последсвия от запек през бременноста

  • 952
  • 3
През бременността ,особенно в последните месеци имах страхотен запек и след като родих /секцио/ нещата се продължиха,но постепенно се оправиха.Да,обаче остана нещо като последствие от всичко-явно мускулатурата на ануса е поотслабнала,понеже сега ако не отида веднага ката ми се доходи-и се получава малко кофти,заради което започнах да си слагам винаги салфетка,но като цяло проблема е много неприятен.Незнам дали има някаква връзка с кърменето,понеже още кърмя-незнам?!Мола ви,ако някой е имал подобен проблем или знае изход-нека да сподели!
Виж целия пост
# 1
На мен ми се случи след единственото ми схващане на кръста. Не съм ходила на лекар и не си знам диагнозата за схващането и за изпускането след това. За мой късмет отшумя след няколко месеца. След това започнах да чета тук-там. Оказа се че е 5 -6 пъти по-често срещано при жените и с напредване на възрастта. Това още повече ме мотивира да чета, защото един ден може да съм от бабичките дето им се случва, нищо че за сега съм добре.
Като причини посочват запек, диарични изхождания, болки и/или травми в кръста, нормално раждане, раждане с "щипки", раждане със срез на влагалището, продължително раждане, секцио след разкритие по-голямо от 8 см ( моето беше планово секцио и беше направено след разкритие от 5см, май ), епидурална упойка май, кисти, хемороиди... Казват, че може да са мускулчетата, може да са нерви...
Така. че бегом на лекар. Четох статии от гастроентеролози, гинеколози, хирурзи, значи личния лекар трябва да те прати при някой от тях. Бъди готова, прегледите да те изненадат евентуално. На едно място пишеше като ... пръст в ... да кажат на пациента да стисне колкото може. Каквото и да е - важното е да ти казат какво да правиш занапред.
И накрая дано пък да спре от самосебе си!
Ако ползваш английски: www.mayoclinic.com/health/fecal-incontinence , www.emedicine.com
Виж целия пост
# 2
принципно ползвам английски но ако мажеш -кажи ми каде си чела на български за тези неща.
Виж целия пост
# 3
За съжаление само на английски съм ги чела
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия