По колко кърма да замразявам?

  • 925
  • 10
Чудя се по колко мл кърма да замразявам? Все още се цедя, в началото за регулиране на кърмата, а сега вече, защото Йоанна последно яде към 20,30 - 21,00ч и после чак към 5-6ч се събужда и ако не се изцедя към 23ч направо са ми бомби сутринта. Пък и да си имам резервичка не е лошо...
Въпросът ми е по колко мл е най-удачно да се съхранява и всъщност, освен за резервичка, за какво мога да я ползвам...
smile3506
Виж целия пост
# 1
Според мен направи различни дози - по 30, 60, 90 и 120 мл, най-много от малките дози. Така ако се наложи някой да храни бебето, докато те няма, може да размразява последователно по няколко малки дози, докато се наяде, а не да размрази една голяяяма, която да отиде наполовина изпита в мивката (защото не може да се замразява повторно). Освен за резерва, може като дойде време за захранване, да месиш в пюретата. Тоест, кърмиш, после даваш манджа, смесена с кърма, за да е по-познат вкусът.
Но...не знам, аз си бях натрупала цял фризер със запаси "за всеки случай", които така и не влязоха в употреба. Изтече им 6-месечния срок на годност, после фризерът се развали и размрази един ден (съответно и кърмата) и кучето и котките ядоха майчина кърма няколко дена... Simple Smile
Виж целия пост
# 2
.... Изтече им 6-месечния срок на годност...
Аз пък помня,че е 3 месеца....  newsm78...на колко ти замразява фризерът?
Виж целия пост
# 3
Писах онзи ден в една друга тема - ако замразява на -18, до 6 месеца (някои казват даже до година, но не бих рискувала).
Виж целия пост
# 4
Наистина е по-добре на по-малки дози.Аз замразявах и по над 200 мл. с идеята, че дребчо ще папка от шише, докато ние с баща му митарстваме по клубовете нощем LaughingЕстествено, че не стана.Ники изобщо отказа всякаво шише, чаша и т.н. приспособлния.Кърмата направих на кисели с плодове.Срокът на годност наистина е 6 м. при силен фризер, под -18.
Виж целия пост
# 5
А става ли да се замразява в камерата на хладилника?
Аз с каката бях замразила много,но не бях съобразила да сложа кърмата в малки разфасовки и бях напълнила еднолитрови шишета,та после така си ги хвърлих.
Виж целия пост
# 6
Става и в камера, но за по-малко време..май три месеца.Не си спомням точно.Ама ме уби с тия еднолитрови шишета Laughing
Виж целия пост
# 7
А става ли да се замразява в камерата на хладилника?
Аз с каката бях замразила много,но не бях съобразила да сложа кърмата в малки разфасовки и бях напълнила еднолитрови шишета,та после така си ги хвърлих.
  #ShockedБраво на теб!За такива количества само бих мечтала
Виж целия пост
# 8
А става ли да се замразява в камерата на хладилника?
Аз с каката бях замразила много,но не бях съобразила да сложа кърмата в малки разфасовки и бях напълнила еднолитрови шишета,та после така си ги хвърлих.
  #ShockedБраво на теб!За такива количества само бих мечтала
е-е-е-е надявам се не мислите,че наведнъж ги е изцеждала Mr. Green....щото иначе и аз ще #Crazy
Виж целия пост
# 9
Абе точно това си помислих Embarassed.Защото аз замръзявам количеството от едно цедене и си мислех,че всички така правят Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
на мен по-големите разфасофки - средно 150 гр - ми вършат най-добра работа, защото, когато няколко пъти седмично ходя за малко на работа, бебо яде, за щастие, от шише точно тези дози, и мисля, че не би издържал на части да му се размразяват по 30 гр, но иначе за пюрета, или пък за "дояждане", ако мислиш, че не му стига някой път, по-малките са си "по-мултифункционални".
Бу, хареса ми това за кучето и котките!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия