Simple Smile Едно въпросче за грахта, аз имам в буркан на Бондюел, става ли с такава??? Съжалявам за сигурно тъпия въпрос, но майка ми се занимаваше с готвенето и след като почина ми е малко трудно да се справям с това  Sad
Че защо да не става?Със всякакъв става...Щом е от консерва или замразен няма проблеми....Този който ползвам аз (Сторко) е голяма консерва....Не знам колко грама....Та пиша това ,за да се ориентираш горе-долу колко е граха.....   bouquet


П.П. съжалявам за майка ти....Ще се справиш с готвенето!Я виж какъв форум сме само.......Винаги ще помагаме!
Виж целия пост
# 4
Ще пробвам твоята рецепта Simple Smile Едно въпросче за грахта, аз имам в буркан на Бондюел, става ли с такава??? Съжалявам за сигурно тъпия въпрос, но майка ми се занимаваше с готвенето и след като почина ми е малко трудно да се справям с това  Sad
Че защо да не става?Със всякакъв става...Щом е от консерва или замразен няма проблеми....Този който ползвам аз (Сторко) е голяма консерва....Не знам колко грама....Та пиша това ,за да се ориентираш горе-долу колко е граха.....  bouquet

Ясно, мерси много Simple Smile Днес или утре ще пробвам и ще се отчета дали се е получило Simple Smile
Виж целия пост
# 5
TheNMaster направих я днес, стана супер  Flutter
Точно като на майка ми  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия