Започнахме със сокчета

  • 2 996
  • 84
Здравейте! Ние сме почти на три месеца. Педито ни каза още преди месец да започнеме със ябълка и морков, но аз реших, че е твърде рано за тези тежки храни. Нали не съм сгрешила, че все пак се реших да му давам витаминки толкоз рано newsm78?! Вие как процедирахте, мили мамчета? Simple Smile
Виж целия пост
# 1
рано е още Peace
пак ще ви почнат коликите
Виж целия пост
# 2
Сокове започнах едва сега да давам /виждаш, че синът ми е почти на годинка/. От това, което съм чела, не е препоръчително да се почне със сокчета, още по-малко пък на възрастта, на която е твоето бебче. Но... всяка майка си преценява как да постъпи.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Много е рано  Peace
Аз още не давам.
Виж целия пост
# 4
Витаминки има достатъчно в кърмата или АМ.
Рано е още ,но както си решиш.Инфо във форума има колкото искаш за четене по темата.
Виж целия пост
# 5
Ние сме почти на три месеца. Педито ни каза още преди месец да започнеме със ябълка и морков...

Да си смениш педиатъра. На 1-2 месеца да ви препоръчва сокове.  Tired Вместо да ви предпазва, ще ви разболее зорлем с алергии и хранителни смущения.

Влез във форумите за захранване - Кърмаческия и АМ - Прочети в "Библиотеките" колко много инфо има за захранването. С таблици, схеми и т.н.

Най-рано се препоръчва в 5-ти навършен месец, и то не със сокове, а с каши или пюрета.
А най-добрият вариант е 6-ти месец, независимо дали детето се кърми или е на АМ.
Виж целия пост
# 6
И аз като другите смятам че е рано за сокчета.Аз започнах захранване на 4 мес. с оризова безмлечна каша, после зел.пюре и т.н. Сокче дадох на 7 мес., но смятам че избързах  Rolling Eyes Ти си решаваш все пак  Peace
Виж целия пост
# 7
Много е рано!
Виж целия пост
# 8
Аз още не съм дала сок. Купих му вчера на Хип, но не съм дала.  Peace
Виж целия пост
# 9
Пресните сокове не са препоръчителни особенно на вашата възраст.Аз реших да не давам по една много проста причина,че доколкото знам пресни плодове(без топлинна обработка)се дават към 8-9месец,а сока  е пак доло-горе същото.За мен няма никаква логика все едно на 2 месеца да захрупа ябълка
Виж целия пост
# 10
Хм, не помня АЗ от кога съм пропила сокове, но на сина си давах от 2 месечната МУ възраст. Отразиха му се много добре. Преди това малко трудно акаше, щом започнах да му давам сок, всичко си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 11
Малко е още бебето ти за сокчета.
Не се тревожи за витамините, всичко от което то има нужда в момента се съдържа в кърмата или в АМ, което пие.
Ако все пак нямаш търпение да въведеш нещо ново и витаминозно в менюто му, изчакай поне да навърши 4 месеца (а най-добре 6) и започни с еднокомпонентно плодово или зеленчуково пюре.
Виж целия пост
# 12
Рано е Peace
Виж целия пост
# 13
Аз давам - ябълка и морков. Проблеми няма и много ги харесва!
Виж целия пост
# 14
 Аз дадох на 2 месеца на сина ми сок от ябълка,после добавих и морков. На 3 започнах пюретата - не сме имали проблеми, но всяк одете е различно.
 Все пак избора е твой.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия